View Full Version : de wagens van 2010
Ferrari heeft gisteren de spits afgebeten...
http://www.f1fotos.be/launches2010/Ferrari/ferrarif10-B%20(17).jpg
f1-club.be
Er is ook nog een gelekte versie van de williams te zien
http://cdn.images.autosport.com/editorial/1264694745.jpg
vandaag krijgen we de nieuwe mclaren te zien, zondag de nieuwe sauber en renault, en maandag de nieuwe torro rosso en de nieuwe brawn. :gas:
en maandag de nieuwe torro rosso en de nieuwe brawn. :gas:
Hebben ze de Mercedes GP niet eerder deze week al voorgesteld?
http://www.mercedes-gp.com/newsread.asp?mgp=j%CA%7E%82%A2al%97%94%7C%8C%96%86
fenixracing
29-01-2010, 13:22
Dat was de de oude auto de niewe is pas te zien op 1feb, als ze gaan testen.
Mclaren presenteerde deze MP4/25
http://en.espnf1.com/PICTURES/CMS/1200/1243.jpg
Jammer dat mclaren weer maar eens dezelfde livery heeft.
Voor de rest heeft de mclaren wel een bijzondere motorkap, wat voledig is doorgetrokken naar de achtervleugel.
The Interceptor
30-01-2010, 00:31
Toch wel veel mooier, die zo-goed-als-flapjesloze wagens.
Ik vind vooral de nieuwe McLaren er indrukwekkend uitzien, ben zeer benieuwd naar de prestaties ervan. En ook wel blij dat Jenson terug met zijn bekende helmdesign lijkt te gaan rijden.
Het blijft altijd een van de mooiste periodes van het jaar, steeds in het kader van: "Wat hebben ze nu weer verzonnen?" Die McLaren heeft wel wat, zeer apart die doorgetrokken rug naar de achtervleugel? Een flop zoals in '95 of een doorslaand succes? We gaan het beleven binnen enkele weken.
Had alleen op een spannende livery gehoopt, helaas een voortzetting van hetgeen we al kende. Trouwens, erg weinig €€ betalende stickers op die wagen te zien ;) Geen best teken.
Echter, ik zit echt met honger te wachten op de 4 nieuwe teams......lang geleden dat ik uitkeek naar de nieuwe wagens.
Lijkt wel of die foto met de McLaren in Photoshop uitgerekt is. ;)
doorgetrokken rug naar de achtervleugel zagen we vorig jaar toch ook al bij de rode stieren?
http://www.motorsport.com/photos/f1/2009/ad/f1-2009-ad-xp-0851.jpg
het seizoen begint al sterk, de groene tafel zal weer werk hebben:
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2010/01/mp4_25_3.jpg
(al kan het natuurlijk hetzelfde soort Mclaren-humor zijn als voor de eerste GP in Singapore)
fenixracing
30-01-2010, 09:05
Ferrari maakt zich al zorgen.
http://www.autosport.com/news/report.php/id/81128
En is al bezig met een B-spec van de niewe wagen.
http://en.espnf1.com/ferrari/motorsport/story/7644.html
En als mclaren fan ben ik blij dat de mclaren toch is met iets niews komt. Vooral de voorvleugel heeft iets speciaal en de sidepods ook.
De McLaren is gewoonweg ronduit lelijk.
Nu dat eruit is nog even het volgende. Natuurlijk kan je verwachten dat in een 2de jaar van dezelfde reglementering, de ingenieurs de technische ontwikkeling naar de limieten van het interpreteerbare duwen. Niks nieuws lijkt me, want dat was 30 jaar geleden ook al zo. Dat Ferrari zich nu al zorgen begint te maken, zegt veel meer over Ferrari dan over het reglement op zich...
de Renault
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2010/01/renault_r30.jpg
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2010/01/renault_r30-1.jpg
en de sauber:
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2010/01/sauber_c29_4.jpg
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2010/01/sauber_c29_studio-1.jpg
f1fanatic.co.uk
Damn, wat een verschil met vorig jaar! :eek:
De nieuwe Mercedes GP
http://images.gpupdate.net/large/144320.jpg
De nieuwe STR
http://images.gpupdate.net/large/144321.jpg
bron : gpupdate.net
naast een veelbelovend rijders veld, zien ook de livery's van dit jaar er niet slecht uit.
De wagens blijven wel wat raar met hun kleine achter vleugel.
