View Full Version : WRC 2005 - New Format, met of zonder Ford, welk teams zullen meedoen?
Bron - website FIA.com - PR-release vrij te downloaden
The World Rally Championship Commission and a number of other stakeholders involved in the World Rally Championship met in Paris today (August 27) to discuss proposals to be presented to the World Motor Sport Council on October 13, 2004.
The following proposals were unanimously approved:
Servicing
Servicing will be carried out by a fixed number of identified mechanics for each team.
Superally
A competitor, who fails to complete a stage, will be entitled to restart the next leg but with a 5 minute penalty per stage missed.
Safety
For the two last asphalt rallies of the 2004 Championship, all competitors will be allowed to send a safety car on the Rally route prior to its official closure.
In 2005 the manufacturers will collectively provide one car which will make last-minute safety information available to all competitors.
Calendar
The proposal for the 2005 World Rally Championship calendar is the following:
Monte Carlo January 20 – 23
Sweden February 10 – 13
Mexico March 10 – 13
New Zealand April 7 – 10
Italy April 28 – May 1
Cyprus May 12 – 15
Turkey May 26 – 29
Greece June 16 – 19
Argentina July 7 – 10
Finland August 4 – 7
Germany August 25 – 28
Great Britain September 15 – 18
Japan September 29 – October 2
France October 13 – 16
Spain October 27 – 30
Australia November 10 – 13
with the 2006 and 2007 calendars based on the same dates.
Other proposals
A number of detailed proposals on technical matters, tyres and rally schedules were also unanimously agreed.
Als ik dat goed begrijp is het systeem Superrally toch niet wat we er ons initieel bij voorgesteld hadden. Wat ik hieruit kan opmaken is bijv. het volgende scenario.
- 6 specials op dag 1 (leg1)
- Equipe valt uit op SS3
- Team repareert auto voor dag 2 (leg2)
- Equipe rijdt terug mee vanaf de 2de dag met een achterstand van 15min.
Lijkt me toch iets heel anders dan dagwinnaars enz. Enfin, een pak van mijn hart, want zo moet er aan het format van de prono niet te veel gesleuteld worden.
Verder, nu al markeren in de agenda van volgend jaar met dikke stift "25 tem 28 aug 2005". Want de Deutschland wil ik niet missen deze keer. :D
5 minuten per SS lijkt me niet zo echt veel eigenlijk. Ik bedoel : als je de laatste SS van de dag meer tijd zou verliezen door hem te rijden met een krakkemikkige wagen kan je verdorie beter passen, je wagen in orde zetten tegen 's anderendaags en 5 minuten pakken...
Voorop gesteld dat dat zou mogen natuurlijk. De geschiedenis leert ons echter dat gewiekste teamchefs altijd een voordeel kunnen halen uit een penalty als het hun beter uitkomt... Denk maar aan de Minardi's die hun kwalificatielap niet uitreden om zo toch nog de instellingen van hun wagen te kunnen aanpassen...
als je de laatste kp in moeilijkheden raakt of past? 5 minuten is en blijft veel hoor, winnen kan je wel vergeten dan. Zeker als je er de eerste kp af gaat, zie Gronholm in Duitsland, dan ben je sowieso de pineut.
gwyllion
02-09-2004, 13:18
Originally posted by ICEMAN
Nog minder WRC's aan de start? Als ik mij niet vergis blijven er nog 10 over (als Skoda volgend jaar een gans jaar meedoet)? :eek:
Voorlopig zijn er maar 6 wagens zeker (Citroen, Peugeot en Subaru).
Lees berichtje op pitstop.tv: WRC - Overleeft WRC zonder Ford? (http://www.eyes-e-tools.com/customer/pitstop/nieuws/NEWshow.asp?seq=14811)
Ik vermoed wel dat Skoda volgend jaar opnieuw zal deelnemen, vooral dankzij de goede prestatie in Duitsland en Finland. Mitsubishi heeft er dit jaar niet veel van gebakken en ik kan moeilijk geloven dat ze het volgend plots een competitieve wagen zullen hebben.
Er zal toch wel dringend iets moeten gebeuren. Terug 3 wagens toelaten (maar zullen niet enkel Citroen en Peugeot hiervan gebruik maken?), wat enkel kan in combinatie met kostenbesparing. In de kalender van volgend jaar zijn weer zeer veel rallies gepland waaronder heel wat dure verplaatsingen buiten Europa.
Er moeten een aantal van deze overzeese rallies geschrapt worden en liefst nog in combinatie met kostenreductie (onderdelen die langer moeten meegaan, ...).
zo'n vaart zal het wel niet lopen. Logisch dat Ford het moeilijk heeft. Welk merk draait er mee én in de F1 én in de WRC? Dat kost toch gewoon veel te veel geld en is uiteindelijk om problemen vragen, zeker als de verkoop tegenvalt.
Toch straf dat én Citroën én Peugeot - beiden uit dezelfde groep - er niet over klagen en dat ook Subaru - toch ook geen topper qua verkoop in Europa, wel in Japan en USA natuurlijk - blijft meedraaien.
De periode vlak na de GroupB's in 1987 en volgende, toen ging het ook gedaan zijn. Het is toen wat slapper geweest ja, maar ook daar zijn ze bovenop gekomen.
gwyllion
02-09-2004, 17:17
De toekomst van WRC zou er inderdaad goed uit kunnen zien als alle merken die intenties hebben om deel te nemen die daadwerkelijk doen: Skoda en Mitsubishi, maar ook Hyundai en Suzuki en eventueel zelfs Renault/Dacia. Dit zijn natuurlijk allemaal maar intenties.
