PDA

View Full Version : Dakar 2006: De aanloop


Mr.Dallara
27-01-2005, 19:54
http://www.sp.dianet.or.jp/mmc/docs5/dakar_e/96dakar/press/d_logo.gif

Hier is hem weer, de thread over de Dakar, en inderdaad hij is er weer maaaaaaaaaaaaaaaaanden voor de Raid der Raids van start zal gaan. ;)


Maar toch is er nu al wat nieuws te rapen:

- De stad Luik heeft zich kandidaat gesteld voor de Dakar start in 2006, en het gaat hier wel degelijk om de échte start en niet om de Benelux start :)

Bron: glssport.be

16/01/2005 - Luik stelt zich kandidaat voor Dakarstart 2006

Twintig steden hebben zich bij het organiserende ASO kandidaat gesteld om de start van de Dakarrally in 2006 voor hun rekening te nemen. Van Belgische zijde heeft ook Luik zijn kandidatuur ingediend. De Waalse slaagkansen zijn niet minnetjes als men weet dat ASO in het verleden al goed samenwerkte met de stad Luik ter gelegenheid van de start van de ronde van Frankrijk in 2004.



- Zoals al eerder bekend gaat AD-Sport dus in 2006 debuteren in de Dakar met eigen ontwikkelde wagens. Het zou hem gaan om een eigen buizen chassis met er in een Lexus motor. Wauters zal weer van de partij zijn in 2006 bij AD, verder hoopt men bij AD ook nog op namen als Patrick Snijers en Marc Duez om een tweede wagen in te zetten.
Er zal deze keer wel een deftig testproject voorzien zijn voor de ontwikkeling van de nieuwe wagen d.m.v. enkele deelnames aan rally-raids in 2005.


- Pascal Feryn rijdt volgend jaar weer de Dakar, het zal terug met een AD sport wagen zijn. Hij zal wel een andere co moeten zoeken, want Michel Van Den Broeck rijdt maar om de twee jaren mee en dus in 2006 niet. Feryn zegt dat z'n deelname aan de Dakar 2006 met een nieuwe AD wagen zal zijn. Bedoeld hij nu (weer) een nieuwe RAV4 of bedoeld hij een wagen van het project van AD voor 2006???

Bron: glssport.be

18/01/2005 - Pascal Feryn volgend jaar met andere co-rijder

“ We zijn enorm tevreden over onze wedstrijd. Het was een korte maar zeer zware Dakar. In de tweede week hebben we wat tegenslag gehad maar dat hoort bij de Dakar. Dinsdag hebben we 6 uur verloren in de rit van Atar naar Kiffa toen een aandrijfriem brak, en donderdag hebben we nog een halfuur verloren toen de gaskabel brak. We zijn eerste Belg en eindigen op een 25ste plaats, vooraf hadden we zeker voor dit resultaat getekend maar als je 13de gestaan hebt dan wil je natuurlijk altijd meer. Maar realistisch gezien was die 13de plaats onhoudbaar. Volgend jaar kom ik zeker terug, met het AD Sport team maar zonder Michel Van Den Broeck. Michel neemt om de twee jaar deel aan Dakar, dus zal ik met een andere co-rijder deelnemen. Maar AD Sport blijf ik trouw. Het team van Albert Vanierschot, onder leiding van teammanager Robert Cornelis heeft schitterend werk geleverd. Volgend jaar zal er een nieuwe auto gebouwd worden, want twee jaar na elkaar met dezelfde wagen rijden is onmogelijk. “



- Mogelijk rijd volgende editie Gella weer mee aan de zijde van Loomans in de Dakar. Ze moet er nog over nadenken, en er moet uiteraard weer een aanbod komen van Loomans kant… Maar ze zou het dus wel weer willen doen… … wel enkel als co van Jacky.

Bron: glssport.be

12/01/2005 - Loomans-Vandecaveye ook volgend jaar samen in de Dakarrally?

Jacky Loomans en Gella Vandecaveye zijn na hun verplichte opgave door de wedstrijdleiding op weg naar Dakar waar ze donderdagavond hopen het vliegtuig te nemen naar België. "Het doet pijn om nu al huiswaarts te moeten keren. Ik ga alles nog een beetje laten bezinken maar als ik volgend jaar van Jacky opnieuw de kans krijg om deel te nemen, dan ga ik dat wellicht doen. Let wel op, als ik nog meedoe is het met Jacky en met niemand anders" weet Gella.



- Wat Greg heeft meegemaakt enkele weken terug weten we allemaal, hij is dus vorige week geopereerd. Greg wil dus zelf nu eerst volledig herstellen van z'n serieuze crash en wil dan pas terug aan autosport denken. Maar op Raid-live;com (http://raid.racing-live.com/en/headlines/news/detail/050119201137.shtml) schrijft men al dat het team Dessoude wacht op hem om hem zo snel mogelijk terug in hun team te hebben...
Positief nieuws zou ik zo zeggen :) Nu maar hopen dat het met Greg zelf goe komt...



Laat ons hier in deze thread al het nieuws bundelen over (onze Belgen in) de Dakar 2006.

Pascal
28-01-2005, 01:47
Originally posted by Mr.Dallara
- De stad Luik heeft zich kandidaat gesteld voor de Dakar start in 2006, en het gaat hier wel degelijk om de échte start en niet om de Benelux start :)

Stond enkele weken geleden al in HBVL. Maar zo simpel is het niet. De 20 steden werden aangeschreven door ASO en werden als kandidaat beschouwd. Ze hebben nu een lastenboek gekregen en moeten nu voldoen aan het lastenboek, als ze überhaupt willen meedingen voor dit evenement.
Enkele zaken van het lastenboek : betalen van ca 300.000 €, voldoende slaaplaatsen kunnen aanbieden voor de teams en organisatie, voldoende ruimte hebben voor de start, wagenpark, technische controle enz...

De pittige details stonden natuurlijk niet in de krant. Bovendien zijn er al wat tegenstanders voor een start in Luik. Het is te ver gelegen van het Afrilaanse continent. Al scheelt het niet zo heelveel met Parijs of zeker niet met Arras waar de start enkele jaren geleden plaatsvond...

Maar ja, het is nog ongeveer een jaar...

C U

gwyllion
28-01-2005, 14:37
Originally posted by Mr.Dallara
- Zoals al eerder bekend gaat AD-Sport dus in 2006 debuteren in de Dakar met eigen ontwikkelde wagens. Het zou hem gaan om een eigen buizen chassis met er in een Lexus motor.
Ik veronderstel dat ze zullen vertrekken van de hele transmissie, ophanging en motor van de RAV4 die ze de voorbije jaren ontwikkeld hebben.
Feryn zegt dat z'n deelname aan de Dakar 2006 met een nieuwe AD wagen zal zijn. Bedoeld hij nu (weer) een nieuwe RAV4 of bedoeld hij een wagen van het project van AD voor 2006???

Ik denk dat hij bedoeld dat de RAV4 volledig opnieuw gebouwd zal worden (allemaal nieuwe onderdelen).


Ook niet vergeten dat Henrard ook wel zal willen terugkeren met zijn buggy.

gwyllion
28-01-2005, 19:14
Volgens dit artikel (http://www.automotorundsport.de/d/75408) op de Auto Motor und Sport website, wil Volkswagen volgend jaar een diesel maken met een biturbo (kleine en grote turbo). Dit jaar gebruikte ze 1 grote turbo waardoor de motor onderin niks deed en hoog (voor een diesel :D) in toeren gehouden moest worden. Door biturbo te gebruiken kunnen ze onderin meer koppel produceren. Dit systeem wordt gebruikt in de BMW 535d (en de BMW X5 van X-Raid) en ook voorgesteld in een Opel Vectra OPC concept car (212 pk uit 1.9).

Nicht ganz so fit wie die Starfahrerin ist der Motor des Wüsten-Boliden. 260 PS und knapp 500 Nm, so lauten die Eckdaten des Fünfzylinder-Turbodiesels. "Hochtourig fahren“, empfiehlt Kleinschmidt. Im Drehzahlkeller unter 2.500/min tut sich nicht viel. Erst danach legt sich der Turbodiesel sonor brummend richtig ins Zeug. Bei gut 4.000/min muss aber bereits wieder geschaltet werden. "Auf hartem Untergrund sind wir voll wettbewerbsfähig“, sagt Sportchef Kris Nissen. In den Dünen aber gerieten die VW bislang gelegentlich ins Hintertreffen. Mittels Doppelaufladung wollen die VW-Techniker das Drehmoment und die Fahrbarkeit des Fünfzylinders verbessern. Doch auch ohne die aufwändige Turbo-Technik hat es bei der diesjährigen Rallye Dakar zu Platz drei gereicht.

gwyllion
04-02-2005, 18:27
Op pitstop.tv staat een lijstje (overgenomen van Autosport) van mogelijke autosport disciplines waar Peugeot en Citroen in 2006 zouden kunnen actief zijn.

Citroen zou wel eens samen met Carlos Sainz kunnen deelnemen aan rallyraid.

bron: De toekomst van Peugeot en Citroën (http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=7605)

gwyllion
14-02-2005, 17:46
Nissan zou stoppen met rallyraid. Ik heb hierover nergens een officieel bericht gevonden, maar het wordt beweerd door mensen op diverse fora.

Thomaske
14-02-2005, 19:47
Ze willen zich vooral gaan concentreren op de 24Heures du LeMans is er gezegt geweest op een andere forum tijdens de speculaties over die Porsche Proto.

Mvg

FIRE
14-02-2005, 19:58
Originally posted by Thomaske_GLPK
Ze willen zich vooral gaan concentreren op de 24Heures du LeMans is er gezegt geweest op een andere forum tijdens de speculaties over die Porsche Proto.

Mvg
Of ze dan wel kunnen winnen.... :D
Maar ik zou het toejuichen als ze naar Le Mans gaan.

gwyllion
17-02-2005, 16:58
Het ziet er naar uit dat Volkswagen kosten noch moeite zal sparen om het gat met Mitsubishi te verkleinen tegen de volgende Dakar. Ze zullen in 4 manches van de Cross Country Rally World Cup deelnemen en hebben 5 tests gepland.

"We have improved considerably since the Race-Touareg made its debut in January 2004. During the forthcoming months we will leave no stone unturned in our quest to bridge the gap to the leaders." explains Volkswagen Motorsport Director Kris Nissen. "The participation in the Cross Country Rally World Cup is one of the major components, the development programme and tests another." An independent test team within the existing motorsport team structure will be built up. The first of the five test currently planned will be held at the end of February in Morocco.