Renault R30:
http://en.espnf1.com/PICTURES/CMS/1200/1286.jpg
Williams FW32:
http://en.espnf1.com/PICTURES/CMS/1300/1301.jpg
ik vind die mercedes spuuglelijk
Volgens mij vergist Sauber zich schromelijk van competitie. Als je de neus van de nieuwe bolide bekijkt, kan je niet anders dan besluiten dat ze een tuig ontworpen hebben om tussen de pikdorsers, om 't er snelst een maïsveld af te maaien.
Meer in 't algemeen kunnen de staartvinnen mij niet bekoren, maar ja, mochten ze geen aerodynamisch voordeel opleveren, dan blijft het nog altijd financieel aantrekkelijk omwille van de vierkante meters beschikbaar voor publiciteit.
Meer in 't algemeen kunnen de staartvinnen mij niet bekoren,
jij gaat het nog lastig krijgen als endurancefan. ACO gaat ze verplichten op LMPs voor de aerodynamische stabiliteit.
ik vind die staartvinnen nog wel knap. enkel die van Mclaren ziet er wat vreemd uit
Damn, ik vind F1-wagens er echt op achteruit gaan wat de looks betreft. Ik heb het ook niet op die staartvinnen, jakkes...
De Mercedes GP motorkap is wel heel erg vreemd. Zo te zien is er gewoon een open ruimte onder de lucht inlaat van de motor, of vergis ik mij. Het is precies een los staande buis die de motor van lucht verziet, zo'n handvat dat aan een grote kookpot vastzit... :confused:
De "Bitten Hisses" actige livery van de Renault vind ik wel iets hebben. Die gaan tenminste duidelijk herkenbaar zijn. Enkel de slang mankeert er nog op aan de zijkanten. Niet dat we deze vaak vooraan gaan zien, want in vergelijking met andere bolides, ziet deze er gewoon traag uit.
De Mercedes GP motorkap is wel heel erg vreemd. Zo te zien is er gewoon een open ruimte onder de lucht inlaat van de motor, of vergis ik mij.
Ik vergis mij... :rolleyes: er is geen in de breedte doorlopende opening, maar wel "een dubbele inlaat"... Zouden ze weer zo'n "geniale" oplossing bedacht hebben waar niemand anders op gekomen is?
Ik zat te kijken naar de foto’s van de F1 tests op Valencia en daar zag ik dat vooral de Ferrari met een enorme zendmast rondrijden, de andere hebben wat kleinere voorbeelden ervan. Weet enig iemand wat dit goed oor zouden zijn?
Trouwens, erg weinig €€ betalende stickers op die wagen te zien ;) Geen best teken.
Er staan er toch al meer op dan op de Sauber ;)
Ik vraag mij toch af welk doel dit heeft aan de achterkant van Renault? Die beschermkap.
Ik zat te kijken naar de foto’s van de F1 tests op Valencia en daar zag ik dat vooral de Ferrari met een enorme zendmast rondrijden, de andere hebben wat kleinere voorbeelden ervan. Weet enig iemand wat dit goed oor zouden zijn?
Naar ik meen:
Die zendmasten zijn pitot buizen, die als referentiepunten dienen voor oa drukmetingen. Tijdens het seizoen staan die ook op de wagens, maar meestal ter hoogte van de neus en veel lager. Tijdens de testen wordt er een exemplaar hoog boven de wagen gezet om metingen te doen die niet beïnvloed worden door de luchtstromen rondom de wagen en dus als referentiepunt kunnen gebruikt worden.
Pitot buizen worden ook in de luchtvaart gebruikt en zijn op elk vliegtuig te vinden. Bij straaljagers meestal "de punt" op de neus.
Guido,
Bedankt voor de info, nu heb ik weer iets nieuws bijgeleerd.
The Interceptor
02-02-2010, 22:21
Ik vraag mij toch af welk doel dit heeft aan de achterkant van Renault? Die beschermkap.
Ge bedoelt waarschijnlijk die fluo plaat die ge in de pits wel ziet achterop de Renault:
http://images.gpupdate.net/large/144652.jpg
Volgens mij gewoon een plakaat dat ze zodra ze kunnen er voor plaatsen om pottenkijkers weg te houden van hun dubbele diffuser.
Tijdens het testen zelf zit die plaat er zeker niet:
http://images.gpupdate.net/large/144371.jpg
Idd, die bedoelde ik. :) Aha, dat verklaart al veel. Dacht al, als die daarmee rondrijden... :P
The Interceptor
02-02-2010, 23:21
En wat zou er nog komen van US F1 en vooral Campos, het blijft toch maar heel stil rond deze teams, ondanks dat US F1 wel nog maar pas Lopez als rijder aankondigde.
Moest 1 van de teams Bahrein niet halen, er staat in alle geval een kandidaat klaar. Stefan GP test einde februari en ze zouden zelfs afreizen naar Bahrein!