Peter Baert
02-09-2004, 17:28
Een vergelijking met de jaren '80 loopt een beetje mank omdat de inzet en de investering van de merken nu veel groter is.
Het gaat om marketing en vooral om zendtijd op TV. Ik kan me voorstellen dat een tweede mager WK in 2005 niet echt aantrekkelijk meer is en dat zenders WRC links gaan laten liggen.
De merken-met-intenties werken aan WRC op lange termijn, vanaf 2006 of later. "Worst case" is dat Mitsu, Skoda en Ford er niet bij zijn in 2005.
Met dan vanaf 2006 eventueel de WRC-Suzuki. Hyundai? Misschien definitief terug in 2007?
Zwakke TV-return zal ook de andere merken doen nadenken en kan sneeuwbal-dingen veroorzaken.
De enige vergelijking die ik wilde maken met eind jaren 80 is dat er ook niet veel constructeurs niet meer waren en dat alles goed gekomen is. Natuurlijk zijn de budgetten nu veel groter maar of alles valt of staat met TV rechten en kijkers is nog maar de vraag. Want ik denk wel dat, moest het worst case scenario uitkomen, Peugeot, Citroën en Subaru genoeg draagkracht hebben om de WRC door die periode te trekken. En er zullen altijd gegadigen zijn om de huidige WRC's als privé-team te gaan runnen/huren/leasen.
En toch richt ik mijn pijlen nog een keer op de FIA.
Eind vorig jaar hebben ze er een zootje van gemaakt met de derde auto. Dit jaar komen ze ook met voorstellen die ze even snel weer afvoeren. Echte besparingen worden er niet doorgevoerd.
Die instabiliteit maakt dat grote fabrikanten, soms in geldnood, eieren voor hun geld kiezen en alles op F1 zetten, waar de return per geinvesteerde dollar, yen of euro tot nog toe veel hoger is.
Hier zit een politiek achter, alles ten koste van F1. Dat is altijd zo geweest en het wordt alleen erger.
Ze, de BoBo's van de internationale autosport, zitten liever aan de vetpotten in een paddock dan ergens in het stof te moeten rondlopen.Heeft er iemand ooit Max Mosley al in een service park gezien?
David Richards had goede bedoelingen, ook al was het om veel centjes aan te verdienen, met de media en WRC. Tot hij bij het echt grote geld in F1 terecht kwam. En meteen was hij al het vorige vergeten.
Neem het voorbeeld van WRC-Radio. Afgevoerd omdat er geen middelen meer waren. Mijn oor , ja !!!
In F1 is er sprake geweest dat de constructeurs hun eigen serie gingen runnen. Toen heeft de Ecclestone-bende zich in alle bochten gewrongen om dat te voorkomen.
Men zou beter die stap zetten voor WRC en rally in het algemeen.
Er zal ongetwijfeld een heropleving komen, maar ik vrees dat we enkele magere jaren tegemoet gaan.
gwyllion
08-09-2004, 18:17
Originally posted by Peter Baert
De merken-met-intenties werken aan WRC op lange termijn, vanaf 2006 of later. "Worst case" is dat Mitsu, Skoda en Ford er niet bij zijn in 2005.
Met dan vanaf 2006 eventueel de WRC-Suzuki. Hyundai? Misschien definitief terug in 2007?
Als ik volgend bericht op wrc.com juist interpreteer, lijkt Suzuki de plan voor WRC deelname in 2006 te ontkennen.
Suzuki unveils Swift road-car
08/09/2004 16:15:33
Suzuki has unveiled the road-going version of the new Swift, which is set to form the basis of its next Junior World Rally Championship challenger. The rallying version is likely to be unveiled at the Paris Motorshow later this month.
It had been thought that the Swift hatchback would form the basis of a step-up to the full World Rally Championship that Suzuki is understood to be planning for 2006, but this now appears to not be the case.
Suzuki is currently a frontrunner in the Junior WRC class for Super 1600 cars with its compact Ignis challenger. The company would need to use a bigger model than the Ignis, however, if it were to take on fellow Japanese firms Mitsubishi and Subaru with a fully-fledged WRC car.
Of klopt het gewoon niet dat ze de Swift willen gebruiken. Het is dubbelzinnig geformuleerd...
gwyllion
14-09-2004, 14:52
Wilson probeert een gereduceerd (Europees) programma uit de wacht te slepen om een nieuwe wagen te kunnen ontwikkelen.
Ford survival in the balance
14 Sep, 08:51
Ford rally team boss Malcolm Wilson is prepared to sacrifice a full World Championship campaign next year if doing so will allow his M-Sport team to develop a World Rally Car based on the new Focus.
Missing non-European rallies could ease the financial strain, but it would mean that Ford could not register for the World Championship and would make it near-impossible to attract leading drivers. The new WR Car is essential if Ford is to remain in the sport in the long term, as the current version will be replaced in Europe next year.
“My main priority is developing the new car with a long-term future. We might end up not doing the whole championship next year,” Wilson said.
No agreement on the rally programme’s future was reached at a meeting with Ford Europe’s senior management late last week, but attempts to piece together a programme continue.
bron: www.worldrallynews.com
gwyllion
14-09-2004, 21:23
Een beetje "nieuws" over Mitsubishi: er is budget tot maart 2005 en zo goed als geen geld voor dit jaar (eventueel rally van Catalonie); de toekomst van Panizzi lijkt verzekerd.
