View Full Version : Subaru WRC 2002- Rallye de France - Makinen/Lindstorm - Tamiya - 1/24
hallo
Ik ben een nieuw lid in het forum.
Ik ben momenteel bezig aan 2 rallycars.
Een EVO 7 en Subaro 2002 WRC.
Ik ben begonnen aan de body.
deze heeft er 2 lagen grondverf ( witte primer van tamiya ) op zitten. DE volgende stap was de lak lagen aanbrengen ( ts-50 tamiya ). Er zijn 2 mist coats en 1 wetcoat aangebracht.
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3897.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3898.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3899.JPG
De volgende stap was het decaleren van de body waar ik momenteel aan werk. het dak en rechterflank is gedaan op 1 decal na. het decal die er nog moet opkomen is de haai boven de richtingaanwijzer.
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3901.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3903.JPG
Het zou geen modelbouw zijn of er moet iets slecht aflopen.
Na een nachtje slapen zag ik het grote decal van subaru dit :
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3902.JPG
Dan was er nog de decal voor het nummer op het dak
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3907.JPG
Nu ja wie weet wat ik er aan kan doen mag het gerust meedelen.
Ook zijn de velgen al gemaakt
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3904.JPG
De volgende stap was de voortrein. Deze wordt nog geweaterd ( tamiya setje ).
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3905.JPG
Nu word de volgende stap de aachtertrein afwerken. Hier zijn al enkele onderdelen geplaatst.
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3906.JPG
Zo dat was het werk dat ik tot nu al heb gedaan.
Nog een klein vraagje. Is dat normaal dat de uitlaatlijn wit van kleur is ?
W E L K O M op het forum hier!!
Dat is een zeer propere start, zowel modelbouwtechnisch als in deze thread.
Wat het probleem met de decals betreft: dit zijn zowat de moeilijkste decals die ik zelf al ooit heb moeten zetten. De zijkant is inderdaad geen makkie. Maar wat er op het dak misgegaan is, is moeilijk uit te maken. Zou je misschien iets specifiekers kunnen zijn betreffende de manier waarop je de decals aangebracht hebt (methode, gebruikte producten enz.)
Ik geloof wel dat de gehele uitlaatlijn wit was van kleur.
ps. qua grootte van de foto's, mag je gaan tot 800x600. Da's misschien nog net ietske beter om kleinere details op de foto's te kunnen onderscheiden.
Ferrari rules
08-01-2008, 22:25
Hallo en welkom,
Leuk om nog een W-Vlaming bezig te zien .;)
Dit neemt niet weg dat ik de 'niet' W-Vlamingen minder graag bezig zie hé...:D
Dominique
08-01-2008, 23:04
Welkom!
Die decal op het dak is inderdaad wel een eigenaardig geval. Zit er een onregelmatigheid in het dak? Is die decal geplooid of uitgerokken bij het plaatsen? Het is wat moeilijk te zien op de foto.
Ik zou ook foto's tonen op 800x600. Dat is wat makkelijker om mee te loeren.
Houd ons op de hoogte. ;)
Djoene welkom...ja nog een West-Vlaming bij das goed want we zijn wel in de minderheid, maar als het zo voort gaat...
Wat die decals betreft...ik heb eens geprobeerd om ook de haardroger te gebruiken. Ik heb een kit van Dragon en die decals zijn als karton, ook overal kreuken en plooien waar ze niet moeten plooien en in de naden 'vallen' ze ook niet ook niet met liters sol. Wel met den haardroger valt alles in zijne plooi, met dank aan onze Guido...
Wel voorzichtig te werk gaan dat je niks verbrand of smelt.
J.
hallo
@ iedereen : dank voor de hartelijke ontvangst.
PROBLEEM : een nieuwsgierige vader die over met zijn "poten " aan komt.
de bekentenis viel deze morgen. ik dankte hem uitdrukkelijk.
mijn manier om decals te plakken is denk ik de standaard. eerst in warm water onderdompelen. (+- 20 sec). dan op het stuk schuiven, goed leggen met natte vingertjes. dan micro sol ( de rode bus ) erover. goed laten uitdrogen.
@ lester : jouw decals waren mss niet zo van een goede kwaliteit. daarom dat ze als karton waren.
