View Full Version : McLaren team II in 2007?
En McLaren II in 2007?
McLaren-Mercedes wil vanaf 2007 met een tweede team uitpakken in de Formule 1. Een Japanse onderneming zou het project sponsoren. Dat schrijft het Duitse blad auto motor und sport (ams).
http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=9609
Wat de een heeft, dat wil de ander ook...........het zijn net kleine kinderen :D Jordan-Midland lijkt me de aangewezen kandidaat voor deze overname..........althans, m.b.t. de rechten die Jordan in de afgelopen jaren heeft verworven. Reis- en TV centjes ;)
als dat gerucht klopt, zal Jan Heylen wel al in zijn handen wrijven. of is die geen Mercedes-protégé meer?
als dat gerucht klopt, zal Jan Heylen wel al in zijn handen wrijven. of is die geen Mercedes-protégé meer?Ik dacht van niet, maar Norbert Haug zal hem nog wel kennen zeker :p Ik denk dat we dan vooral jongens als Hamilton, Paffett, Green... zouden kunnen zien racen, wat ik geweldig zou vinden ;)
De McLaren Juniors, met als sponsor Direxiv, gaat de opvolger worden van het "Team Dubai" dat zijn plannen nooit heeft weten te realiseren. Vandaag een leuk stukje in de Autosport over dit nieuwe plan onder leiding van Alan Jenkins (Ex-teamchef van Arrows).
Tussen de regeles door lees je dat McLaren een beetje op hete kolen zit. Ron Dennis moet nieuwe geldstromen aanboren om de nieuwe tent aan het draaien te houden. De nieuwbouw zal wel iets duurder zijn uitgevallen, West die als sponsor is weggevallen en Mercedes die het ook niet makkelijk heeft op dit moment met haar financiële problemen.
McLaren kan de volgende geldstromen gaan verwachten van de Juniors:
- Verhuur van de oude fabriek in Woking
- Consultancy en technische ondersteuning door mensen van het huidige team aan het nieuwe team
- Verkoop van de intellectuele rechten m.b.t. het chassis van McLaren. De Juniors zullen hun eigen chassis moeten bouwen. Als ze de rechten kopen van McLaren dan mogen ze zonder problemen dit chassis in licentie produceren. Op deze manier wordt het team gezien als een nieuwe constructeur........geen nieuw truukje. Sauber heeft dit in 2004 gedaan met Ferrari.
Behalve McLaren schijnt Ferrari ook met een "junior project" bezig te zijn. Uiteraard is Todt alles aan het ontkennen maar dan zal er toch iets zijn ;)
Behalve McLaren schijnt Ferrari ook met een "junior project" bezig te zijn. Uiteraard is Todt alles aan het ontkennen maar dan zal er toch iets zijn ;)
Dus zodadelijk 8 Ferraris's op de baan (Ferrari, Ferrari Jr, Red Bull, Red Bull Jr)? ;)
Yannick R
09-09-2005, 19:48
Allez, ik zal't McLaren junior team dan maar eens helpen zeker ? :D
Door wie werd het MySap.com F3000 (McLaren Jr) team destijds gerund? Was dat ook David Price?
Alesi teamchef?
Ex-Formel 1-Star Jean Alesi will in den GP-Sport zurück. Der Franzose ist im Gespräch für die Rolle als Teamchef beim B-Team von McLaren.
Jean Alesi hat beste Kontakte nach Japan. Der Franzose weilt häufig im Land der aufgehenden Sonne, nicht zuletzt, weil Ehefrau Kumiko aus Japan stammt. Alesi ist wohlgelitten bei der Investment-Firma Direxiv, die bereits als Sponsor in der GP2-Serie auftritt und gerne in die Formel 1 wechseln möchte.
Volledig artikel: http://www.auto-motor-und-sport.de/sport/formel1/wird_alesi_formel_1_teamchef.91377.htm
Dus zodadelijk 8 Ferraris's op de baan (Ferrari, Ferrari Jr, Red Bull, Red Bull Jr)? ;)
Kunnen ze alvast bij ferrari niet meer zagen over te weinig bandentests :)
Wait and see...
gwyllion
15-09-2005, 09:27
Kunnen ze alvast bij ferrari niet meer zagen over te weinig bandentests :)
Wait and see...
Red Bull zal met Michelin rijden :rolleyes:
The Interceptor
15-09-2005, 11:50
Ging Red Bull volgend jaar niet overstappen naar Bridgestone?
Een volledig nieuwe start met nieuwe motor en banden ... ?
gwyllion
15-09-2005, 13:11
Ging Red Bull volgend jaar niet overstappen naar Bridgestone?
Een volledig nieuwe start met nieuwe motor en banden ... ?Nee, Ferrari motor, maar nog steeds Michelin rubber. Red Bull junior rijdt echter met Cosworth en Bridgestone.
