PDA

View Full Version : Oplossingen vraag 13 en 14


Sennake
28-05-2006, 16:12
http://www.depaddock.eu/sennake/logos/depaddock_autosportquiz_2006.jpg

Hier zijn de oplossingen van vraag 13 en 14 :

Vraag 13 :


Wie is één van de beide piloten die de winnende wagen bestuurde? Hezemans
Wie is de andere piloot die de winnende wagen bestuurde? Quester
Om welke race gaat het hier? 24 uur van Spa-Francorchamps
In welk jaar speelt dit zich af? 1973
Hoeveel wagens stonden er aan de start van deze race? 61


Tip : hoe meer ze squashten, hoe beter hun conditie werd, waardoor ze uiteindelijk de race wonnen.

Oplossing : “meer ze squashten” is een anagram van Hezemans - Quester.

Overigens was deze race er eentje uit de geschiedenisboeken : één van de starters werd namelijk tijdens de race gediskwalificeerd omdat hij toch gestart was, alhoewel hij niet gekwalificeerd was! Vandaar ook de 61 starters i.p.v. de “normale” 60. Slechts één enkele quizzer wist deze vraag correct op te lossen en verdient dan ook niet alleen het maximale aantal punten in deze ronde, maar ook ons respect! Proficiat Lambo! Goed gezien!


Vraag 14 :


Wie is één van de beide piloten die de wagen rechts op de foto bestuurde? Patrese
Wie is de andere piloot die de wagen rechts op de foto bestuurde? Alboreto
In welk jaar speelt dit zich af? 1983
Wat is de naam van de wagen (merk + type)? Lancia LC2
Om welk circuit gaat het hier? Silverstone


Tip : “Wortelsap is terloops eetbaar”, zei de mama van deze piloten altijd…

Oplossing : “terloops eetbaar” is een anagram van Patrese - Alboreto.

Dit levert dus de volgende tussenstand op :


Baron : 88 op 90
Bazzie : 87 op 90
Huudo : 87 op 90
Pompierke : 87 op 90
The Interceptor : 87 op 90
Lambo : 86 op 90
Le pilote sans visage : 86 op 90
Pedro : 85 op 90
Vanni : 84 op 90
Hhugo : 82 op 90
Zaibatsu Racing : 81 op 90
Juha : 80 op 90
Kulgan : 80 op 90
Marcel : 80 op 90
Lotuzzz : 79 op 90
Pat : 78 op 90
Tom : 75 op 90
Megane : 71 op 90
Ottooke : 71 op 90
Bluelite : 49 op 90
Manu : 48 op 90
Thomaske GLPK : 30 op 90
Veloce : 18 op 90
Pinzie : 9 op 90




In elk geval proficiat aan alle deelnemers, en op naar vraag 15 en 16!

Je kan de tussenstand overigens HIER (http://www.depaddock.eu/sennake/quiz_2006/antwoorden_2006.xls) nog eens op je gemak bekijken.
En laat de straffe verhalen en nabeschouwingen nu maar komen :)

marcel
28-05-2006, 16:17
en met Wortelsap kan je ook nog Stowe maken (je hebt dan wel nog wat overschot :+)

wel spijtig van die strikvraag :( sterk van Lambo dat hij dat juist had :applaus:

Lambo
28-05-2006, 16:30
hallo,

thx voor de felicitaties. De eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat ik het ook niet echt wist, maar blijkbaar moet de site waarop ik terecht ben gekomen echt wel betrouwbaar zijn. Spa had ik direct herkend, en ook Quester-Hezemans was niet echt onoverkomelijk gezien de tip. Blijkbaar heb ik erg goed gegoogled dan :) Want in 1973 was ik echter nog lang niet geboren hehe.