Ik heb vannacht de lancer bekleed en de resterende decals op de subaru gemonteerd. foto's volgen deze avond. ( nieuwe topic over lancer )
@ guido : bovenstaande methode verklaart genoeg denk ik? ik moet je gelijk geven over de decals, die waren wel moeilijk om er mooi op te krijgen.
hallo
Zoals eerder vermeld heb ik de body verder gedecaled.
Er zijn nu geen ophoopingen meer te vinden in de laaste kant ( de R kant ).
Hier zijn enkele foto's op de gevraagde resolutie.
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3908.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3909.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3910.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3911.JPG
Het chassis is ook al grotendeels afgewerkt :
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3913.JPG
Hier word nog een wheatering aangebracht.
Hopelijk zijn nu de foto's groot genoeg.
:bye:
Ferrari rules
09-01-2008, 21:14
Hopelijk zijn nu de foto's groot genoeg.
:bye:
ze zijn prima , je model trouwens ook:)
Zullen de bandjes nog geschuurd worden? Hiermee zal je de gietnaad in het midden wat temperen en zullen ze wat meer gebruikt uitzicht krijgen.
Ivm de dakspoiler dacht ik wel dat het zoiets was. Eraan gezeten met de vingers terwijl de sol nog niet droog was. Blijkt te kloppen.
Ga je er nog vernis overheen zetten?
Ha Djoene, hartelijk welkom op ons bijna wereldberoemde forum, je zal het U niet beklagen.
Je model is al goed gevorderd zie ik en het geleverde werk ziet er goed uit.
Wat betreft je dakdecal, hij kan misschien nog goed komen met behulp van sol en je borsteltje, maar het blijft riskant. Sol je decal goed in, misschien meerdere keren en als de sol begint in te werken kan je voorzichtig met je penseel (waarmee je de sol aanbracht) de plooi er proberen uit te srtijken.
Het blaasje kan je met een naald doorprikken en er daarna wat sol opdoen, dan zie daar achteraf niks van.
I.v.m. decals plaatsen; je methode is goed, maar je moet eerst je decal droog deppen, anders blijft er water onder je decal zitten en er daarna sol opdoen.
Lees hier op het forum de rubriek Modelbouw - Algemeen en vraagbaak maar eens na met daarin oa hints en tips waarin een artikel staat over decals aanbrengen.
Zoals nog is opgemerkt, kan je misschien je banden nog opschuren, dan zien ze er meer realistischer uit.
Yipse ;
@ guido : Ja er komt nog vernis over. Het betreft Mr. Hobby vernis. (in spuitbus natuurlijk :) )
De banden worden zou ik wel nog willen schuren. Mag dit gebeuren met een nagelvijl of moet het effectief met fijn schuuurpapier ( 800- 1200-). Heb ook grovere maten.:o
@ nismo : Ik ga vanaf nu dat droogdeppen doen. Ik doe altijd het water er "vanonder" met het kalkpapiertje.
Hoi hoi hoi
Even terug aan het werken geweest.
Dit is wat het min of meer moet worden :
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3921.JPG
Ik vind deze weathering goed. Er lag geen sneeuw of modder op de grond.
Wat denken jullie ? ( Newbie in het maken van rally wagens ) :D
:bye:
Afgaande op de foto vind ik het zeker niet verkeerd. Maar... is de wagen al vernist in dit stadium of nog niet?
De reden waarom ik het vraag is 2 ledig:
- ik zou eerst vernissen en daarna pas de verwering aanbrengen. Hierdoor ben je zeker dat je de decals niet kan beschadigen tijdens het verweringsproces.
- Als het model vernist is, kan je wellicht niet veel meer doen ivm de paneellijnen. Het ware immers beter geweest om eerst de gele decals die over de deurlijnen lopen, in te snijden, opnieuw te sollen, zodat ze goed in de paneellijn zitten en pas daarna te vernissen. Eens de vernis dan uitgehard is, kan je de paneellijnen inkleuren met wat verf. De eventuele gemorste verf kan dan eenvoudig met white spirit verwijderd worden. De decals zijn immers beschermd door de vernis tegen de white spirit.
Moest het model al gevernist zijn, kan je nog steeds de paneellijnen doen, maar ter hoogte van de decals zullen ze dan misschien niet meer zo fijn te krijgen zijn.
Dit kan zeker al tellen voor een rallywagen.
Maar ontbreekt er dan niet een startnummer? :p
Grtz
Fanze
hallo,
@guido : Nee de wagen is niet vernist. Bedankt voor tip BTW. Ik ga em nu vernissen en dan pas de verwering aanbrengen. Dit was even een probeersel.