MMSP aims for Catalonia
14 Sep, 15:47
Mitsubishi’s board has approved a budget for its World Championship until the end of March 2005, but a spending squeeze could prevent any further test outings for the Lancer WRC04 this year.
Plans to appear on the Rally of Italy in Sardinia have already been shelved and the Catalonia Rally remains no more than a possibility. Mitsubishi Motorsports is keen to try the car in Spain following an encouraging recent test on asphalt.
MMSP chief Sven Quandt said that he was “more than pleased” with the test, adding: “That’s why I would like to go to Catalonia. Gilles [Panizzi] knows the track well and he is a good driver there.”
Panizzi’s place with MMSP looks assured, but at least one of his younger team-mates - Gigi Galli, Dani Sola or Kristian Sohlberg - is likely to be released within days.
gwyllion
22-09-2004, 13:46
Originally posted by gwyllion
Als ik volgend bericht op wrc.com juist interpreteer, lijkt Suzuki de plan voor WRC deelname in 2006 te ontkennen.
Suzuki zal enkel deelnemen aan WRC als hervormingen komen: het moet goedkoper en de wagens moeten minder geavanceerd zijn.
Suzuki chief calls for reform
Suzuki is unlikely to launch a full-scale World Rally Championship assault with a four-wheel-drive car unless costs and technical sophistication are reduced.
Suzuki Sport Director Nobuhiro “Monster” Tajima said that World Rally Cars have become so advanced and so expensive that the current formula has become a deterrent to manufacturers thinking of getting involved. He expressed concern that a winning rally team needed too many engineers and too many “specialists” for a new manufacturer to hope to succeed. He welcomed the idea of banning semi-automatic gearchanges and restricting active differentials.
“If we continue, we are newcomer, so we need some simpler regulation. What do simpler regulations mean? It means a newcomer can win. Otherwise, for example all the others have lot of experience and they have many data and we don’t - newcomer is of course no experience. If you cannot get win, nobody can participate,” he told worldrallynews.com.
bron: www.worldrallynews.com (http://www.worldrallynews.com/artman/publish/article_642.shtml)
gwyllion
23-09-2004, 23:41
Volgens pitstop.tv zal Mitsubishi volgend jaar een volledig WRC programma rijden.
Skoda waarschijnlijk ook...
gwyllion
30-09-2004, 15:51
Originally posted by gwyllion
Volgens pitstop.tv zal Mitsubishi volgend jaar een volledig WRC programma rijden.
Skoda waarschijnlijk ook...
Skoda officieel dus ook. Goed nieuws voor de rijders die nog op zoek zijn naar een zit: Schwarz heeft nog een contract tot 2005, maar dat van Gardemeister loopt eind dit jaar af; Kresta, Paasonen en Kopecky hebben dit jaar al eens met de 3de Fabia gereden. Loix zou ook al eens een gesprek met Skoda gehad hebben (aangezien Schwarz hem graag als teammaat zou hebben).
Dit brengt het totaal op 5 fabrieksteams die al toegezegd hebben.
Nu wachten op de beslissing van Ford. Een gedeeltelijk programma lijkt al een zekerheid...
Het kan volgend jaar dus toch nog interessant zijn.
gwyllion
30-09-2004, 17:44
Ford wacht blijkbaar op de kostenbesparende maatregelingen van de FIA. Als die er komen, zal Ford engageren voor 4 jaar.
Het voorstel om de Super2000 regels (zoals bij ETCC, STCC, en binnenkort WTCC) lijken niet door alle teams/rijders enthousiast onthaald te worden; er wordt gevreesd dat een atmosferische 2 liter niet genoeg vermogen en vooral koppel zal produceren in vergelijking met een turbo motor (ter vergelijking: een ETCC wagen heeft ca 270 pk en 250 Nm en dit is een sprint wagen; een WRC 300 pk en bijna 600 Nm koppel). En Citroen is al begonnen met de ontwikkeling van de C4 WRC wagen. Suzuki daarentegen is enthousiast over Super2000, omdat het dan voor hen eenvoudiger/goedkoper is om een WRC wagen te ontwikkelen.
Alle teams zijn natuurlijk voor kostenreductie (bv. standaard versnellingsbakken, minder gebruik van exotische materialen (titanium, keramische materialen, magnesium, ..., zolang ze niet in de productie wagen gebruikt worden), minder complexe transmissie (dus passieve differentielen), ...
bijna een maande geleden zie ik nog, het zal wel zo'n vaart niet lopen en zie daar. Straks hebben we nog meer fabriekspiloten aan de start volgend jaar dan dit jaar. Komt wel goed. 't zal druk worden op de transfermarkt.
Originally posted by gwyllion
Ford wacht blijkbaar op de kostenbesparende maatregelingen van de FIA. Als die er komen, zal Ford engageren voor 4 jaar.
Het voorstel om de Super2000 regels (zoals bij ETCC, STCC, en binnenkort WTCC) lijken niet door alle teams/rijders enthousiast onthaald te worden; er wordt gevreesd dat een atmosferische 2 liter niet genoeg vermogen en vooral koppel zal produceren in vergelijking met een turbo motor (ter vergelijking: een ETCC wagen heeft ca 270 pk en 250 Nm en dit is een sprint wagen; een WRC 300 pk en bijna 600 Nm koppel). En Citroen is al begonnen met de ontwikkeling van de C4 WRC wagen. Suzuki daarentegen is enthousiast over Super2000, omdat het dan voor hen eenvoudiger/goedkoper is om een WRC wagen te ontwikkelen.