In the Cross Country Rally World Cup, comprising of six rounds, four starts are planned initially. "At the opening round in Argentina we will start with two Race-Touareg prototypes for Jutta and Bruno. We also plan to compete with other drivers during the season. We also haven't decided the four rallies in which we will compete." states Kris Nissen. "We want to judge ourselves in competition, and in doing so prepare the Race-Touareg, drivers and co-drivers and the entire team purposefully and meticulously for the next Dakar Rally."
uit een persbericht van Volkswagen Motorsport gelicht

Even ter verduidelijking de kalender van de FIA Cross Country Rally World Cup:

1. 6th - 12th March Argentina/Chile (Por las Pampas)
2. 1st - 12th April Tunisia
3. 24th - 29th May Morocco
4. 25th June - 2nd July Turkey (Orient)
5. 24th September - 2nd October Egypt (Pharaons Rally)
6. 7th - 14th November United Arab Emirates (UAE Desert Challenge)

gwyllion
21-02-2005, 14:31
Mitsubishi gunt Volkswagen geen eenvoudige overwinning in Por las Pampas door op de laatste moment ook 2 wagens in te schrijven met Peterhansel en Roma als piloten.

Mark
24-02-2005, 23:43
Zelfs de dames houden van zand ;) De Nederlandse Danielle Goedhart wil deelnemen aan de Dakar 2006 met een motor.

http://www.daniellegoesdakar.nl

gwyllion
03-03-2005, 18:26
Originally posted by gwyllion
Nissan zou stoppen met rallyraid. Ik heb hierover nergens een officieel bericht gevonden, maar het wordt beweerd door mensen op diverse fora.
Het bericht staat nu officieel op pitstop.tv: Nissan stopt met rallyraid (http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=7823)

FIRE
03-03-2005, 20:53
Ik hoop dat ze zich nu gaan richten op een LMP1 of GTP.

Scapa
03-03-2005, 20:55
Originally posted by FIRE
Ik hoop dat ze zich nu gaan richten op een LMP1 of GTP.

GT2 misschien met de 350Z?

gwyllion
04-03-2005, 00:03
Originally posted by FIRE
Ik hoop dat ze zich nu gaan richten op een LMP1 of GTP.
Misschien is de Nissan motor in 1 van de Rollcentre Dallaras misschien al een hint in die richting.

gwyllion
09-03-2005, 15:59
Ralliart Duitsland gaat dicht (http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=7862)

Elk jaar werden door Ralliart een aantal Mitsubishis ingezet voor prive rijders...

FIRE
09-03-2005, 19:17
Originally posted by gwyllion
Ralliart Duitsland gaat dicht (http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=7862)

Elk jaar werden door Ralliart een aantal Mitsubishis ingezet voor prive rijders...

Naast Ralliart in Engeland en Frankrijk heb je volgens mij ook nog een Ralliart bedrijf in Italie.

gwyllion
13-03-2005, 14:35
Volkswagen heeft Por las Pampas gewonnen en zo een einde gemaakt aan 9 opeenvolgende overwinningen door Mitsubishi :eek:

Dit is gedeeltelijk te danken aan koprol van Peterhansel, vermogenverlies door grote hoogte (atmosferische motor heeft hier meer last van dan turbo) en het feit dat er niet met de laatste evolutie Pajero Evo gereden werd. Maar natuurlijk ook de verdienste van Volkswagen en een extra stimulans voor de verdere ontwikkeling van de Touareg.

FIRE
13-03-2005, 14:40
De Nederlandse rallycoureur Peter Bijvelds heeft ook plannen om deel te nemen aan Dakar 2006.

gwyllion
12-04-2005, 10:09
Volgens dit artikel (http://www.automotorundsport.de/d/75408) op de Auto Motor und Sport website, wil Volkswagen volgend jaar een diesel maken met een biturbo (kleine en grote turbo). Dit jaar gebruikte ze 1 grote turbo waardoor de motor onderin niks deed en hoog (voor een diesel :D) in toeren gehouden moest worden. Door biturbo te gebruiken kunnen ze onderin meer koppel produceren.
Het twin turbo is met succes getest in de Rally van Tunisie. Het systeem is betrouwbaar en de Touareg was toch nog niet snel genoeg om de Mitsubishi van Alphand te verslagen (ze hebben de rally vooral in een lange rit door kameelgras, het terrein waar de Pajeros superieur zijn).

gwyllion
12-04-2005, 10:12
Citroen zou wel eens samen met Carlos Sainz kunnen deelnemen aan rallyraid.

bron: De toekomst van Peugeot en Citroën (http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=7605)
Sainz heeft bevestigd dat hij naar Dakar trekt, maar zegt nog niet met welk team... Sainz met Citroën naar Dakar? (http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=8176) (pitstop.tv)

Ari Vatanen staat blijkbaar ook dicht bij een deal met Volkswagen.

Wild Goose
13-04-2005, 08:16
Sainz heeft bevestigd dat hij naar Dakar trekt, maar zegt nog niet met welk team... Sainz met Citroën naar Dakar? (http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=8176) (pitstop.tv)

Ari Vatanen staat blijkbaar ook dicht bij een deal met Volkswagen.

Diene volkswagen zal weer een touareg zijn veronderstel ik.

Thomaske
13-04-2005, 12:52
Natuurlijk. Zou je een andere wagen weten die Volkswagen zou kunnen inzetten?

Mvg

Bart.Vandecavey
13-04-2005, 14:16
Natuurlijk. Zou je een andere wagen weten die Volkswagen zou kunnen inzetten?

Mvg

een Beetle cabrio om van het zonneke te kunnen genieten... :+

gwyllion
01-05-2005, 19:15
Sainz heeft bevestigd dat hij naar Dakar trekt, maar zegt nog niet met welk team... Sainz met Citroën naar Dakar? (http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=8176) (pitstop.tv)

Ari Vatanen staat blijkbaar ook dicht bij een deal met Volkswagen.Carlos Sainz zou dicht staan bij een overeenkomst met Volkswagen: Carlos Sainz in talks with Volkswagen (http://raid.racing-live.com/en/headlines/news/detail/050428175548.shtml) (raid-live.com)

Giniel De Villiers en Tina Thörner, de vriendin van DTM kampioen Ekstrom, hebben ondertussen ook getekend bij Volkswagen: Giniel de Villiers naar Volkswagen (http://pitstoptvftp.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=8349) (pitstop.tv)

Volkswagen spaart kosten noch moeite om Mitsubishi te verslaan. Het lijkt erop dat ze zelfs 5 wagens zullen inzetten. De laatste Touareg zou door de zeer snelle, maar lichtjes onstuimige Amerikaan Robby Gordon bestuurd worden.

Ari Vatanen en Colin McRae lijken voorlopig uit het bootje te vallen.

FIRE
01-05-2005, 21:08
VW zet inderdaad alles op alles en het zou me inderdaad niks verbazen dat ze 5 wagens inzetten (bv 3 nieuwe en 2 oude).

Raceboy
03-05-2005, 16:55
Lance Armstrong heeft van Robby Gordon het aanbod gehad om Dakar mee te rijden; Dat lijkt Lance wel gekkenwerk want ieder jaar sterven daar wel 4 mensen :o Tijd om is te tellen hoeveel wielrenners er sterven?

Raceboy
11-05-2005, 20:51
start in lissabon. TRucks en motos mogen nog maar max 150KM/H gaan.

The Dakar organisers have unveiled the major lines of the 28th edition of the historic rally that will take place from the 31st of December to the 15th of January 2006.

Organisers have announced that, for the first time in its history, the race will not start from Spain or France. Instead, the event will kick off from the Portuguese city of Lisbon before heading to Africa.

The technical and administrative scrutineering will be held in Lisbon on the 28th, 29th and 30th of December and will be followed by the first special stage.

Once the Mediterranean Sea is crossed, the caravan will head to Dakar going through Morocco, Mauritania, Mali, Guinea - which hasn't been visited by the Dakar since 1986 - and finally Senegal.

Following the tragedies of the past few years the organisers have decided to adopt a series of new measures with a goal to improve the safety of the competitors and the populations of the countries travelled through.

In a radical move aimed at avoiding tragic accidents, as of 2006 the speed will be forbidden above 150km/h for both bikes and trucks.

bron: autosport.com

FIRE
11-05-2005, 20:58
Trucks hadden toch al een maximum van 150?

gwyllion
24-05-2005, 14:28
Carlos Sainz zou dicht staan bij een overeenkomst met Volkswagen: Carlos Sainz in talks with Volkswagen (http://raid.racing-live.com/en/headlines/news/detail/050428175548.shtml) (raid-live.com)
Sainz heeft de Touareg ondertussen reeds een keertje getest in Marokko en lijkt dus een stap dichter bij een contract met VW te staan: Carlos Sainz tested VW's Touareg (http://raid.racing-live.com/en/headlines/news/detail/050522164658.shtml)

gwyllion
30-05-2005, 09:40
http://raid.racing-live.com/photos/2005/maroc/diapo_171.jpg

Dankzij pech van Peterhansel wordt het podium van de rally van Marokko volledig door Volkswagen in beslag genomen :applaus:

Het gat met Mitsubishi lijkt opnieuw een stuk kleiner geworden. Het enige probleem was dat de Touaregs veel meer lekke banden opliepen dan Peterhansel (de ophanging van de Touaregs is nog niet goed afgesteld voor ruw terrein) en dat bandenwissels te veel tijd in beslag nemen (hiervoor worden ook oplossingen gezocht).