@Fanza : bedankt voor het leuke compliment. Inderdaad het start nummer ontbreekt nog. deze word een dezer dagen geplaast.
:bye:
hallo
Net als bij de lancer zijn ook hier enkele onderdelen in een carbon jasje gestopt.
Hier een dry-fitje met de spiegels :
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3923.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3924.JPG
Hier het dashboard , bodemdekplaat ; hoedenplank
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3925.JPG
:bye:
Dat ziet er zeker niet verkeerd uit!
Tom
Ferrari rules
12-01-2008, 12:15
misschien eens proberen om je 'stukken' op een witte achtergrond te fotograferen... op een paar lege A4 formaten bijvoorbeeld?
de foto's zullen veel duidelijker zijn en vooral je model;) ;) ;)
Wat voor merk heb je gebruikt voor je CF decals? ziet er clean uit...:D
scoobyfreak
12-01-2008, 18:13
Het alpinestars logo staat op zijn kop boven de pinker.
En jammer van uw carbon werk maar dat stuk aan de achter ruit moet in koetswerk blauw en de carterplaat in het zilver.
voor de rest ziet het er goed uit ;)
Hallo
Ik ben even verder gegaan met de Subaru. Heb hem hem gelakt , ( de tip van guido uitgevoerd ;) ) , de raamrubbers gemaakt. Nu word het interieur voorbereid op de montage.
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3927.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3928.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3929.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3930.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3932.JPG
:applaus: :worship: :crazy:
:bye:
Wild Goose
15-01-2008, 10:32
Welkom Djoene.
Zware verwering.
Zou wel de velgen in de binnekant (van de buitenzijde) wat meer verweerd hebben en ietsje minder op de spaken zelf. Zou dat ietsje realistischer zijn.
straffe toebak
15-01-2008, 15:02
Rally de France is op tarmac, deze verwering is volgens mij te zwaar.
Pas op, hiermee wil ik je werk zeker niet afbreken! Ik heb ooit eens verwering aangebracht op een Celica, en het zag eruit zoals die net uit een modderpoel kwam gedoken tijdens de Safari-rally ... wat dus zeker niet de bedoeling was.
Hallo
@ straffe toebak: Het ziet er zwaar uit maar in de werkelijkheid valt het wel nog mee hoor.
Groeten Djoene
Voor een eerste keer het verweringsproces op gans de auto toegepast te hebben, ziet het er niet verkeerd uit. Ik heb al erger gezien.
De beste referentie voor dit dingen, zijn actiefoto's van de rally in kwestie. Die moet je goed bestuderen wil je tot een erg mooi resultaat komen. Oefening baart kunst, is hier zeker van toepassing, dus volgende keer lekker op zoek gaan naar referentiemateriaal en dat als leidraad gebruiken.
In dit geval zou ik me eerder beperkt hebben tot het onderste gedeelte van de wagen, dus alles wat lager zit als de ruiten.
Toch prima gedaan. ;)
Hallo
Bedankt guido voor het commentaar. Ik zal (en jij weet ) dat ik jou tips zal gebruiken. heb er trouwens nog ene staan die moet verweerd worden.
:crazy:
Hallo allemaal
Ik heb ook al even doorgewerkt aan de sub.
Even beter foto's gemaakt van de body buiten, bij het beetje deftig weer dat we hier al gekregen hebben.
Ondertussen de GPS; dak-antennes en startnummers geplaatst
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN4015.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN4014.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3988.JPG
Ook ben ik begonnen aan het interieur. Als iemand daar foto's van heeft die ze altijd posten hoor.
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN4019.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN4018.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN4017.JPG
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN4016.JPG
De console en het dasboard zijn ook afgewerkt
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3943.JPG
De deurpanelen zijn ook klaar :
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/10666/DSCN3979.JPG
Zozo , dit waren de werken van afgelopen dagen.
:bye:
Dominique
21-01-2008, 20:09
Ik zou toch even die rubbers op het dak herdoen. Die zijn echt niet goed, en het stoort vind ik.
Ik zou toch even die rubbers op het dak herdoen. Die zijn echt niet goed, en het stoort vind ik.
Dit word nog in orde gebracht.
Bedankt voor de reaktie.
Ondertussen is het interieur afgewerkt. Studio 27 gordeltjes in gehangen.
:bye:
vBulletin® v3.8.2, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.