Alle teams zijn natuurlijk voor kostenreductie (bv. standaard versnellingsbakken, minder gebruik van exotische materialen (titanium, keramische materialen, magnesium, ..., zolang ze niet in de productie wagen gebruikt worden), minder complexe transmissie (dus passieve differentielen), ...
Volgens mij zorgt de turbo motor niet voor de hoogste kosten maar vooral die exotische electronica en materialen.
Waarom niet S2000 regels maar dan met turbo motor. Eventueel zou de turbo motor volgens Group N regelement kunnen zijn (of tussen Group N en WRC in).
gwyllion
01-10-2004, 08:51
Mitsubishi heeft ondertussen ook officieel toegezegd voor 2005. Onze landgenoot Sven Quandt wordt echter vervangen door de Japaner Isao Torii (dit werd al gemeld op pitstop.tv).
In Catalonia in jaar nog zullen Panizzi en Daniel Sola deelnemen.
De wagen van 2005 zou volledig actieve differentielen en een "automatische" versnelllingsbak hebben.
Bart.Vandecavey
01-10-2004, 09:00
Originally posted by gwyllion
Mitsubishi heeft ondertussen ook officieel toegezegd voor 2005. Onze landgenoot Sven Quandt wordt echter vervangen door de Japaner Isao Torii (dit werd al gemeld op pitstop.tv).
In Catalonia in jaar nog zullen Panizzi en Daniel Sola deelnemen.
De wagen van 2005 zou volledig actieve differentielen en een "automatische" versnelllingsbak hebben.
Sven Quandt is volgens mij wel een Duitser, lid van de de clan Quandt die BMW in handen hebben...
gwyllion
01-10-2004, 09:06
Originally posted by Bart.Vandecavey
Sven Quandt is volgens mij wel een Duitser, lid van de de clan Quandt die BMW in handen hebben...
Whoeps, een beetje verward :rolleyes:
gwyllion
06-10-2004, 13:13
Op pitstop.tv staat een lijstje van voor- en tegenstanders van S2000 reglement:
- voor: Ford (goedkoper om een rally wagen van de Focus II te maken en als ze ook aan WTCC deelnemen, hoeven ze maar 1 motor te ontwikkelen), Suzuki (goedkoper om overstap van JWRC naar WRC te maken), Subaru (omdat ze graag een 3de Japanse constructeur, Suzuki dus, zien komen)
- tegen: Skoda (VW stopt met WRC in 2005 als S2000 er komt; waarschijnlijk zouden ze het erg vinden dat al de investering in de Fabia WRC dan voor niks geweest zijn)
- onbeslist/onduidelijk: Peugeot en Citroen (Citroen is al begonnen aan ontwikkeling van de C4 WRC volgens het huidig reglement; dit zal ook wel meespelen)
gwyllion
08-10-2004, 00:17
De FIA komt met een alternatief voorstel (in plaats van het niet-turbo Super2000 reglement).
FIA: new technical shock
7 Oct, 16:11
FIA President Max Mosley has put forward drastic changes to the World Rally Car rules for the 2006 World Championship, blaming the manufacturers for failing to propose cost-cutting measures of their own.
A letter has been circulated to the manufacturers today in which Mosley has suggested that the World Championship faces steady decline if new rules appealing to a wider range of car makers are not introduced. The recommendations include a ban on hydraulics in the transmission and drivetrain, restricted or standardised ECUs, a ban on exotic materials, along the lines of the new F1 rules, standardised turbos and a list of permitted sensors, which would further restrict electronics. Component life would also be extended and further restrictions could also be placed.
The proposal appears to be an alternative to the non-turbo Super 2000 category suggested for the 2006 World Championship a fortnight ago.
Mosley has also described a request to reduce the number of World Championship rallies as “self-defeating,” on the basis that manufacturers’ fixed costs would remain the same with fewer rallies.
bron: worldrallynews.com (http://www.worldrallynews.com/artman/publish/article_694.php)
Ik denk dat alle fabrikanten hier akkoord mee kunnen gaan: kostenbesparing maar toch behoud van turbo motoren. Ford zal hierdoor wel moeten kiezen tussen WRC en WTCC.
gwyllion
19-10-2004, 17:29
Volgens pitstop.tv zal Ford volgend jaar toch met een volledige programma deelnemen, wel slechts met 1 wagen. Ze zouden Duval hiervoor willen gebruiken. M-Sport zou ook de Fiesta S1600 (verder) ontwikkelen en een nieuwe WRC wagen op basis van de Focus II.
WRC - Ford blijft in WK rally (http://www.eyes-e-tools.com/customer/pitstop/nieuws/NEWshow.asp?seq=15639)
Zeer goed nieuws.
gwyllion
21-10-2004, 14:22
Sainz stopt! (staat op autosport.com)
Go Duval :D :gas:
Thomaske
02-11-2004, 17:14
Pitstop tv meldt juist dat Ford in de WRC blijft TOT 2008
Pitstop.tv (http://www.pitstop.tv/)
**** Edited by Huudo ****
gelieve de afspraken omtrent de bronvermelding en dito links te willen respecteren. ;)
Peter Baert
02-11-2004, 17:59
Niet TOT, maar TOT EN MET 2008.