Voor vraag 14 viel het ook al bij al goed mee. Ik had nagenoeg direct het circuit herkend (dankzij de Duckhams reclame wist ik al nagenoeg zeker dat het in GB te doen was) en de wagen gaf ook weinig problemen. Enkel de piloten op het eerste zicht en het jaartal, maar toen vond ik een site waarop alle piloten die de LC 2 ooit hadden bereden, opstonden. Dan was het slechts een questie van wat puzzelen. De bevestiging van het jaartal kwam dan ook door de Marlboro-gesponsorde 956 eigenlijk. En toen ik later nog wat foto's tegenkwam van enkele andere deelnemers aan de 1000km van Silverstone in 1983 op een even natte piste, kon het bijna niet anders dan dat het om die race ging.

The Interceptor
28-05-2006, 16:32
Ja amai héél sterk van Lambo, aangezien het van zover voor mijne tijd is, had ik daar zelf nooit opgekomen :)
Zoiets moest ge echt wel weten veronderstel ik, aangezien er maar één iemand dat juist had?

marcel
28-05-2006, 16:43
met die Lancia heb ik er maar 2 gevonden die in Silverstone met nummer 4 reden. op de ene stond de 4 links op de motorkap, op de andere rechts. dan wist ik het wel.

de Spa-foto heb ik op een andere site teruggevonden, onder de statistieken van die wedstrijd.

Lambo
28-05-2006, 17:45
Ja amai héél sterk van Lambo, aangezien het van zover voor mijne tijd is, had ik daar zelf nooit opgekomen :)
Zoiets moest ge echt wel weten veronderstel ik, aangezien er maar één iemand dat juist had?

nee hoor, ik wist het echt niet. Ik heb gewoon geluk gehad met mijn opzoekingswerk :) En het was ook heel ver van voor mijn tijd. Ben pas in de jaren '80 geboren. :)

Klopt Marcel, die twee had ik ook gevonden. Alleen was ik nog niet 100% zeker van het circuit. Enkel toen ik een Porsche 930 zag tijdens de 1000km van Silverstone in even zware regenomstandigheden wist ik het echt 100% zeker dat het Silverstone was.

Guido
28-05-2006, 20:34
2 bronnen, eentje met bijgevoegde copy v/d inschrijvingslijst, hadden het over 60 starters. Lijkt me ook logisch want als ge gediskwalificeerd zijt, telt het niet. Dus voor mij zullen het altijd 60 officiëel gestartte deelnemers blijven. Vraag 13 leek me in het begin absoluut niet te doen. Ben dan maar op types BMW beginnen zoeken, dan via 3.0CSL uiteindelijk bij 73 terechtgekomen en dan de lijsten gevonden. De tip diende als verificatie.

Vraag 14 was voor mij nog verwarrender aangezien ik de tip in eerste instantie (zeggen en typen gisteren) niet geruimd kreeg met de piloten. Soit. 't is uiteindelijk nog goed gegaan en er is - gezien de koplopers ofwel alles goed zouden gehad hebben, ofwel over hetzelfde de punten heeft laten liggen - er niks in de stand bovenaan gebeurd is. Lambo komt wel wat korter, maar die ligt nog altijd op "achterstand". ;) :D

Sennake
28-05-2006, 21:38
Dus voor mij zullen het altijd 60 officiëel gestartte deelnemers blijven.

Hola. Dat was de vraag ook niet. We hebben er speciaal op gelet deze keer en de vraag zeer specifiek gesteld : Hoeveel wagens stonden er aan de start van deze race? Er stonden dus echt wel fysiek 61 wagens aan die startlijn, ook al waren er maar 60 officiële starters.

Baron
28-05-2006, 23:11
2 bronnen, eentje met bijgevoegde copy v/d inschrijvingslijst, hadden het over 60 starters. Lijkt me ook logisch want als ge gediskwalificeerd zijt, telt het niet. Dus voor mij zullen het altijd 60 officiëel gestartte deelnemers blijven.

Ik sluit me hier volledig bij Huudo aan. Dat verhaal van die 61e wagen kende ik ook; dat is een klassieker. Die wagen heeft echter officiëel nooit de start genomen, omdat hij simpelweg niet gekwalificeerd was. Dus stonden er officiëel slechts 60 wagens aan de start.

Even ter vergelijking : het is niet omdat een verdwaalde fietser per abuus midden in een wielerwedstrijd terecht komt, dat hij ook daadwerkelijk aan die wedstrijd deelneemt.