Giniel de Villiers lijkt een zeer goede aanwinst voor het Volkswagen team. Hij zou eerste geworden kunnen zijn als hij tijdens de laatste rit Saby niet los moest trekken.

gwyllion
02-06-2005, 14:55
pitstop.tv suggeert dat Sainz de keuze heeft tussen Volkswagen en Mitsubishi en waarschijnlijk Mitsubishi zal kiezen. In dat geval lijkt het mij logisch dat Volkswagen uit Vatanen en McRae zal kunnen kiezen; en logischerwijs de eerste zal kiezen.

gwyllion
21-06-2005, 13:30
pitstop.tv suggeert dat Sainz de keuze heeft tussen Volkswagen en Mitsubishi en waarschijnlijk Mitsubishi zal kiezen. In dat geval lijkt het mij logisch dat Volkswagen uit Vatanen en McRae zal kunnen kiezen; en logischerwijs de eerste zal kiezen.
Volkswagen heeft Sainz toch kunnen strikken: Carlos Sainz naar Volkswagen (http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=8853) (pitstop.tv)

Imposante line up: Saby, Kleinschmidt, De Villiers, Sainz en Gordon :eek: 5 wagens dus :crazy:

stickerman
02-07-2005, 20:15
Er zullen dit jaar niet meer veel Belgen aan den Dakar kunnen deelnemen.
De inschrijvingen zijn naar het schijnt al volgeboekt en voorlopig staan er maar
3 Belgische wagens ingeschreven. 2 Toyota's van ADSport en 1 wagen voor Loomans.
Benelux prestart zou dit jaar in Autoworld Brussels doorgaan op 26 december.

Mr.Dallara
03-07-2005, 20:20
Er zullen dit jaar niet meer veel Belgen aan den Dakar kunnen deelnemen.
De inschrijvingen zijn naar het schijnt al volgeboekt en voorlopig staan er maar
3 Belgische wagens ingeschreven. 2 Toyota's van ADSport en 1 wagen voor Loomans.
Benelux prestart zou dit jaar in Autoworld Brussels doorgaan op 26 december.

Is er dan een limiet van het totaal aantal deelnemers in de Dakar? hoeveel is het maximum dan? het toont wel aan dat de Dakar nog steeds aan populariteit blijft winnen. :)
Loomans dus ongetwijfeld met z'n Bowler. En wie zal er zitten op de twee AD Toyota's (RAV4??) ? Wauters? en ....? Zullen het Diesels of (V8?) benzines worden?


Bij de trucks zal het Nederlandse team Derooy de komende Dakar zeer waarschijnlijk met 3!!! race trucks aan de start komen! Twee stuks zoals steeds om de Russen (proberen) te verslaan en dus zeer waarschijnlijk een derde "voor de centen" (m.a.w. "paydrivers")
Bron: Tom Colsoul aan de start van een KP vandaag in de rally van de Suikerstreek in Tienen. (als co van z'n vader Guy in een mitsu tuurlijk)

off topic: Die rally was best wel de moeite, z'n "middenmood" rally vd VAS overtreft zonder probleem de laatste editie vd rally van Hannut qua deelnemersveld (wat nog steeds BK zou moeten voorstellen...).
Deelnemers veld dus de top met Henri en z'n escort, een 12 tal lancers en subaru's en een aantal spectaculaire BMW's.... (Van woensel is uitgevallen, naartschijnt was z'n boit stuk gegaan in lus 1)
Maar de organisatie en veiligheid is BENEDEN ALLE PIJL! aflasting van KP's waar geen kat iets van weet, timing die dol draaid, geen official gezien!, wel veel onveilige en onverantwoorde situatie's met pupliek :(, een programma boekje voor 2.5 euro van 40 bladzijde met 32pagina's vol reclame en 8 pag met wazige grijze gecopierde KP kaarten van de jaren stillekes.... :(

Maar al bij al een toffe dag gehad door het goede weer...
in de loop van de week foto's online op de gekende site ;)

FIRE
03-07-2005, 21:42
Bij de trucks zal het Nederlandse team Derooy de komende Dakar zeer waarschijnlijk met 3!!! race trucks aan de start komen! Twee stuks zoals steeds om de Russen (proberen) te verslaan en dus zeer waarschijnlijk een derde "voor de centen" (m.a.w. "paydrivers")
Bron: Tom Colsoul aan de start van een KP vandaag in de rally van de Suikerstreek in Tienen. (als co van z'n vader Guy in een mitsu tuurlijk)
De Rooy heeft dit jaar toch ook al een 3e (semi) racetruck ingezet? Een 3e wagen inzetten voor een paydriver heeft weinig zin (tenzij hij een echte topcoureur is). Bovendien hoeft De Rooy het voor het geld niet te doen. Kortom ik geloof er niet veel van.

Hans Bekx gaat ook 2 trucks inzetten.

stickerman
03-07-2005, 23:05
Wat de AD-wagens betreft: het worden juweeltjes van wagens. Het buizenchassis is zo goed als af en de carrosserie staat er bijna op.
De teams: Koen gaat weer meedoen en ook Feryn-Vandenbroeck doen weer mee. Ook alle assistentievoertuigen die men nodig acht zijn ingeschreven.

Meer zal ten gepaste tijde wel op hun website verschijnen.

gwyllion
04-07-2005, 09:50
Ondertussen heeft Bruno Saby tamelijk gemakkelijk de Orient Rally gewonnen voor Volkswagen en zo de wereldbeker rallyraid op zijn naam geschreven. Mitsubishi was niet naar Turkije afgezakt en heeft zelf 2 weken getest in Marokko.

Bij Volkswagen doen ze zwaar moeite om hun achterstand t.o.v. Mitsubishi te verkleinen en de broodnodige ervaring op te doen. Sainz zal zijn debut in rallyraid doen tijdens Pharaons Rally.

bron: http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=8996

Benieuwd wanneer Volkswagen zich kan meten met de nieuwste variant van de Pajero. Waarschijnlijk tijdens UAE Dessert Challenge.

FIRE
14-07-2005, 16:29
De Nederlander Van Deijne doet ook dit jaar weer mee met Dakar. Hij zal, samen met een nieuwe navigator, opnieuw een Mitsubishi besturen.

FIRE
19-07-2005, 18:15
X-Raid bouwt BMX X3 voor Dakar 2006

X-Raid, de onderneming van de Duitse BMW-telg Sven Quandt, bouwt voor de komende Dakar 3 exemplaren van een nieuwe BMX X3CC. Het project loopt in samenwerking met het Oostenrijkse Magna Steyr-Automotive Group en met BMW Steyr, dat de 3-liter biturbo diesel zal leveren.
Volledig artikel: http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=9165

gwyllion
20-07-2005, 08:51
Weer spijtig dat het niet om een officiele deelname van BMW Motorsport gaat. Maar 3 snelle wagens die wat concurrentie kunnen vormen voor Mitsubishi en VW, nu Nissan ermee gestopt is.

FIRE
20-07-2005, 18:38
Kahle startet bei Rallye Dakar
Matthias Kahle geht 2006 bei dem Wüstenmarathon Rallye Dakar an den Start. Ehrgeiziges Ziel ist der Klassensieg und eine Platzierung unter den Top Ten in der Gesamtwertung. Der fünffache deutsche Rallye-Meister stellt sich der Herausforderung zusammen mit Copilot Thomas Schünemann und einem Buggy des niederländischen Profi-Ausrüsters Fast & Speed.
....
Insgesamt sind bei der Rallye Dakar vier Buggys der Niederländer am Start. "Fast & Speed wird das HS Rallye Team und ein weiteres Fahrzeug direkt betreuen und zwei weitere Buggys einem anderen Team zur Verfügung stellen. Damit sind wir in der Lage, ein optimales Service-Konzept mit mehreren Service-Fahrzeugen aufzubauen, die zum Teil bei der Rallye mitmischen," freut sich Team-Manager Henk Hellegers.
....
http://www.rallye1.de/web/marathon/artikel.php?newsID=6087&sid=

FIRE
31-07-2005, 21:55
Er doen 32 Nederlandse motorrijders mee.
De broers Van Ginkel met hun Ginaf truck doen niet mee omdat ze te laat waren met inschrijven.

Het team rond de Nederlanders Leyds en Vaanhof zetten 3 Bowlers in, welke ondersteuning krijgen van 1 service truck.

Hubert Auriol gaat een eigen rally raid organiseren.

Bron: RTL Autosport

FIRE
31-07-2005, 22:06
KTM coureur Cox stapt over naar een 4x4:
Team X-raid added Nasser Al-Attiyah and Alfie Cox to its line-up for Dakar 2006.

German cross country Team X-raid added Nasser Al-Attiyah (Qatar) and Alfie Cox (South Africa) to its line-up for the Dakar Rally 2006 (December 31st, 2005 to January 15th, 2006). X-raid, which runs Diesel powered BMW's in international cross country rallying since 2002, will enter a fleet of BMW X5 and all-new BMW X3 in next year’s desert classic. “The Dakar Rally has never been won in a Diesel powered car”, Team X-raid principal Sven Quandt said. “We are forming a strong team of determined drivers, to fight for that prestigious victory again in 2006.”

De nieuwe X3:
http://www.x-raid.de/mx_cm/newslist/img/5/3/4/1121755347.jpg

Volledige artikelen:
http://www.x-raid.de/cgi-bin/mx_cm_archiv.pl?1121755347
http://www.x-raid.de/cgi-bin/mx_cm_archiv.pl?1122811187

Rallyloverke
01-08-2005, 15:47
@ Stickerman :

Half off-opic en toch weer niet :

Ik heb gezien dat de EK-race in Maasmechelen je laatste rallycross-wedstrijd met de Saxo wordt, om je daarna voor te bereiden op de Dakar?

Ga je geen rallycross-wedstrijden meer rijden daarna (dit of volgend seizoen?) Jawel toch?

stickerman
01-08-2005, 17:17
Ja, na 15 jaar rallycrossen neem ik afscheid van deze sport.
De div.1a waarin ik nu meedoe is op zo'n hoog niveau gekomen dat ik moet afhaken. Meedoen en alles uit mijn kas moeten halen om met een beetje geluk een C-finale te rijden is niets voor mij. Om een motortje dat vlot 9000 rpm haalt, een goeie 200 pk heeft, een andere versnellingsbak en speciale cardans te kopen ontbreken de centen.
Al jaren ga ik mee met het AD-Sport team naar vertrek van de Dakar. Twee jaar geleden ben ik dan voor de eertste keer echt meegeweest in een service truck en ook dit jaar kan ik mee. Dat is een unieke kans want bij AD wordt alles zeer professioneel aangepakt. De wagens waarmee ze dit jaar gaan vertrekken zijn juweeltjes. Het worden echte prototypes en de ambities zijn hoog.
Het avontuur, de onverwachte situaties, de contacten met de plaatselijke bevolking, de competitie, het kampement en last but not least het samenzijn met heel die ploeg spreekt mij enorm aan. Zo fel dat zelfs de rallycross er aan moet geloven.
Trouwens, met zo'n truck op volle kracht door het zand, da's elke dag 1000 km. rallycross.