FastFons
02-11-2004, 20:14
Originally posted by Peter Baert
Niet TOT, maar TOT EN MET 2008.
Als we dan toch aant vitten zijn: Volgens de Van Dale betekent dat net hetzelfde :p:D
Het is in ieder geval goed nieuws!
FF
Voorwaar goed nieuws. Ben eens benieuwd wie de zitjes gaat versieren.
Ik begrijp dat M-Sport de ontwikkeling van de JWRC wagen overneemt. Wie heeft dit voorheen gedaan?
Peter Baert
02-11-2004, 20:35
Ford deed dat zelf met zijn Motorsport-afdeling in het nu gesloten Boreham.
prototype van de nieuwe Focus WRC voor 2006:
http://motorsport.com/photos/wrc/2004/gen/wrc-2004-gen-tm-0179.jpg
http://motorsport.com/photos/wrc/2004/gen/wrc-2004-gen-tm-0181.jpg
en de nieuwe Fiesta JWRC:
http://motorsport.com/photos/wrc/2004/gen/wrc-2004-gen-tm-0185.jpg
Grönholm bij Citroën ?
Peugeot : Stopt ?
Volgens welingelichte bron zoe Peugeot Sport voortijdig een einde maken aan hun rallyprogramma met de 307 WRC, en dit nog vanaf het einde van dit seizoen! Indiscreties hebben laten blijken dat er een massief ontslag zou zijn bij Peugeot Sport.Als deze info zich bevestigd, dan zou Marcus Grönholm onderdak vinden bij Citroën, en zou Märtin en Duval bij Ford verder aan de slag kunnen.Binnenkort bevestiging.
Thomaske
03-11-2004, 09:54
Zou 't toch raar vinden dat Peugeot zich zou laten kennen door een pech jaar hoor. En het is zo goed als zeker dat Duval naar Citroën ging dus daar zal er dan geen plaats meer zijn voor Marcus.
Mvg
Originally posted by Thomaske_GLPK
Zou 't toch raar vinden dat Peugeot zich zou laten kennen door een pech jaar hoor. En het is zo goed als zeker dat Duval naar Citroën ging dus daar zal er dan geen plaats meer zijn voor Marcus.
Mvg
Het is helemaal niet zeker dat Duval naar Citroën gaat, integendeel zelfs. Geruchten, geruchten...
Het zou best kunnen dat Peugeot zich terugtrekt en evt. naar circuit zou terugkeren, maar ook dat zijn veronderstellingen.
Hoop toch van nie, ik wil de Swa bij Citroën.
Greetzz.. Corvetteboy
Originally posted by Thomaske_GLPK
Zou 't toch raar vinden dat Peugeot zich zou laten kennen door een pech jaar hoor.
Je hoeft geen rally-kenner te zijn om in te kunnen schatten dat de situatie Peugeot / Citroen voor de PSA groep onhoudbaar is. Het ene merk zorgt ervoor dat het zustermerk op de laatste plaats komt in de stand, geen enkele fabrikant wil de nummer laatst zijn. Heeft niets met pech of rampspoed te maken, gewoon logisch "business denken".
Originally posted by vinnie
Grönholm bij Citroën ?
Peugeot : Stopt ?
Volgens welingelichte bron zoe Peugeot Sport voortijdig een einde maken aan hun rallyprogramma met de 307 WRC, en dit nog vanaf het einde van dit seizoen! Indiscreties hebben laten blijken dat er een massief ontslag zou zijn bij Peugeot Sport.Als deze info zich bevestigd, dan zou Marcus Grönholm onderdak vinden bij Citroën, en zou Märtin en Duval bij Ford verder aan de slag kunnen.Binnenkort bevestiging.
Een hele tijd terug heeft iemand van Peugeot gezegd dat ze misschien WTCC gaan doen.
gwyllion
04-11-2004, 14:52
Volgens autosport.com stoppen zowel Citroen als Peugeot na 2005 met WRC :( :frusty: Zeer raar dat niet alleen Peugeot stopt :confused:
gwyllion
04-11-2004, 15:22
Originally posted by gwyllion
Volgens autosport.com stoppen zowel Citroen als Peugeot na 2005 met WRC :( :frusty: Zeer raar dat niet alleen Peugeot stopt :confused:
Ik heb hier een andere thread over gestart aangezien het nu overal te lezen staat :eek:
gwyllion
24-11-2004, 15:17
Eventjes de geruchten op een rijtje zetten. Misschien best eerst de feiten. De piloten die rest een contract hebben voor 2005
* Citroen: Loeb, Duval
* Peugeot: Gronholm
* Subaru: Solberg
* Skoda: Schwarz
* Mitsubishi: Panizzi
Dan de geruchten (zie ook wrc.com (http://www.wrc.com/News.aspx?PO_ID=5422))
* Van Martin wordt verwacht dat hij de 2de 307 gaat besturen. (bron: wrc.com (http://www.wrc.com/News.aspx?PO_ID=5421)
* Rovanpera is de grootste kanshebber voor het 2de Mitsubishi zitje.