De verdeling tussen bandenmerken is de volgende:
* Bridgestone: Ferrari, Jordan, Minardi, Toyota, Williams
* Michelin: Renault, BAR, McLaren, Sauber, Red Bull
gwyllion
15-09-2005, 13:17
Ging Red Bull volgend jaar niet overstappen naar Bridgestone?
Een volledig nieuwe start met nieuwe motor en banden ... ?Nee, Ferrari motor, maar nog steeds Michelin rubber. Red Bull junior rijdt echter met Cosworth en Bridgestone.
De verdeling tussen bandenmerken is de volgende:
* Bridgestone: Ferrari, Jordan, Minardi, Toyota, Williams
* Michelin: Renault, BAR, McLaren, Sauber, Red Bull
gwyllion
27-09-2005, 16:15
Nee, Ferrari motor, maar nog steeds Michelin rubber. Red Bull junior rijdt echter met Cosworth en Bridgestone.
De verdeling tussen bandenmerken is de volgende:
* Bridgestone: Ferrari, Jordan, Minardi, Toyota, Williams
* Michelin: Renault, BAR, McLaren, Sauber, Red BullRed Bull heeft Michelin gevraagd of ze ook rubber voor het Junior team willen leveren.
bron: autosport.com
Als Mclaren nu een tweede team "gaat" hebben in de toekomst, en red bull ook. Komen er dan vier extra wagens aan de start of hoe gaat dat dan in werking ?
Als Mclaren nu een tweede team "gaat" hebben in de toekomst, en red bull ook. Komen er dan vier extra wagens aan de start of hoe gaat dat dan in werking ?
Red Bull heeft Minardi overgenomen, dus er komen maximaal 2 auto's bij.
de nederlandse presentator olav mol zij tijdens de race dat BAR ook plannen had om een b-team te beginne. ik weet niet of er veel van waar is maar als het zo is dan word het wel een trend
Bart.Vandecavey
30-09-2005, 17:14
Geen Danica Patrick maar wel...
http://www.idolisland.com/report/gt1/photo/_misato_haga.jpg
Misato Haga
Red Bull heeft Minardi overgenomen, dus er komen maximaal 2 auto's bij.
Aah ja dat verklaard alles voor mij
thx
Kleine kink in de kabel voor de nieuwe teams die een chassis willen nabouwen. In de Autosport van deze week staat te lezen dat het kopen van de intellectuele rechten en dan het zelf fabriceren van de onderdelen niet voldoende is om volgens de Concorde Agreement aangezien te worden voor een nieuwe constructeur. E.e.a. schijnt in de praktijk lastiger te zijn dan eerst werd gedacht.
Squadra Torro Rosso, voorheen Minardi, heeft ook last van dit probleem in 2006.
Benieuwd hoe het verder gaat..............
Honda heeft dat probleem nu nog, hoewel Honda 2 de BAR-designs overkoopt en de wagen zal bouwen. 1 probleem rest er: ze hebben het niet ontworpen. Dus ze zullen die BAR nog zwaar moeten aanpassen vooraleer er niemand zal klagen.
A uit PDGRacing
22-10-2005, 13:47
Een andere mogelijke oplossing zou kunnen zijn:
- Geef je 'tweede' team de naam van je eerste team. ( Deze rijden met de auto's van het voorbije jaar, moet kunnen met ze
zouden ontwikkeld zij door dit eerste team...
- Je oude team gaat met als een nieuw team door het leven, en ontwikkeld zelf zijn eigen auto.
Of je zet een structuur op zoals McLaren, met een afdeling die verantwoordelijk is voor de intellectuele ontwerpen van de auto's maar er zelf niets aan ontwikkeld. OP deze manier kun je eigendommen verkopen voor de symbolische euro. Het gaat over te veel geld om alles zo gemakkelijk te laten afschuiven. Niet?
Former Grand Prix driver Jean Alesi has joined Direxiv as the company's Senior Executive Director.
Late last year, Alesi revealed he was involved in Direxiv's plans to form a Formula One team based around old McLaren chassis and Mercedes-Benz engines.
www.autosport.com
Of die F1 plannen nog actueel zijn weet ik, maar zoja dan lijkt 2008 een logischer jaartal ;)
McLaren have completed a revamp of their old factory in Woking as the British squad continue to consider running a "B" team in Formula One.
www.autosport.com
Alles renoveren en verbouwen op de oude locatie? Dan ben je toch al verder dan het stadium continue to consider .............
Geen Danica Patrick maar wel...
http://www.idolisland.com/report/gt1/photo/_misato_haga.jpg
Misato Haga
Misschien dat ze weer voor de camera moet verschijnen om de lopende rekeningen te betalen:
Direxiv, dat een paar maanden geleden naast een Formule 1-ticket greep, zit in slechte papieren. Door het mislopen van de F1 haken investeerders en sponsors af. De financiële problemen van Direxiv Motorsport beginnen slachtoffers te eisen.
http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=12141
Namen die snel komen in de autosport verdwijnen ook snel............met als topper snifsnif Shannon Racing in '95/'96.
vBulletin® v3.8.2, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.