Op 14 augustus rij ik dus mijn allerlaatste rallycrosswedstrijd, daarna staan zowel mijn wagen als mijn bus te koop. Met spijt in het hart...maar zowel rallycross als Dakar kan ik mij niet permiteren.

Rallyloverke
01-08-2005, 17:19
Allez,

Succes in de Dakar! Maar in de rallycross-wereld zullen we je als supporters wel missen. Anderszijds vergeten we zeker je Europese titel -1400 niet!

Nu we weten dat het dan je laatste rallycross is, zullen we wat extra foto's maken die dag!

stickerman
01-08-2005, 18:11
Fijn dat je supporter bent maar ik moet toch wel even zeggen dat ik nooit ek-kampioen geweest ben. Wel meestal in de A-finale en dikwijls op het podium gestaan maar nooit een volledig ek-seizoen en dus ook geen kans om kampioen te worden.

Rallyloverke
01-08-2005, 21:17
Oei, dan vergis ik me ergens : maar dan toch een vraagje : jij hebt toch -1400 gereden met Citroen AX? Was er in de beginjaren van de -1400 al geen soort officieus EK voor -1400? En als u daar niet EK was, welke Belg is er dan wel EK -1400 kampioen geweest? Bedankt!

stickerman
01-08-2005, 23:38
Tony Kuypers had een AX gekocht. Hij wou Europees rijden en stelde me voor om met zijn wagen de Belgische wedstrijden te rijden. Dat was mijn allereerste seizoen en ik werd vice Belgisch kampioen achter nen Hollandse Swift. Tony werd Europees 1400-Cup kampioen.

Supra
02-08-2005, 11:48
Heeft er al iemand foto's van de ad-sport proto's???

gwyllion
02-08-2005, 12:02
Heeft er al iemand foto's van de ad-sport proto's???Ik ben ook benieuwd. Blijft de wagen op een Toyota RAV4 lijken of krijgt hij een ander uiterlijk (zoals Bowler)?

Supra
02-08-2005, 20:13
Ik hoop dat alles heel blijft. Een opgave zou jammer zijn na de prestatie van vorig jaar...

FIRE
07-08-2005, 19:33
De Nederlandse debutant Vandereijken (?) gaat deelmenen met de oude Toyota van Wauters. De wagen wordt gerund door AD Sport. Bron: RTL Autosport

coli
09-08-2005, 16:07
Klopt, de van eikeren (ex ad-sport) toyota was afgelopen weekend te bewonderen bij rotterdam racing, zo ook de witte bowler van raoul en jean-pierre jacobs.

Raceboy
18-08-2005, 20:33
NASCAR driver Robby Gordon looks almost certain to miss out on making another attempt on the Dakar Rally after Volkswagen said it was unlikely to use him again.

bron: autosport.com

Dus waarschijnlijk geen Gordon.

Autofan
18-08-2005, 21:02
Dit nieuws stond ook al op pitstop.tv :)

Raceboy
18-08-2005, 21:09
Ik zal nooit meer iets posten wat al ergens anders stond hoor. stel dat mensen dat twee keer lezen :rolleyes:

coli
19-08-2005, 23:07
Gordon nu wel of niet in Dakar 2006?
Het schijnt een probleem te zijn met Red Bull, maar Gordon was slim en heeft zijn eigen project gewoon voortgezet.
Dus Gordon gewoon in Dakar 2006 met zijn proto hummers

FIRE
24-08-2005, 18:00
Gordon nu wel of niet in Dakar 2006?
Het schijnt een probleem te zijn met Red Bull, maar Gordon was slim en heeft zijn eigen project gewoon voortgezet.
Dus Gordon gewoon in Dakar 2006 met zijn proto hummers

Zijn er alle foto's van deze rally Hummers gepubliceerd?

coli
30-08-2005, 13:41
De hummers zijn momenteel in ontwikkeling door Robby Gordon in samenwerking met GM. Het zal eind september worden voordat er iets over naar buiten komt.

stickerman
10-09-2005, 14:53
Naar het schijnt zouden er dan toch meerdere Belgische deelnemers ingeschreven zijn.
6 motards, 7 wagens en 5 vrachtwagens. Ook een aantal assistentieteams moeten daar nog bij geteld worden.
In totaal zouden er +-85 BeNeLux-voertuigen in Lissabon aan de start staan.(Competietie+assistentie samengeteld)

Thomaske
11-09-2005, 20:08
Hier stond iets anders. Sorry

Mvg...

FIRE
13-09-2005, 15:18
Toch nog een Amerikaan in Duitse dienst: http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=9667

gwyllion
13-09-2005, 16:40
Toch nog een Amerikaan in Duitse dienst: http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=9667Ik denk toch dat Robby Gordon meer potten zou kunnen breken. Vorig jaar was hij echt wel snel, maar iets te aggressief ;)

gwyllion
20-09-2005, 15:57
Schitterend nieuws: Henrard zal de Dakar 2006 met een prive VW Touareg :eek:
Benieuwd of hij over de laatste evolutie wagen zal beschikken; waarschijnlijk niet want anders zou hij het de fabriekspiloten wel eens lastig kunnen maken ;)

Het volledige persbericht staat op hier (http://www.volkswagen-motorsport.de/vw-motorsport/race-touareg/news0001/volkswagen-customer-team-race-touareg-for-belgian-henrard/?type=1)

Mr.Dallara
20-09-2005, 17:02
Schitterend nieuws!!!

Hopelijk heeft hij veel geluk met de Touareg tijdens de drie slopende weken.

Toch mooi dat VW hem deze kans geeft!

Had ik totaal niet gedacht nadat VW hem geen kansen meer gegeven heeft na z'n VW buggy succes in 2002 (of 2001?)...

Aangezien het om een privé team gaat is de kans redelijk groot dat we de wagen ook tijdens de pré start zullen zien.. :)

Via google kwam ik bij >> www.HardyRacingTeam.com (http://www.hardyracingteam.com) .
Het lijkt me wel een deftig team zo op het eerste zicht.

gwyllion
20-09-2005, 17:10
Via google kwam ik bij >> www.HardyRacingTeam.com (http://www.hardyracingteam.com) .
Het lijkt me wel een deftig team zo op het eerste zicht.
Amai, wat een toeval. HRT staat voor Henrard Racing Team en heeft niks te maken met bovenstaande URL. Onder deze naam runde Stephane Henrard zijn deelname aan Dakar 2005 met 2 VW Tarek buggy; 2de wagen werd door Jean-François Guinot bestuurd.

Bart.Vandecavey
20-09-2005, 17:11
Hopelijk kan hij de officiële VW's een ****** laten ruiken... :D

Mr.Dallara
20-09-2005, 17:14
Amai, wat een toeval. HRT staat voor Henrard Racing Team en heeft niks te maken met bovenstaande URL. Onder deze naam runde Stephane Henrard zijn deelname aan Dakar 2005 met 2 VW Tarek buggy; 2de wagen werd door Jean-François Guinot bestuurd.

Tja idd das wel heel toevallig!

FIRE
20-09-2005, 18:22
Is inderdaad mooi voor Henrard (en Belgische VW Club?). Volkswagen doet er alles aan om de Dakar te winnen. Het zou me dan ook niks verbazen dat Volkswagen enkele snelle privateers gebruikt voor eventuele ondersteuning aan de fabrieks VW's tijdens de rally.

936lover
22-09-2005, 16:51
net foto van nieuwe ADSport proto gezien op hun dakar site

Racingworld.be
22-09-2005, 16:51
AD SPORT met maar liefst 7 voertuigen naar de Dakar 2006. Twee wagens in wedstrijd, één vrachtwagen in wedstrijd, twee vrachtwagens in assistentie, één wagen in assistentie en één perswagen ! Een hele vloot...

Bron: mijn mailbox ;)

Bart.Vandecavey
22-09-2005, 17:01
Hopelijk hebben ze de kinderziekten van de Rav-4 in deze auto's kunnen vermijden...

936lover
23-09-2005, 12:11
volgens de laatste info hebben ze de complete aandrijflijn van de 2005 RAV gebruikt, deze bleek zeer betrouwbaar. toch al een goede basis dacht ik

FIRE
25-09-2005, 18:43
Welke voormalige rally coureur (oa WK rallies) uit Belgie is bezig met een Dakar project? De Nederlandse motorcoureur Erik Verhoef zou door hem gevraagd zijn om te navigeren.

Bart.Vandecavey
27-09-2005, 11:41
er staan nieuwe foto's op de site van ad-sport :)

Scapa
27-09-2005, 13:18
AD dus voor het eerst met een Lexus jeep?

gwyllion
10-10-2005, 17:20
Schitterend nieuws!!!

Hopelijk heeft hij veel geluk met de Touareg tijdens de drie slopende weken.

Toch mooi dat VW hem deze kans geeft!

Had ik totaal niet gedacht nadat VW hem geen kansen meer gegeven heeft na z'n VW buggy succes in 2002 (of 2001?)...

Aangezien het om een privé team gaat is de kans redelijk groot dat we de wagen ook tijdens de pré start zullen zien.. :)Henrard zal de Touareg testen tijdens Schamrock Rally (30 oktober tot 4 november in Marokkaanse Sahara). En de wagen zal te zien zijn tijdens de pre-start (zondag 18 december
in Brusselse Jubelpark).

gwyllion
10-10-2005, 18:25
Volkswagen heeft zijn "Race Touareg 2" (klinkt belachelijk, waarom gooien ze geen Evo in de naamgeving :p): Volkswagen heads to Dakar Rally with further developed Touareg (http://www.volkswagen-motorsport.de/vw-motorsport/race-touareg/news0001/volkswagen-heads-to-dakar-rally-with-further-developed-touareg/?type=1)

Een kleine samenvatting van de belangrijkste wijzigingen:

de 2.5 5 cilinder TDI is deftig onder handen genomen: nieuwe Bosch motormanagement, dubbele turbo (kleine en grote) met de bekende voordelen (meer koppel over grotere toerentalgebied, meer vermogen en sneller reactie door verminderde turbolag)
ophanging verbeterd, o.a. andere schokdemper leverancier gekozen; hierdoor zou Volkswagen eindelijk de Mitsubishi moeten kunnen volgen in het kamelenzand
afmetingen/vorm gewijzigd: grotere wielbasis en korter overhang (betere stabiliteit bij hoge snelheden), zwaartepunt en zichtbaarheid verbeterd
allerlei kleine details die het comfort verbeteren: meer cockpit ruimte, een snelheidsbegrenser op het stuur (voor snelheidscontroles in dorpen), bereikmeter die berekend hoever nog gereden kan worden aan het huidige verbruik (kwestie om niet zonder naft te vallen zoals tijdens die ene etappe vorig jaar), reversewielen sneller bereikbaar, enz.