Die 61e wagen heeft nooit echt aan die wedstrijd deelgenomen. "60" is dus het enige juiste antwoord. :o

pompierke
28-05-2006, 23:22
Ik sluit me hier volledig bij Huudo aan. Dat verhaal van die 61e wagen kende ik ook; dat is een klassieker. Die wagen heeft echter officiëel nooit de start genomen, omdat hij simpelweg niet gekwalificeerd was. Dus stonden er officiëel slechts 60 wagens aan de start.

Even ter vergelijking : het is niet omdat een verdwaalde fietser per abuus midden in een wielerwedstrijd terecht komt, dat hij ook daadwerkelijk aan die wedstrijd deelneemt.

Die 61e wagen heeft nooit echt aan die wedstrijd deelgenomen. "60" is dus het enige juiste antwoord. :o

En ik zal niet vlug reageren, dat weten jullie in tussentijd wel, maar deze keer sluit ik me met jullie aan!!!

Maar ja, de organisatie heeft altijd gelijk, denken ze toch, maar ik ga ermee door, hoor.

Baron
28-05-2006, 23:26
Hola. Dat was de vraag ook niet. We hebben er speciaal op gelet deze keer en de vraag zeer specifiek gesteld : Hoeveel wagens stonden er aan de start van deze race? Er stonden dus echt wel fysiek 61 wagens aan die startlijn, ook al waren er maar 60 officiële starters.


Het is misschien een spelletje muggenziften, Sennake, maar hier geef je toch zelf het juiste antwoord. Er stonden weliswaar 61 wagens fysiek op de startgrid, maar er waren slechts 60 wagens die officiëel van start zijn gegaan.
Die 61e wagen heeft er officiëel eigenlijk nooit gestaan. ;)

Guido
28-05-2006, 23:41
Dat verhaal van die 61e wagen kende ik ook; dat is een klassieker.

Ik kende het niet, tot ik hier de oplossing zag. Een klassieker voor kenners van endurance koersen dan toch, maar daar behoor ik dus niet bij. ;)



Maar ja, de organisatie heeft altijd gelijk, denken ze toch, maar ik ga ermee door, hoor.

Wat had ge gedacht dan, ik uiteraard ook hoor. Ik kan wel een paar redenen bedenken dit jaar om de rit uit te zitten. ;)

En zenuwachtig naar het einde toe, zal ik ook nog wel worden. 't is trouwens geen nieuwigheid. Ieder jaar zijn er zo wel zenuwachtige opstootjes. :) Maar de jury beslist uiteraard en dan is het nog wat gemopper - ook traditioneel :D - en dan gewoon weer verder doen.

;)

Sennake
29-05-2006, 07:30
Dat verhaal van die 61e wagen kende ik ook; dat is een klassieker.

Met alle respect, maar dan vind ik het nogal kortzichtig of tenminste naïef om "60" als antwoord op te geven.

En deze keer gaan we nu eens niet toegeven aan de "zachte druk" zie, omdat :

1) we op voorhand wisten dat we hier reacties gingen op krijgen,
2) we hierdoor ook onze vraag precies zo geformuleerd hebben dat we recht in onze schoenen staan,
3) we dus NIET vroegen hoeveel starters er OFFICIËEL aan de start stonden,
3) artikel 14 van het reglement vermeldt : Deelname aan de quiz impliceert dat je volledig akkoord gaat met alle regels van dit reglement en dat je je onderwerpt aan de beslissingen van de jury. Discussies over de quiz worden niet op het forum gehouden,
4) dit niet een typisch geval is van "de jury had de vraag verkeerd ingeschat en doet daarom een toegeving" maar wel eentje van "de jury heeft een strikvraag gesteld en de meeste deelnemers zijn er ingetrapt"...

hannu
29-05-2006, 08:57
Misschien hoort volgende vraag niet thuis in dit topic, maar dan zullen de webmasters welk ingrijpen :

Vermits ik een behoorlijk levendige herinnering heb aan dat fatale weekend in Francorchamps, maar niet aan de weken en maanden erna : in hoeverre hebben de dodelijke ongevallen van die 24h meegespeeld in het definitieve buiten dienst nemen van de sectie Burnenville-Masta-Stavelot ?