* McRae (met zijn protoge Meeke) komen definitief niet meer in aanmerking voor een contract met Skoda. (bron: wrc.com (http://www.wrc.com/News.aspx?PO_ID=5444))
* Gardemeister wordt getipt voor het hoofdzitje bij Ford. Sola lijkt ook een kanshebber voor een zitje bij Ford. (bron: wrc.com (http://www.wrc.com/News.aspx?PO_ID=5443))
* Voor de rest zijn er natuurlijk nog een hele hoop piloten op zoek naar een zitje: Loix, Hirvonen (niet meer in smaak bij Subaru), Kristian Sohlberg, Galli (reden vorig jaar voor Mitsubishi), Kopecky, Paasonen, Kresta (reden enkele keren op 3de Skoda), Pons, Wilks, Meeke.
Rallyloverke
24-11-2004, 15:31
Als McRae al niet meer in aanmerking komt bij Skoda lijken de kansen van Freddy Loix me ietsje groter te worden ... Hoop doet leven hé :)
Hoe Hirvonen niet meer in de smaak bij Subaru??
Ik had toch altijd gedacht dat ze die voor het geld hadden? Of hebben ze voor een evt. finicieel probleem een andere bron gevonden?
gwyllion
26-11-2004, 16:18
Originally posted by gwyllion
* Gardemeister wordt getipt voor het hoofdzitje bij Ford. Sola lijkt ook een kanshebber voor een zitje bij Ford. (bron: wrc.com (http://www.wrc.com/News.aspx?PO_ID=5443))
Het is officieel: Gardemeister rijdt voor Ford in 2005. Dat staat te lezen op wrc.com. Opnieuw meer kans voor Freddy :D
En volgens autosport.com stopt Citroen ook met de ontwikkeling van de C4 en is er geen twijfel meer: Citroen stopt echt wel met WRC na 2005.
gwyllion
26-11-2004, 16:31
Originally posted by gwyllion
Het is officieel: Gardemeister rijdt voor Ford in 2005. Dat staat te lezen op wrc.com. Opnieuw meer kans voor Freddy :D
Op http://www.fordrallyesport.com staat het volledige persbericht. Het gaat om een contract van 1 jaar en hij krijgt een nieuwe copiloot (Jakke Honkanen), omdat zijn huidige het voor bekeken houdt.
Zijn teamgenoot staat nog niet vast en zal ten gepaste tijden bekend gemaakt worden.
Het lijstje piloten ziet er dus als volgt uit:
* Citroen: Loeb, Duval
* Peugeot: Gronholm, (Martin)
* Subaru: Solberg
* Skoda: Schwarz
* Mitsubishi: Panizzi, (Rovanpera)
* Ford: Gardemeister
Martin zou zijn contract reeds getekend hebben en Rovanpera is blijkbaar een grote kanshebber bij Mitsubishi. Dus nog 3 zitjes te verdelen... Go Freddy ;)
Zijn de plooien tss Peugeot en Martin dan glad gestreken? Ik meende dat er een dispuut ontstaan was omdat Marting initieel voor 2 seizoenen wou...?
gwyllion
27-11-2004, 15:48
Originally posted by gwyllion
Het lijstje piloten ziet er dus als volgt uit:
* Citroen: Loeb, Duval
* Peugeot: Gronholm, (Martin)
* Subaru: Solberg
* Skoda: Schwarz
* Mitsubishi: Panizzi, (Rovanpera)
* Ford: Gardemeister
Martin zou zijn contract reeds getekend hebben en Rovanpera is blijkbaar een grote kanshebber bij Mitsubishi. Dus nog 3 zitjes te verdelen... Go Freddy ;)
Volgens pitstop.tv ligt het zo goed als vast dat Rovanpera getekend heeft voor Mitsubishi.
WRC - Rovanpera naar Mitsubishi (http://www.eyes-e-tools.com/customer/pitstop/nieuws/NEWshow.asp?seq=16181)
weinig kans voor Loix zo denkt hij zelf.
De kans dat Freddy Loix volgend jaar
deelneemt aan het WK rally is zo goed
als onbestaande. Zelf gelooft hij er
niet meer in. "Volgend jaar zit ik zon-
der werk", zegt hij in Het Nieuwsblad.
gwyllion
30-11-2004, 18:25
Line up van Skoda is bekend gemaakt: Bengué op asfalt en Tuohino en Paasonen op onverhard (een beetje hetzelfde principe als Mitsubishi dit jaar dus). Inderdaad geen plaats voor Loix :( Af en toe zal ook een 3de Fabia ingezet worden, Ekstrom zal dus met andere woorden een aantal rallies deelnemen met een Red Bull gesponsorde wagen ;)
WRC - Tuohino, Paasonen en Bengué naar Skoda (http://www.eyes-e-tools.com/customer/pitstop/nieuws/NEWshow.asp?seq=16211) (pitstop.tv)
Het ziet er idd naar uit dat Freddies internationale carrière afgelopen is. Exit in mineur heet zoiets. :( 't is gewoon niet te begrijpen. Wat voor een line-up wordt dat volgend jaar. 'k zou bijna zeggen, onbegrijpelijk dat FF geen plekje vindt en wat voor een prutsers er wel weer een zitje weten te bemachtigen. Money rules en niet de competentie van de mensen. Jammer, zeer jammer. :(
gwyllion
01-12-2004, 12:08
Originally posted by Huudo
Zijn de plooien tss Peugeot en Martin dan glad gestreken? Ik meende dat er een dispuut ontstaan was omdat Marting initieel voor 2 seizoenen wou...?
Het is nu officieel: Martin heeft een contract van 1 jaar getekend bij Peugeot.