De nieuwe wagen zal voor het eerst ingezet worden in de Portalegre Rally (21 tot 23 october in Portugal).

gwyllion
10-10-2005, 18:31
Henri Pescarolo zakt of naar Dakar 2006 met een SMG(?) buggy. Als zo lijkt het er toch op als je deze foto's op raid-live.com bekijkt.
http://raid.racing-live.com/photos/2005/presdakar/diapo_005.jpg
Smile...
http://raid.racing-live.com/photos/2005/presdakar/diapo_003.jpg

Meer op http://raid.racing-live.com/en/photos/2005/index_presdakar.shtml

gwyllion
10-10-2005, 18:33
Na wat zoeken dit Frans artikel gevonden: Après deux ans d’absence sur le Dakar, Henri Pescarolo revient avec un buggy Technov préparé par SMG-Philippe Gache.

« Cela faisait deux ans que la charge de travail pour mon écurie d’endurance, Pescarolo Sport, ne me permettait pas de participer au Dakar, mais je gardais la ferme intention d’y revenir sur une voiture compétitive. Cela fera ma 15ème participation ! »

Op de website van SMG staat dit tevens vermeld: http://www.team-smg.com/

FIRE
10-10-2005, 18:47
Verassende deelnemer. Heeft Henri Pescarolo reeds rally-raid ervaring?

gwyllion
11-10-2005, 00:04
Verassende deelnemer. Heeft Henri Pescarolo reeds rally-raid ervaring?Het is zijn 15de deelname. Hij zal dus wel al eens zand gezien hebben :D

gwyllion
11-10-2005, 11:49
afmetingen/vorm gewijzigd: grotere wielbasis en korter overhang (betere stabiliteit bij hoge snelheden), zwaartepunt en zichtbaarheid verbeterdVoor fotomateriaal moet je hier (http://car.kak.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=4757&mode=thread&order=0&thold=0) zijn.

De neus gaat wat stijler omlaag (waardoor piloot meer ziet) en de 2 snorkel luchtinlaten zijn ook opvallend.
http://car.kak.net/bilder/vw/vw_race_touareg2-07s.jpg
http://car.kak.net/bilder/vw/vw_race_touareg2-08s.jpg
De achterkant is ook lichtjes gewijzigd.
http://car.kak.net/bilder/vw/vw_race_touareg2-05s.jpg

gwyllion
11-10-2005, 15:38
Op pitstop.tv staat te lezen dat Henrard opgenomen wordt in het officiele VW team. Zijn eigen structuur (mechaniekers en assistentietruck) zal de wagen runnen, maar VW zal zich ontfermen over alle data en de motor en hij zal betrokken worden bij de strategie (eventueel de andere wagens assisteren als zijn algemeen klassement om zeep is).

Hij zal beschikken over de laatste evolutie Race Touareg 1. Dus met de nieuwe motor (twin turbo versie). Vooral de aerodynamica en schokdempers zijn anders daar de echte fabriekswagens.


Met deze professionele ondersteuning kan hij best wel eens hoog eindigen.

coli
12-10-2005, 23:05
De Nederlandse toename van deelnemers aan de dakar zet wederom door.
Zou zouden er op 1 januari 2006 in lissabon maar liefst 10 trucks, 12 auto's en 28 motoren aan de start staan.

Bij de auto's is er een opvallende deelname van het team van Evert Kroon die met 4 desert warriors aan de start zal verschijnen.

De komende weken zal meer over de overige teams bekend worden.

Bart.Vandecavey
20-10-2005, 16:55
Er staan nieuwe foto's op de site van AD...

Hij ziet er wel wild uit :)

coli
21-10-2005, 14:25
Hubert Auriol keert terug in de Dakar Rally. De Fransman, die de rally drie keer won en negen jaar wedstrijddirecteur was, gaat deelnemen in het autoklassement.
De 53-jarige Auriol kwam eergisteren tot overeenstemming met Isuzu. Hij zal met een Isuzu meedoen in het T1-klassement voor prototypes. Auriol vormt een team met Edi Orioli, de Italiaan die de Dakar Rally vier keer won op de motor en daarna ook met een auto meedeed. Hij zal in de tweede auto rijden. Auriol heeft nog geen navigator. ,,Maar dat is een kwestie van dagen’’, aldus Auriol.

Auriol gaat met de Isuzu niet voor de winst in de Dakar Rally. ,,Dat kan nog niet met een auto in ontwikkeling. Bovendien ben ik er misschien iets te lang uit geweest. Maar een klassering bij de top-15 moet mogelijk zijn en een enkele dagzege wellicht ook.’’

Auriol was betrokken bij 25 Dakar Rally’s. Vanaf de eerste editie, in 1979, tot en met 1987 nam hij deel op de motor. Hij won twee keer (1981 en 1983). In 1988 stapte hij over naar de auto, nadat hij in ’87 beide benen had gebroken in één van de laatste etappes. Met Mitsubishi won hij in 1992 de monsterrally van Parijs naar Kaapstad. In 1994 reed hij zijn laatste Dakar, waarin hij als tweede finishte. Van 1995 tot en met 2003 was hij wedstrijddirecteur. Auriol stapte op als organisator van de rally omdat hij de nieuwe koers van moederbedrijf ASO niet meer bij zijn idealen vond passen.

Opnieuw meedoen aan de rally die hij zelf organiseerde, vindt Auriol een bijzonder vooruitzicht. ,,Het is erg leuk om weer in de auto te stappen. Het voelt als een nieuwe uitdaging en tegelijkertijd als thuis komen in een zo vertrouwde omgeving.’’ Na afloop van de Dakar Rally (31 december – 15 januari) zal Auriol optreden als wedstrijdleider van de rally Heroes Legend (18 februari – 4 maart), die met klassieke motoren van Parijs naar Dakar gaat.


BRON: AD-SPORTWERELD Natascha Kayser

gwyllion
21-10-2005, 18:38
Voor fotomateriaal moet je hier (http://car.kak.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=4757&mode=thread&order=0&thold=0) zijn.

De neus gaat wat stijler omlaag (waardoor piloot meer ziet) en de 2 snorkel luchtinlaten zijn ook opvallend.
http://car.kak.net/bilder/vw/vw_race_touareg2-07s.jpg
http://car.kak.net/bilder/vw/vw_race_touareg2-08s.jpg
De achterkant is ook lichtjes gewijzigd.
http://car.kak.net/bilder/vw/vw_race_touareg2-05s.jpg
Een vergelijking tussen de Race Touareg 1 en 2: http://www.volkswagen-motorsport.com/web/images/2005//multimedia/fotos/marathon/racetouareg2//vw_pub-051012-0536_xl.jpg
Ongespoten oogt hij wel een stuk aggresiever: http://www.volkswagen-motorsport.com/web/images/2005//multimedia/fotos/marathon/entwicklung_rt2//vw_pub-051010-0523_xl.jpg

De 2.5 TDI met 2 turbos produceert 275 pk en meer dan 550 Nm, terwijl de Mitsubishi atmosferische benzine maar 430 Nm levert.

FIRE
21-10-2005, 19:04
Opvallend dat de achterkant horizontaler is dan het oude model.

Ik denk dat Mitsubishi dit jaar een sterke tegenstander krijgt in de vorm van VW. VW doet er alles aan om de rally te winnen.

gwyllion
24-10-2005, 15:32
AD dus voor het eerst met een Lexus jeep?Nog steeds Toyota RAV4 look. De vorige keer werd ook al een Lexus V8 gebruikt (in plaats van de diesel vroeger).
http://www.ad-sport.be/dakar/fotoboek/opbouw/IMG_0846.jpg
Wel extreem breed (12 cm breder dan vorige keer).

Mr.Dallara
27-10-2005, 19:40
Henrard heeft z'n eerste meters met de race Touareg er op zitten.
Alles verliep vlot, hij was onder de indruk van de vierwielaandrijving, het koppel en de ophanging.


Net zoals vroeger rijd Henrard weer in de kleuren van z'n vertrouwde sponsor Duvel. :)


http://pitstoptv.belbone.be/cms/media/Photo/11304240894279_touareghenrard.jpg
foto: pitstop.tv

Het Loomans team zou met twee race wagens aan de start verschijnen! 2 Bowlers? of een Bowler en z'n Mercedes?

Mark
02-11-2005, 23:38
We mogen een PC Hooft-tractor ;) verwachten in de Dakar. Robby Gordon zal voor Team Dakar USA uitkomen met een HUMMER H3 race truck deelnemen aan de Dakar.

Althans, hij zal eruit zien als een Hummer...........onderhuids zal het een "Baja truck" zijn. Meer info binnenkort op http://www.teamdakarusa.com/

gwyllion
03-11-2005, 09:49
Stoere Amerikaanse klap: werelddominantie ;)
“Team Dakar USA's main objective will be to prove to the world that American innovation and determination can compete on the world stage,” Gordon, who competed on the 2005 Dakar with VW's Toureg, said "We started planning for this just after my first Dakar Rally, where we won two stages, and I know we are prepared and ready to take on the world.”

scoobyfreak
03-11-2005, 16:43
die rav4 is da voor koen wouters ???

stickerman
03-11-2005, 17:39
Zoals op www.ad-sport.be te zien is zullen er 2 van deze nieuwe RAV's meedoen. Bij "teams" zie je wie er allemaal meegaat en om welke voertuigen het gaat.

FIRE
03-11-2005, 21:10
Stoere Amerikaanse klap: werelddominantie ;)
Ik moet dat nog zien. Dakar is iets anders dan die Baja races.

coli
04-11-2005, 15:13
Ellen Lohr, o.a voormalig DTM gaat wederom naar dakar.
Dit keer niet met 2drive buggy maar met de proto van Mercedes.
Alles lijkt tot in de puntjes verzorgd. Unimog in de race, Actross als backup.


(bron: marathonrally.com)

website ellen lohr kwikpower team: http://www.pr24.org/lohr

FIRE
04-11-2005, 18:40
Ellen Lohr, o.a voormalig DTM gaat wederom naar dakar.
Dit keer niet met 2drive buggy maar met de proto van Mercedes.
Alles lijkt tot in de puntjes verzorgd. Unimog in de race, Actross als backup.