Idd, het blijft akelig stil rond die 2. Ben echt benieuwd. Heeft Stefan GP dan wel 2 piloten onder contract?
The Interceptor
02-02-2010, 23:33
Idd, het blijft akelig stil rond die 2. Ben echt benieuwd. Heeft Stefan GP dan wel 2 piloten onder contract?
Ze zouden over een paar weken met twee rijders testen ja, Nakajima (dank u Toyota) zou er een van zijn.
Ben benieuwd. Al gaat die Stefan GP wagen volgens mij niet veel meer zijn dan de wagen waar Toyota dit jaar mee zou gereden hebben.
Klinkt logisch aangezien SGP het ontwerp van Toyota dat bedoeld was voor 2010 heeft.
Heeft Stefan GP dan wel 2 piloten onder contract?
Dat is geloof ik nog het minste probleem, er loopt altijd wel een of andere GP2 piloot rond die met dispensatie mag starten ;) Anders is er nog altijd iets te vinden de categorie Heidfeld, Fisichella en noem maar op.
Wat betreft Campos, dat lijkt het slachtoffer te worden
Stefan GP does not have a formal position as first reserve, but boss Zoran Stefanovich is closely associated with Bernie Ecclestone, and one assumes that the new team’s passage to the grid in Bahrain will be eased by the F1 supremo.
http://formula-one.speedtv.com/article/f1-has-stefan-gp-killed-campos-with-dallara-deal/
Leuk artikel.
Het ziet er dus naar uit dat Campos er niet by zal zijn?
Wegens financiele redenen zou sauber de teamnaam van vorig jaar behouden, dus BMW sauber f1. En dat terwijl ze met ferrari motoren rijden :)
Naar ik meen:
Die zendmasten zijn pitot buizen, die als referentiepunten dienen voor oa drukmetingen. Tijdens het seizoen staan die ook op de wagens, maar meestal ter hoogte van de neus en veel lager. Tijdens de testen wordt er een exemplaar hoog boven de wagen gezet om metingen te doen die niet beïnvloed worden door de luchtstromen rondom de wagen en dus als referentiepunt kunnen gebruikt worden.
Pitot buizen worden ook in de luchtvaart gebruikt en zijn op elk vliegtuig te vinden. Bij straaljagers meestal "de punt" op de neus.
Klopt volgens mij.
Ze kunnen gebruikt worden om zowel absolute druk als de dynamische druk te meten. Met een pitotbuis kan dus zowel snelheid als absolute druk gemeten worden. Bij vliegtuigen zijn er meestal naar mijn weten altijd 2, waarvan 1 voor absolute druk en 1 voor snelheid. (gezien de variatie van absolute druk naargelang hoogte zou de snelheidsmeting anders waardeloos zijn)
Wegens financiele redenen zou sauber de teamnaam van vorig jaar behouden, dus BMW sauber f1. En dat terwijl ze met ferrari motoren rijden :)
:confused:
de Virgin, voorlopig de knapste livery
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2010/02/2284ddd3.jpg
En ook een zeer mooie wagen :eek: echt mooi !
Wat een verademing...toch nog ééntje die de startgrid haalt die er voor mij knap uitziet qua looks en livery. ;)
Kijk dat is een mooie livery. :cool:
Doet me erg aan Indycar denken.
:confused:
Heeft te maken met inkomsten uit televisie etc... Bernie heeft een meerjarig contract met BMW Sauber, niet met de nieuwe renstal Sauber. Dat contract wil Peter Sauber dus volledig uitzitten in plaats van een nieuw contract te onderhandelen.
Gelukkig voor de sport gaat Ferrari niet eisen dat de merknaam BMW van die wagens moet verdwijnen.
Nog een nieuw gezicht voor 2010
http://www.autowereld.com/imagesDB/800/0226131126168_761058_138.jpg
gwyllion
01-03-2010, 13:46
Mmm, is dat niet die auto die dit kan: http://www.youtube.com/watch?v=GdDuh4qgmbQ
Bwa, je hoeft niet perse een sls kopen hoor
http://www.youtube.com/watch?v=iEF_Vir2-Fs
Voor de rest wel grappig dat ze voor een rode mercedes hebben gekozen :)
Mclaren is wel erg curieus naar de ferrari diffuser, maar daar hebben ze ene oplossing voor: http://www.youtube.com/watch?v=VPqm7RjgtVY
gwyllion
04-03-2010, 20:24
Lancering van de HRT Dallara: http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=336600573375
vBulletin® v3.8.2, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.