Het lijstje is bijna volledig nu:
* Citroen: Loeb, Duval
* Peugeot: Gronholm, Martin
* Subaru: Solberg, (Sarrazin)
* Skoda: Schwarz, Tuohino, Paasonen, Bengue
* Mitsubishi: Panizzi, (Rovanpera, Galli)
* Ford: Gardemeister
Het laatste zitje bij Ford zal wel gaan naar wie het meeste geld meebrengt.
gwyllion
02-12-2004, 15:08
Originally posted by gwyllion
Af en toe zal ook een 3de Fabia ingezet worden, Ekstrom zal dus met andere woorden een aantal rallies deelnemen met een Red Bull gesponsorde wagen ;)
Ekström zal inderdaad de rally van Zweden rijden met de 3de Fabia aangezien dit niet in conflict komt met zijn DTM programma. Ik vermoed/hoop dat hij op het einde van het jaar (na DTM competitie) ook nog eens een rallytje meepikt (zoals dit jaar).
De Tsjech Jan Kopecky zal ook een aantal keer de 3de Skoda besturen, zijn programma staat nog niet vast.
WRC - Derde Skoda voor Ekström en Kopecky (http://www.eyes-e-tools.com/customer/pitstop/nieuws/NEWshow.asp?seq=16235) (pitstop.tv)
gwyllion
03-12-2004, 15:30
Kresta wordt de 2de piloot bij Ford.
WRC - Kresta naast Gardemeister bij Ford (http://www.eyes-e-tools.com/customer/pitstop/nieuws/NEWshow.asp?seq=16265) (pitstop.tv)
Het lijstje is bijna compleet:
* Citroen: Loeb, Duval
* Peugeot: Gronholm, Martin
* Subaru: Solberg, (Sarrazin)
* Skoda: Schwarz, Tuohino, Paasonen, Bengue
* Mitsubishi: Panizzi, (Rovanpera, Galli)
* Ford: Gardemeister, Kresta
Als je gwyllion wil kloppen met nieuwtjes, moet je snel zijn! Zat het net ook te lezen. :D :D
gwyllion
03-12-2004, 19:37
Chris Meeke zou volgens zijn manager Colin McRae dicht bij een deal met Subaru staan.
bron: autosport.com (http://www.autosport.com/pc_subscribe.asp?id=41029&s=8&p=1)
gwyllion
07-12-2004, 12:43
Mitsubishi heeft toch nog voor een aantal verrassingen gezorgd.
Zoals voorspeld zullen Rovanpera, Panizzi en Galli voor Mitsubishi rijden, maar Rovanpera is de eerste rijder :eek: en Panizzi krijgt zelfs een gedeeltelijk programma met enkel asfaltrallies. Galli zal de 2de Lancer besturen op onverhard.
En dan de 2de verrassing: Mitsubishi stapt over van Michelin naar Pirelli. Volgend jaar dus 3 Pirelli teams (Subaru, Peugeot en Mitsubishi) en 3 Michelin teams (Citroen, Ford, Skoda).
bron: pitstop.tv (http://www.eyes-e-tools.com/customer/pitstop/nieuws/NEWshow.asp?seq=16302)
Er is momenteel nog maar 1 zitje beschikbaar bij Subaru. Misschien Sarrazin of Meeke?
Dat Mitsu ook naar Pirelli stapt vind ik op zich geen slechte zaak. Zal wat meer middelen voor Pirelli vrijmaken en dat kan de ontwikkelingen op banden gebied enkel maar ten goede komen.
gwyllion
07-12-2004, 14:23
Originally posted by Huudo
Dat Mitsu ook naar Pirelli stapt vind ik op zich geen slechte zaak. Zal wat meer middelen voor Pirelli vrijmaken en dat kan de ontwikkelingen op banden gebied enkel maar ten goede komen.
Binnenkort een bandenoorlog in WRC ;)
Het is wel goed dat als PSA stopt, er nog steeds evenveel teams Michelin en Pirelli zullen gebruiken: van 3-3 naar 2-2.
Na 2005 lijkt het wel evenredig verdeeld (misschien zelfs lichtjes in het voordeel van Pirelli):
- Ford en Skoda met Michelin
- Subaru en Mitsubishi met Pirelli
Originally posted by gwyllion
Binnenkort een bandenoorlog in WRC ;)
Het is wel goed dat als PSA stopt, er nog steeds evenveel teams Michelin en Pirelli zullen gebruiken: van 3-3 naar 2-2.
Na 2005 lijkt het wel evenredig verdeeld (misschien zelfs lichtjes in het voordeel van Pirelli):
- Ford en Skoda met Michelin
- Subaru en Mitsubishi met Pirelli
Wat daarbij dan opvalt:
Japanners met Italiaans rubber
Europeanen met Frans rubber
Toch verwacht ik dat er voor 2006 nog wel een constructeur zal bijkomen. Veel zal afhangen van de nieuwe reglementeringen die ze nog gaan bedenken.
gwyllion
07-12-2004, 16:18
Originally posted by Huudo
Toch verwacht ik dat er voor 2006 nog wel een constructeur zal bijkomen. Veel zal afhangen van de nieuwe reglementeringen die ze nog gaan bedenken.
Ik hoop het ook. Suzuki of Hyundai.
Originally posted by gwyllion
Ik hoop het ook. Suzuki of Hyundai.