Of werd die beslissing al eerder genomen, of veel later ?

Sennake
29-05-2006, 09:02
Misschien hoort volgende vraag niet thuis in dit topic, maar dan zullen de webmasters welk ingrijpen :

Vermits ik een behoorlijk levendige herinnering heb aan dat fatale weekend in Francorchamps, maar niet aan de weken en maanden erna : in hoeverre hebben de dodelijke ongevallen van die 24h meegespeeld in het definitieve buiten dienst nemen van de sectie Burnenville-Masta-Stavelot ?

Of werd die beslissing al eerder genomen, of veel later ?

Een rechtstreeks antwoord op je vraag kan ik helaas niet geven, maar wat ik wel weet is dat ik in 1976 naar de 24 uur van Spa geweest ben en dat ik in Stavelot staan kijken heb, dus was er 3 jaar later nog steeds niets veranderd, wat niet betekent dat ze er nog niet mee bezig waren natuurlijk...

Baron
29-05-2006, 10:47
3) artikel 14 van het reglement vermeldt : Deelname aan de quiz impliceert dat je volledig akkoord gaat met alle regels van dit reglement en dat je je onderwerpt aan de beslissingen van de jury. Discussies over de quiz worden niet op het forum gehouden,

No problemo. Daar leg ik me bij neer. Ik vond het nochtans een leuke en gerechtvaardigde discussie. Misschien kunnen we er ooit achter pot en pint nog eens verder over doorbomen. :bye:

Sennake
29-05-2006, 11:06
Die 61e wagen heeft nooit echt aan die wedstrijd deelgenomen. "60" is dus het enige juiste antwoord. :o

Als de vraag zou geweest zijn "hoeveel wagens hebben er aan de 24 uur van Spa 1973 deelgenomen", heb je volkomen gelijk. Maar dat was de vraag dus niet. En niet per ongeluk. Dit was een strikvraag die met opzet gesteld werd.

Ik vraag me trouwens af op welke manier wij als quizmasters de vraag hadden moeten stellen in jullie opinie, om dan als antwoord wél "61" te bekomen, wat onze bedoeling echt wel was...

Daar zullen we dan inderdaad bij gelegenheid tussen pot en pint eens over doorbomen, met veel plezier zelfs. ;)

Baron
29-05-2006, 11:39
Ik kende het niet, tot ik hier de oplossing zag. Een klassieker voor kenners van endurance koersen dan toch, maar daar behoor ik dus niet bij. ;)

Deze 24 Uren van Francorchamps staat in het geheugen gegrift van elke touringcar-fanaat die al een beetje op leeftijd komt (en daar mag ik mezelf intussen ook al bij rekenen).
De wedstrijd is een aantal opzichten "historisch" te noemen.
Ten eerste was er de langverwachte titanenstrijd tussen de officiële Ford Capri's en de BMW "Batmobiles", zowel van de fabriek als van privéteams.
De race zal echter iedereen bijblijven omwille van de vele ongevallen. Hans-Peter Joisten, Roger Dubos en Massimo Larini (oom van Nicola), kwamen hierbij om het leven. Daarnaast waren er ook nog een aantal zwaargewonden, waaronder Raymond Raus (dezelfde die nu nog steeds actief is in Belcar en BEC). Vele teams gaven op uit respect voor de dodelijke slachtoffers; maar sommige piloten gaven er simpelweg uit pure schrik de brui aan en durfden niet meer verder te rijden. Hierbij nog een opmerkelijke anecdote. De verloofde van Roger Dubos, Christine Beckers, reed ook mee in deze wedstrijd. Haar team gaf niet op en werd uiteindelijk nog 7e.
Deze 24 Uren deed iedereen inzien dat het oude Francorchamps-tracé te gevaarlijk was geworden, en vormde het startschot voor de omvorming naar het nieuwe circuit zoals we dat vandaag kennen.
En dan was er nog dat bizarre verhaal van de 61e wagen die een tijdje meereed maar in feite nooit aan de start had gestaan. De Britten Jones en Welly konden zich met hun Ford Capri niet kwalificeren. Die kerels wilden zich daar blijkbaar niet bij neerleggen, en zaterdagmiddag wisten zij zich, mede door de onoplettendheid van de standcommissarissen, met het peloton mee op gang te trekken. De wedstrijdleiding had wel vlug door dat er op het circuit een wagen rondreed die daar niet thuishoorde. De zwarte vlag werd uitgehangen, maar werd door de piloot in kwestie doodleuk genegeerd. Uiteindelijk moest de Capri toch binnenkomen voor zijn pitstop, waarna de wagen door een woedende wedstrijdleiding aan de ketting werd gelegd.