(bron: marathonrally.com)

website ellen lohr kwikpower team: http://www.pr24.org/lohr

Ziet er niet verkeerd uit: http://www.pr24.org/lohr/index.php?inhalt=fotos&rennen=2005-10-31&sprache=de

coli
08-11-2005, 22:41
De eerste beelden van de Hummer H3 Dakar:


http://www.robbygordon.com/artman/uploads/robbygordonposter.jpg

http://www.robbygordon.com/artman/uploads/jimbeamh3.jpg

Prestart in Brussel is verplaatst naar 18 december ipv 26 december.
Voor de deelnemers en volgteams is het bijna niet te doen om na de prestart meteen door te rijden naar lissabon en daar op tijd aan te komen.

Thomaske
10-11-2005, 19:18
De wagen van AD-Sport heeft vandaag zijn eerste meters gereden. Wel op de parking van AD maarja.

Bron: newsbrief AD-Sport

Mvg...

FIRE
10-11-2005, 19:43
De wagen van AD-Sport heeft vandaag zijn eerste meters gereden. Wel op de parking van AD maarja.

Bron: newsbrief AD-Sport

Mvg...

Zie http://www.ad-sport.be/dakar/bouw.htm voor foto's.

Supra
10-11-2005, 20:05
voorwat dient dat beugeltje dat ze onder de voorbumper hebben geplaatst
dit steekt nogal naar voor

FIRE
10-11-2005, 20:13
voorwat dient dat beugeltje dat ze onder de voorbumper hebben geplaatst
dit steekt nogal naar voor

Monteren van zoiets (http://www.autoblog.nl/images/porsche_snowplow.jpg)? :D

gwyllion
12-11-2005, 11:37
Ellen Lohr, o.a voormalig DTM gaat wederom naar dakar.
Dit keer niet met 2drive buggy maar met de proto van Mercedes.
Alles lijkt tot in de puntjes verzorgd. Unimog in de race, Actross als backup.Lohr heeft tijdens de UAE Desert Challenge haar wagen al zwaar beschadigd.
German lady driver Ellen Lohr, giving a world debut to her Mercedes Benz ML350 Prototype, suffered a spectacular exit when the car rolled in the early part of the day's first of two special stages. Lohr and co-driver Detlef Ruf were both unhurt but the car was beyond repair.

Supra
12-11-2005, 22:54
De eerste beelden van de Hummer H3 Dakar:


http://www.robbygordon.com/artman/uploads/robbygordonposter.jpg

http://www.robbygordon.com/artman/uploads/jimbeamh3.jpg

Prestart in Brussel is verplaatst naar 18 december ipv 26 december.
Voor de deelnemers en volgteams is het bijna niet te doen om na de prestart meteen door te rijden naar lissabon en daar op tijd aan te komen.

weet je zeker dat die 2 de de definitieve is?
ik vind dat hij niet echt vel op die eerste lijkt....

Thomaske
13-11-2005, 09:30
De tweede foto is een gewone hummer met de bestickering van Dakar 2006 er al op. Op de eerste foto zie je hey buizenkader al maar de kap was op dat moment nog niet af. Dat zal nu wel al het geval zijn.

Mvg...

DINO
13-11-2005, 11:51
Als dat de definitieve buizenchassis is van die Hummer, dan gaat dat nogal een sjiek zijn zeg.

PorscheGT
15-11-2005, 01:15
[IMG]
- Wat Greg heeft meegemaakt enkele weken terug weten we allemaal, hij is dus vorige week geopereerd. Greg wil dus zelf nu eerst volledig herstellen van z'n serieuze crash en wil dan pas terug aan autosport denken. Maar op Raid-live;com (http://raid.racing-live.com/en/headlines/news/detail/050119201137.shtml) schrijft men al dat het team Dessoude wacht op hem om hem zo snel mogelijk terug in hun team te hebben...
Positief nieuws zou ik zo zeggen :) Nu maar hopen dat het met Greg zelf goe komt...

Weet er iemand al meer over greg en de dakar 2006 ??

Mr.Dallara
15-11-2005, 12:40
Weet er iemand al meer over greg en de dakar 2006 ??

Zeer goede vraag! Ik was ook benieuwd en heb dan ff geïnformeerd bij Dessoude zelf ;)


...
Gregoire will not take part Dakar race.
We have 9 cars for next Dakar.
...



...
Gregoire doesn't want to take part Dakar in futur. He will take part some others races like Tunisia, Marocco
....


Wel zeeeeeeeeer spijtig dat we dus niet meer De Mevius zullen zien in de Dakar's! :(:(:( Zo zullen we als Belg "als ons geld moeten zetten" op Henrar en z'n VW...

Ik veronderstel dat hij deze beslissing zal genomen hebben na z'n zeer zware crash de voorbije Dakar...



Is er al meer concrete info bekend over de Benelux pré start in Brussel op zondag 18 december???


@ stickerman: Weet jij soms wanneer en waar AD gaat testen op dat terein met veel zand waar ze (bijna) iedere jaar gaan testen... Meestal is er dan ook de VTM bij voor enkele mooie beelden van de RAV4 proto...

stickerman
15-11-2005, 13:30
Testen bij ADSport: er zijn al testen geweest en er komen er nog. Maar waar en wanneer weet ik niet precies.

Mr.Dallara
15-11-2005, 13:57
Testen bij ADSport: er zijn al testen geweest en er komen er nog. Maar waar en wanneer weet ik niet precies.

Zoek het eens uit aub. ;)

stickerman
19-11-2005, 09:43
Gisterenavond was er de voorstelling bij ADSport.
Zeer veel belangstelling en interesse van bekende en minder bekende rallygloriën. Nog nooit heb ik zo veel mensen op de grond zien liggen om te kijken wat er onder zo'n wagen steekt...Niets dan lof en complimenten aan Albert, Jurgen en de rest van het ADteam.
Vandaag wordt er verder getest.
Ook de lay-out van de wagens en trucks staat nu vast. De maagdelijk witte RAV's zullen nog agressiever uit de hoek komen!

FIRE
20-11-2005, 22:20
Van Deijne opnieuw met Pajero
www.deijnedakar.nl
Artikel in Autoweek, deel 1 (http://www.dakarexperience.com/images/stories/portalegre/AutoWeek1.pdf)
Artikel in Autoweek, deel 2 (http://www.dakarexperience.com/images/stories/portalegre/AutoWeek2.pdf)

Bart.Vandecavey
21-11-2005, 13:11
Op de site van Het Nieuwsblad staat een filmpje van de RAV4
http://www.nieuwsblad.be/webtv/Index.aspx?cat=3

Mr.Dallara
21-11-2005, 15:59
Nog een Belgisch team dat ook meedoet in de Dakar:

http://www.dakarteamvaneikeren.com/

Met een ex Wauters RAV4 en mét service van AD.
M.a.w. nog een wagen bij op het lijstje van het nu al indrukwekkende wagenpark dat de woestijn zal kruisen onder vlag van AD Sport.

stickerman
21-11-2005, 19:37
Mike en Bas zijn Nederlanders.

stickerman
21-11-2005, 19:38
Mike en Bas Vaneikeren bedoel ik dus.

Raceboy
22-11-2005, 12:04
ook Loix rijdt dit jaar mee:

http://www.vrtnieuws.net/nieuwsnet_master/versie2/sporza/nnII_sporza_start/index.shtml?fw=/sport_master/auto_moto/wk_rally/051122_loix_dakar/index.html

gwyllion
23-11-2005, 14:51
X-Raid bouwt BMX X3 voor Dakar 2006

X-Raid, de onderneming van de Duitse BMW-telg Sven Quandt, bouwt voor de komende Dakar 3 exemplaren van een nieuwe BMX X3CC. Het project loopt in samenwerking met het Oostenrijkse Magna Steyr-Automotive Group en met BMW Steyr, dat de 3-liter biturbo diesel zal leveren.

Volledig artikel: http://pitstoptv.belbone.be/nieuwsbericht.php?newsid=9165
Op AMS staat enkele foto's van een test: http://www.automotorundsport.de/sport/tracktests/bmw_x3_cc_auf_dem_sprung.96785.htm

Mr.Dallara
23-11-2005, 19:27
Ik las net op http://www.racb.com/nl/news/ne_rubA_0.asp?NEWS_ID=701&TheType=1&FromSport=1 dat er in de Desert Challenge enkele Belgen hebben meegedaan. (de laatste voor de Dakar)

Ik veronderstel dat zij dan ook wel zullen meedoen aan de Dakar en dat de UAE Desert Challenge hun voorbereiding dan was...

Ik heb het hier over:
- Jos Van Cauwenberge en Didier Espeel
- Beckers et Luc De Coker (Toyota T80)


Ik blijf er bij dat dergelijke voorbereidende "testen" in competie enkele maanden voor de Dakar zelf de allerbeste voorbereiding is. Zowel voor de mechaniek uitgebreid te testen als voor wedstrijdritme voor de piloot en de co. Ook het team kan al veel leren tijdens noodsituatie's e.d....

stickerman
24-11-2005, 00:10
Joost Van Cauwenberge en Beckers nemen dit jaar niet aan de Dakar deel, zeker niet in competitie. Ze zullen zich al aan 't voorbereiden zijn voor 2007.

Supra
24-11-2005, 22:54
dagelijks ben ik op de site van ad-sport maar er verschijnt niets over een testrit ofzo...
Weet iemand hier al meer over?

stickerman
26-11-2005, 16:53
De volledige deelnemerslijst is uitgegeven.
Te zien op www.dakar.com

Belgische teams aan de start (alfabetisch)
Feryn-Van Den Broeck
Henrard-De Roissard
Loix-Verhoef
Loomans-Vandecaveye
Mattijs-Bamps
Vandenberghe-Hillewaere
Wauters-De Leeuw

Ook het volledig parcours is nu bekendgemaakt.