Suzuki met een hoofdrol weggelegd voor Freddy ;)
Originally posted by Huudo
Suzuki met een hoofdrol weggelegd voor Freddy ;)
In your dreams.... :D
Op pitstop.tv staat te lezen dat Gardemeister en Kretsa hun 1ste test er op hebben zitten bij Ford in Zweden. Gardemeister draait zowat dezelfde tijden als Martin, en Kresta doet het ook naar behoren.
Greetzz.. Corvetteboy
gwyllion
07-12-2004, 23:48
Originally posted by corvetteboy
Op pitstop.tv staat te lezen dat Gardemeister en Kretsa hun 1ste test er op hebben zitten bij Ford in Zweden. Gardemeister draait zowat dezelfde tijden als Martin, en Kresta doet het ook naar behoren.
De volgende test van Ford is pas 1 week voor Monte Carlo.
Aha! Freddy Loix nog niet helemaal afgeschreven voor volgend jaar:
Lees maar: Freddy in een Kronos Xsara? (http://www.hln.be/hln/cch/det/art_30724.html)
Bericht schijnt van Belga te komen, dus wie weet, wie weet... :D
Rallyloverke
09-12-2004, 10:05
Het zou toch wel mogelijk moeten zijn om een samenwerking Loix-Kronos te verwezenlijken hé?
Met zo'n Xsara van Kronos zou hij wel eens véél beter kunnen presteren dan met een officiële Peugeot :)
Originally posted by Johan
Het zou toch wel mogelijk moeten zijn om een samenwerking Loix-Kronos te verwezenlijken hé?
Geld is denk ik het probleem, zeker met het afvallen van Bastos.
Originally posted by Johan
Met zo'n Xsara van Kronos zou hij wel eens véél beter kunnen presteren dan met een officiële Peugeot :)
In ieder geval een andere versnellingsbak. :D
gwyllion
10-12-2004, 12:25
Sarrazin is bevestigd voor een gedeeltelijk programma (tarmac en minstens 8 rallies). Volgens pitstop.tv zal het andere gedeelte door Carlsson gereden worden.
Het lijstje is dus 99% compleet:
* Citroen: Loeb, Duval
* Peugeot: Gronholm, Martin
* Subaru: Solberg, Sarrazin/(Carlsson)
* Skoda: Schwarz, Tuohino/Paasonen/Bengue, Ekström/Kopecky
* Mitsubishi: Rovanpera, Panizzi/Galli
* Ford: Gardemeister, Kresta
gwyllion
10-12-2004, 12:39
Meeke heeft zijn eerste test met een WRC achter de rug. Toen de nieuwe Skoda asfalt specialist Bengue een test voor de Monte Carlo in Frankrijk vervroegd moest verlaten, heeft Skoda Meeke opgebeld.
Nog even vermelden dat Meeke nog steeds in de running is voor dat laatste zitje bij Subaru.
Stéphane Sarrazin's remarkable performance at the wheel of a Subaru France backed Impreza this year has been rewarded with a works drive for the Subaru World Rally Team in the 2005 FIA World Rally Championship.
bron: rally-action.com
Hij zou wss zeker de helft van het WK naast solberg rijden.
gwyllion
10-12-2004, 14:10
Originally posted by raceboy
Hij zou wss zeker de helft van het WK naast solberg rijden.
Ik zei toch minstens 8, wat de helft is van 16 :D
volgens www.pitstoptv.be is suzuki van plan in 2005 het hele kampioenschap te rijden, met een Ignis Super 1600. dit als voorbereiding voor 2006, wanneer ze metde grote jongens willen meespelen...
gwyllion
15-12-2004, 15:58
Op pitstop.tv staat te lezen dat de Oostenrijker Manfred Stohl aan 10 rallies zal deelnemen met een Kronos Xsara WRC.
WRC - Kronos-Xsara voor Manfred Stohl (http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=7100)
Henning Solberg gaat waarschijnlijk een 3e Ford besturen. Hij gaat 8 gravel evenementen doen en is 2e rijder in rally van Zweden.
Rallyloverke
17-12-2004, 14:02
Als Freddy die OMV-Xsara toch maar te pakken zou krijgen ... Ik ben al jààààren supporter voor Freddy Loix, dus ik hoop dat hij ook volgend jaar nog in het WK te zien is ...
gwyllion
18-12-2004, 15:52
Chris Atkinson is de laatste fabriekspiloot volgend jaar. Hij zal de rallies onverhard in de 2de Subaru afwerken (Sarrazin rijdt de asfaltrallies).
gwyllion
31-01-2005, 12:45
Originally posted by gwyllion
Line up van Skoda is bekend gemaakt: Bengué op asfalt en Tuohino en Paasonen op onverhard (een beetje hetzelfde principe als Mitsubishi dit jaar dus). Inderdaad geen plaats voor Loix :( Af en toe zal ook een 3de Fabia ingezet worden, Ekstrom zal dus met andere woorden een aantal rallies deelnemen met een Red Bull gesponsorde wagen ;)
Zo zal de Fabia van Ekstrom eruit zien.
http://www.wrc.com/javaImages/b7/f6/0,,10111~456375,00.jpg
Hij heeft dit weekend een voorbereidende test achter de rug en had de Mine Rally kunnen winnen met 2 minuten voorsprong, maar hij is uit de wedstrijd gestapt om het Zweedse rally kampioenschap niet te verstoren.
vBulletin® v3.8.2, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.