Guido
29-05-2006, 12:08
Als de vraag zou geweest zijn "hoeveel wagens hebben er aan de 24 uur van Spa 1973 deelgenomen", heb je volkomen gelijk. Maar dat was de vraag dus niet. En niet per ongeluk. Dit was een strikvraag die met opzet gesteld werd.

Ik vraag me trouwens af op welke manier wij als quizmasters de vraag hadden moeten stellen in jullie opinie, om dan als antwoord wél "61" te bekomen, wat onze bedoeling echt wel was...


Wel als strikvraag is dat natuurlijk een geslaagde, die misschien nog wel duur zou te staan kunnen komen. Als gewone quizzer ga ik ervan uit dat er steeds naar officiële resultaten wordt gevraagd, maar dat blijkt dus nu een verkeerde insteek te zijn. Het gevolg is nu wel dat voor alles en nog wat ik zal moeten "ik weet niet hoeveel keer checken". Winnen wordt lastig dan, zeker als ge niet thuis zijt in de materie in kwestie.

Soit, ik heb heel de discussie niet gestart, want ik blijf er bij dat voor mij het aantal starters 60 zal blijven. :) Jones en Welly echter, kunnen maar beter uit mijn buurt blijven in de toekomst. :D :D

Lambo
29-05-2006, 18:58
tja, ik heb nochtans geen seconde getwijfeld. Officieel mochten er maar 60 starten, maar als er een wagen die ingeschreven staat voor het weekend (met deelnemingsnummer, dus het vergelijk met de wielertoerist in het wielerpeloton gaat hier dus niet op mijns inziens) maar zich niet qualificeert, en toch ook vertrekt, dan staan er toch effectief 61 wagens aan de start of vergis ik mij nu zo erg? :s

Stel nu dat tijdens de warm-up in Monaco 2 wagens onhelstelbare schade oplopen dat ze niet kunnen deelnemen aan de GP, antwoord je dan 20 of 22 op de vraag 'hoeveel wagens namen de start bij de GP van Monaco?' ?

Guy
29-05-2006, 20:14
Hierbij nog een opmerkelijke anecdote. De verloofde van Roger Dubos, Christine Beckers, reed ook mee in deze wedstrijd. Haar team gaf niet op en werd uiteindelijk nog 7e.



Toch even een nuance:
Ikzelf was helper bij het Opel Gulf racing team en hetvolgende deed zich voor:

Er komt plots een vriend van Christine Beckers de stands ingelopen en vraagt om Christine uit de witte, met bloemen versierde, Opel Commodore te halen daar haar verloofde Roger Dubos verongelukt is met zijn Alfa.
Anderzijds was er ook een andere Opel Commodore van het team in dit ongeval betrokken. Huub Vermeulen, ja, ja, die !..., zat tussen de dodelijke crash van de BMW en de Alfa. Gelukkig voor hem ging de deur open en de Commodore schoof met twee afgerukte voorwielen tegen de vangrail. Een helper bracht de lijkbleke, anders zo koele, Nederlander terug naar de stands en riep: 'zet hem onmiddellijk terug in een racewagen of die rijdt nooit meer !' Christine uit de auto en Huub Vermeulen in de plaats dus. Huub reed daarna een nachtelijke stint van bijna twee uur ! Ze werden uiteindelijk zevende !