FIRE
26-11-2005, 17:08
Nederlandse teams (auto's):
AARTS RYPMA BOWLER HOL DAKARSPORT
DOLLEVOET EBERT POST WINSTON KIA HOL SUNWEB HUTTEN RALLY TEAM
HUTTEN HERMAN WULLINK HENNIE KIA HOL SUNWEB HUTTEN RALLY TEAM
HESSING FRITS STEVENSON MATTHEW LAND-ROVER HOL
KROON EVERT ROND GERARD BMW HOL RALLY RAID UK
LEYDS CHRIS KIDD JODIE BMW HOL RALLY RAID UK --> De Jodie Kidd?
TEN HARKEL BOB VAANHOLT HERMAN BOWLER HOL DAKARSPORT
VAN DEIJNE TONI ROSEGAAR WOUTER MITSUBISHI HOL VAN DEIJNE
VAN EIKEREN MIKE HERWEIJER BASTIAN TOYOTA HOL DAKAR TEAM VAN EIKEREN
VAN VLIET PAUL VAN DAM DIRK BMW HOL RALLY RAID UK
VOERMAN ROELAND DE BOIS THOMAS BMW HOL RALLY RAID UK

FIRE
26-11-2005, 17:13
Nederlandse teams (trucks):
BEKX HANS WILLEMS EDWIN MAESSEN TOON DAF HOL HANS BEKX TEAM SPORT
DE ROOY GERARD COLSOUL TOM SLAATS ARNO DAF HOL DE ROOY 2006
DE ROOY JAN COLEBUNDERS DANY VAN DEN BROEK ROBERT DAF HOL DE ROOY 2006
DUISTERS HUGO GEUSENS YVO EL BOUZIDI MOHAMED DAF BEL DE ROOY 2006
ELFRINK JOHAN ROBBE RONALD HOL FAST & SPEED
HOOGENDYK JAN WESSLINK ROB HOOGENDYK NICO MERCEDES HOL SUNWEB HUTTEN RALLY TEAM
KIES ANNE TIJSTERMAN WILLEM VAN VEENENDAAL GERARD GINAF HOL SUNWEB HUTTEN RALLY TEAM
STACEY HANS GOTLIB CHARLY DER KINDEREN BERNARD MAN HOL EXACT-MAN
VAN VLIET MARCEL DE WIT JAAP HERPEN MICHEL DAF HOL HANS BEKX TEAM SPORT
VERHOEVEN GEERT WILLEMSEN PETER GESTEL JOHAN MAN HOL RALLIART

Mr.Dallara
26-11-2005, 21:44
De volledige deelnemerslijst is uitgegeven.
Te zien op www.dakar.com

Belgische teams aan de start (alfabetisch)
Feryn-Van Den Broeck
Henrard-De Roissard
Loix-Verhoef
Loomans-Vandecaveye
Mattijs-Bamps
Vandenberghe-Hillewaere
Wauters-De Leeuw

Ook het volledig parcours is nu bekendgemaakt.

Een zeer kleine vertegenwoordiging op vierwielen wat onze Belgen betreft, we kunnen het wel positief bekijken door het feit dat al onze landgenoten al één of meerdere Dakars er op hebben zitten. Hopelijk zorgt dit ervoor dat veel Belgen Dakar halen.


DE ROOY GERARD - COLSOUL TOM - SLAATS ARNO DAF HOL DE ROOY 2006
DE ROOY JAN - COLEBUNDERS DANY - VAN DEN BROEK ROBERT DAF HOL DE ROOY 2006

Zijn Belgen die we ook niet mogen vergeten, al is het onder Nederlanse vlag...
Hopelijk zijn de blauwe Derooy trucks eindelijk eens sneller dan de Russen in Dakar.

Supra
27-11-2005, 14:16
www.teamdakarusa.com --> Komt nogaltijd soon
www.ad-sport.be --> Nogaltijd geen nieuwe info

stickerman
27-11-2005, 15:50
@ supra

Vandaag zijn er uitgebreide tests. De foto's zullen zullen weldra op de site van AD-Sport staan.

FIRE
27-11-2005, 16:02
Sjeik Jan (http://www.telegraaf.nl/telesport/formule1/29172421/De_Rooy_geeft_nog_niet_op_met_70.html) :D

gwyllion
30-11-2005, 10:55
Vandaag zijn er uitgebreide tests. De foto's zullen zullen weldra op de site van AD-Sport staan.http://www.ad-sport.be/dakar/foto.htm

Rally
01-12-2005, 18:19
Inderdaad er zitten bij de hollanders in de vrachtwagens wel meerdere Belgen, ik ben zeker als je ze 1 voor 1 gaat opzoeken dat er nog tussen zitten. En dan in andere dan nederlandse teams ga je er ook nog vinden.
Charly Gotlib is er ook eentje en ook dan nog met en pak dakars als navigator achter zijn naam, soms wel in vreemde loondienst (spaanse vb)
Ook Ivo Geusens is er eentje met veel ervaring als navigator van Jan De Rooy,alle dakars met de Rooy meegeweest.

Mr.Dallara
02-12-2005, 21:09
Er is ondertussen een persbericht online van de (Benelux?) pré start.


Pre-start Dakar 2006 in Valkenswaard

De eerste ‘echte’ etappe van de Dakar Rally 2006 start in de Portugese hoofdstad Lissabon op oudjaarsdag. Op zaterdag 10 december vindt er voor alle, in totaal, 53 Nederlandse deelnemers een unieke pré-proloog van de Dakar rally plaats op het Eurocircuit in Valkenswaard. Deze proloog vormt een unieke éénmalige kans om alle Nederlandse Dakar 2006 deelnemers van dichtbij in actie te zien.


Aan de start komen de 29 motorrijders die zich hebben ingeschreven, de twaalf indrukwekkende vrachtwagens en de twaalf snelle 4x4’s. Er wordt een officieuze pré-proloog (op tijd) gereden. Het parcours bestaat uit het (snelle) asfalt van het Valkenswaardse Rallyracing-circuit en de zandbaan van het ernaast gelegen motorcross-circuit. Alle terreinomstandigheden zijn dus aanwezig: het driften op asfalt, het ploegen door het zand en het springen over de jumps en de grote zandheuvel.

Om half tien is er een gezamenlijke verkenning. Om 10 uur is de training, waarna de proloog van start gaat. Vanaf 15.00 uur gaan de pits voor het publiek open, alle Dakar helden en hun materiaal zijn vanaf dat moment van dichtbij te bewonderen.

Jan en Gerard de Rooy van het Gauloises De Rooy Dakar 2006 team zijn vanzelfsprekend aanwezig. De naam De Rooy is onlosmakelijk aan Dakar zijn verbonden. De 2006-editie wordt namelijk de twaalfde voor vader Jan, die nog lang niet aan stoppen denkt. Dakar rijden is de grote hobby van de uit Son afkomstige familie De Rooy, want inmiddels is ook zoon Gerard flink besmet met het ‘Dakar-virus’. De imposante 12.6 liter DAF’s van het team De Rooy leveren elk ongeveer 800 pk. ‘Nie normaal’, is een vaak gehoorde uitspraak van zevenvoudig Dakar deelnemer Hans Bekx. De Veghelse ondernemer verschijnt ook met een DAF van 800 pk aan de start.

(valkenswaard press)


Is dit nu een extra en dus nieuwe pré start van de Nederlanders zelf? of is dit de traditionele Benelux pré start? Want die ging toch in Brussel plaats vinden...


Wel een prachtig idee van de mini KP, om zo de voertuigen eens écht in actie te zien op terein.

coli
03-12-2005, 01:11
Bijna bijna, de assistentie hummers zijn al klaar, T5 mercedes ook, nu nog het racemonster zelf.....ziet er wel waanzinnig uit, nu hopen dat het ook nog zo rijdt...

http://www.robbygordon.com/cgi-bin/Imagefolio31/imageFolio.cgi?direct=03_OFF-ROAD/05_RALLY_RACING/DAKAR_2006/THE_ROAD_TO_DAKAR&img=

gwyllion
03-12-2005, 11:42
Hummer gaat maar met 1 racewagen naar Dakar. Dat lijkt mij niet zo'n goed idee. Als Gordon overkop rolt of mechanische problemen krijgt, is een goed resultaat onmogelijk.

Thomaske
05-12-2005, 20:42
De livery van de Toyota van AD-Sport ziet er lekker strak uit.

Foto's op www.ad-sport.be

Mvg...

vma
07-12-2005, 21:08
Zet Ad-sport 2 zulke prototypes in of is de andere een "gewone" Rav-4?

Mr.Dallara
08-12-2005, 21:30
Zet Ad-sport 2 zulke prototypes in of is de andere een "gewone" Rav-4?

Ik veronderstel dat enkel de RAV4 van Wauters een compleet nieuwe wagen is met de aller laatste nieuwe evo's en snufjes. De wagen van Feryn zal wel een wagen zijn van één van de vorige editie's met enkele evo's er op... veronderstel ik.

Hoeveel RAV's 4 (proto's) zijn er eigenlijk al gemaakt bij AD de voorbije 3jaar? Ik denk dat dit (http://www.ad-sport.be/dakar/fotoboek/3dec/DSC_0102.jpg)al de vierde is?


Daarnet toevallig een heel aantal foto's tegen gekomen vd presentatie en actie foto's van de X Raid BMW X3.

http://www.automobilsport.com/Galerien/galerien/x-raid/images/X3CC_Tests_01.jpg

http://www.automobilsport.com/Galerien/galerien/x-raid/images/X3CC_Tests_03.jpg

http://www.automobilsport.com/Galerien/galerien/x-raid/images/x3cc004.jpg

More... (http://www.automobilsport.com/Galerien/galerien/x-raid/x-raid--.html)

stickerman
09-12-2005, 01:16
De RAV 4 van Feryn-Vandenbroeck en Wauters-De Leeuw zijn alle twee splinternieuw en identiek opgebouwd.
Zaterdag is er trouwens een groots opgezette presentatie bij Feryn en zondag de 18de zijn we in Brussel voor de prestart.

Thomaske
11-12-2005, 12:24
De foto's van de presentatie van het AD-Sport team in de hallen van Feryn zijn te bewonderen op www.ad-sport.be/dakar

Mvg...

Mr.Dallara
11-12-2005, 17:32
Gisteren was het in Valkenswaard de Nederlandse Dakar pré start (lees: media dag/promo dag van RTL7...). Het was veel meer de moeite dan de traditionele Be(nelux) start. Het was dan ook een spectakel van de bovenste plank om de auto's en vooral de truck's over het vettige parcours te zien ploegen en driften... :)

Vanaf morgen kan u een hele lading foto's vinden op BTSpictures.be (http://www.btspictures.be), hieronder kan u alvast nu al een heel aantal theasers vinden die al een kleine impressie geven...

http://www.renaudkuppens.be/albums/album19/Nederlandse_DAKAR_start_Valkenswaard_10_12_2005_08 7.jpg

http://www.renaudkuppens.be/albums/album19/Nederlandse_DAKAR_start_Valkenswaard_10_12_2005_02 7.jpg

http://www.renaudkuppens.be/albums/album19/Nederlandse_DAKAR_start_Valkenswaard_10_12_2005_19 2.jpg

http://www.renaudkuppens.be/albums/album19/Nederlandse_DAKAR_start_Valkenswaard_10_12_2005_11 3.jpg

http://www.renaudkuppens.be/albums/album19/Nederlandse_DAKAR_start_Valkenswaard_10_12_2005_18 1.jpg

http://www.renaudkuppens.be/albums/album19/Nederlandse_DAKAR_start_Valkenswaard_10_12_2005_12 9.jpg

http://www.renaudkuppens.be/albums/album19/Nederlandse_DAKAR_start_Valkenswaard_10_12_2005_04 0.jpg

http://www.renaudkuppens.be/albums/album19/Nederlandse_DAKAR_start_Valkenswaard_10_12_2005_34 4.jpg

http://www.renaudkuppens.be/albums/album19/Nederlandse_DAKAR_start_Valkenswaard_10_12_2005_26 7.jpg

Thomaske
11-12-2005, 18:03
Prachtige foto's Mr. Dallara. Is de mist nog opgetrokken of de hele tijd blijven hangen?

Mvg...

Mr.Dallara
11-12-2005, 18:19
Prachtige foto's Mr. Dallara. Is de mist nog opgetrokken of de hele tijd blijven hangen?

Mvg...

Valkenswaard heeft heel de dag met de kop in de mist gebleven, het leek wel of we op een hoogte van 2000m in Oosterijk zaten. Niet normaal zoveel mist! Soms tot minder dan 50 meter zicht!

RTL 7 pakte er uit met meer dan 10 camera punten en een live regie wat dan allemaal op een groot video scherm op truck te zien was. Maar door de dichte mist kon je bijna niks zien van de prachtige beelden... :(

Ik heb gepolst bij enkele Nederlandse deelnemers dat ze er bij zullen zijn tijdens de Beneux pré start nu zaterdag in Brussel. Maar één voor één zullen ze thuis blijven aangezien ze gisteren al alles hebben laten zien aan hun sponsors én ze hebben veel media aandacht gekregen.
(Ze hebben uiteraard wel allemaal een uitnodiging gehad om naar Brussel te komen.)
Ondertussen is de Benelux start dus al minder dan één week van ons verwijderd en is er nog niets prachtische info te vinden. Nog geen persbericht of wat dan ook verschenen...

Zeer vreemd! Gaat het wel doorgaan?

Brecht
11-12-2005, 22:13
Ik heb over de Pre start in Brussel toch nog een reclamespot gezien op La Deux, dus vermoed dat het nog doorgaat.

Mr.Dallara
12-12-2005, 16:38
Ik heb over de Pre start in Brussel toch nog een reclamespot gezien op La Deux, dus vermoed dat het nog doorgaat.

Via-via heb ik dit gevonden:


http://www.brussels-dakar.be/img/cover%20coul.jpg (http://www.brussels-dakar.be)

Thomaske
12-12-2005, 19:48
Ik zal er deze keer niet bij zijn omwille van de examens. Spijtig, misschien volgend jaar é.

Mvg...

Unbreakable
12-12-2005, 22:48
Zoals Mr. Dallara reeds beloofde komt de rest foto's snel online op onze site.

Vandaag werden alvast de foto's van de wagens toegevoegd.
Moto's en trucks volgen nog!

Meer actie-foto's van de NL Prestart Dakar : BTSpictures.be (http://www.btspictures.be)

Mvg
The Unbreakable & Mr. Dallara

gwyllion
13-12-2005, 12:58
De foto's van de presentatie van het AD-Sport team in de hallen van Feryn zijn te bewonderen op www.ad-sport.be/dakarHet helm ontwerp is gewoon prachtig: http://www.ad-sport.be/dakar/fotoboek/persferyn/IMG_1126.jpg

Bart.Vandecavey
13-12-2005, 14:41
Ik denk dat Telenet de hoofdsponsor is :D

gwyllion
13-12-2005, 15:44
Ik denk dat Telenet de hoofdsponsor is :DNu je het zegt ;) http://www.ad-sport.be/dakar/fotoboek/persferyn/IMG_1121.jpg
Als de wagen vooraan vast komt te zitten, is er altijd die Telenet smily om je op te beuren :D

Nilcariel
13-12-2005, 17:01
Robby Gordon's H3:
http://www.imagestation.com/picture/sraid196/p61b972382021e0e5bb12ea17c5de51ac/f116793f.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid196/pd4a405e98bb107fe0065636f83c7148c/f116793b.jpg
http://www.imagestation.com/picture/sraid196/p0ef549588c04cb75586c587eb39aa813/f1167319.jpg

Ik ben zelf een grote fan van Robby en ben erg benieuwd hoe hij het gaat doen met zijn eigen team....!

Thomaske
13-12-2005, 17:20
Knappe Hummer moet ik zeggen. Kan je ons misschien ook zeggen op welke site je deze foto's hebt gevonden?

Mvg...

gwyllion
13-12-2005, 17:35
Ik vind de wagen toch niet hard op een Hummer lijken. Okay, het is totaal niet aerodynamisch en big, zoals productie Hummers :D

FIRE
13-12-2005, 18:14
De voorkant van de Hummer ziet er echt uit als zo'n Baja wagen, echter die achterkant ziet er maar bedenkelijk uit....

Nilcariel
13-12-2005, 18:34
De foto's komen van www.race-dezert.com
Een hele interessante site trouwens, voor liefhebbers van desert racing...

gwyllion
13-12-2005, 18:47
Benieuwd of de Hummer ook zo in Dakar zullen zien rondrijden:
http://pix.race-dezert.com/albums/2005_score_baja500_trophytrucks/normal_IMG_2225.JPG

Thomaske
14-12-2005, 20:34
Meer info over de pré start is te vinden op www.brussels-dakar.be

Mvg...

Mr.Dallara
14-12-2005, 21:39
Meer info over de pré start is te vinden op www.brussels-dakar.be

Mvg...

En voor wie meer wil dan alleen de Pré start, moet zeker eens bellen naar het onderstaande telnr. ;) Het bordje stond zaterdag in de paddock van Valkenswaard tegen een truck van De Rooy.

http://www.renaudkuppens.be/albums/album19/NederlandseDAKARstartTRUCK09.jpg
:) :p :D


Vanaf nu zijn trouwens al de foto's online op BTSpictures.be (http://www.btspictures.be), inclusief de foto's van de Moto's en de ooooooooh zo machtige trucks.

Nog één theasertje:

http://www.renaudkuppens.be/albums/album19/NederlandseDAKARstartTRUCK10.jpg

Mr.Dallara
15-12-2005, 20:20
De Nederlandse Gaby Uljee, bij ons vooral bekend van in de Belcar zal ook aan de Dakar deelnemen!

Ze zal de eer hebben om een perswagen te besturen van het Nederlanse "Pro Dakar team"

Meer info hier (http://www.pittalk.nl/bericht.php?nieuwsid=2600)

Yvonne
15-12-2005, 23:18
Hi,

Volgens dit artikel (http://www.racexpress.nl/index.php?nav=Nieuws&nid=1724) van Race Express is alles over de Nederlandse Deelnemers te zien bij RTL 7.

Daar is ook een documentaire te zien over de voorbereidingen van Jan de Rooij. (Uitzending 24 december).

De Belgen kunnen deze uitzendingen (denk ik) zien via de streaming op Internet.

Voor wie nog eens terug wil kijken op Dakar 2005...kijk eens op de RTL Dakar site (http://www.rtl.nl/sport/dakar2005/home/index.xml)
(PS: Zal waarschijnlijk binnenkort naar 2006 worden aangepast)

Thomaske
18-12-2005, 20:40
De foto's van de préstart van de AD-Sport wagens is te bewonderen op www.ad-sport.be/dakar

Mvg...

gwyllion
23-12-2005, 17:08
Blijkbaar is er personeel van Phoenix betrokken bij het Dakar project van Volkswagen.
Volkswagen Motorsport receives the support of Phoenix Racing (Meuspath/Nürburgring) for the entry of the fifth Race Touareg 2. Six Phoenix mechanics have been assisting during the car build for many weeks and will also be in action at the ‘Dakar’. In addition to coordinating his mechanics the Phoenix team boss Ernst Moser is also the race-engineer for the Race Touareg driven by American Mark Miller.Zou Audi ook beroep op Phoenix doen voor DTM volgend jaaR?

gwyllion
23-12-2005, 17:13
De Volkswagen collone onderweg naar Lisabon is echt wel imposant:
http://www.volkswagen-motorsport.com/web/images/2005//multimedia/fotos/marathon/dakar2006//vw_pub-051220-0657_p.jpg
http://www.volkswagen-motorsport.com/web/images/2005//multimedia/fotos/marathon/dakar2006//vw_pub-051220-0654_p.jpg
http://www.volkswagen-motorsport.com/web/images/2005//multimedia/fotos/marathon/dakar2006//vw_pub-051220-0655_p.jpg
http://www.volkswagen-motorsport.com/web/gallery/index.php?&st=8&lg=e&nr=1&galnr=99

Pascal
26-12-2005, 03:28
De start komt korter bij en ik kan me voorstellen dat het bij sommigen al serieus begint te jeuken.

Omdat de interesse in de lage landen reeds jaren op een hoog niveau staat en dit zijn weersalg heeft op het forum, hebben we het voor jullie en de geïnterseerde lezers wat comfortabeler gemaakt.

Eén thread per special. U kan uw commentaar posten in de respectievelijke threads... Te vinden in het Rally-onderdeel uiteraard...

C U

gwyllion
26-12-2005, 15:22
Hummer gaat maar met 1 racewagen naar Dakar. Dat lijkt mij niet zo'n goed idee. Als Gordon overkop rolt of mechanische problemen krijgt, is een goed resultaat onmogelijk.En toch gaat Gordon volledig voor de overwinning. Ik vermoed dat hij alles toch wel wat onderschat...
“I will be disappointed with anything other than a win. Our people have given so much of themselves over the last few months to get us ready to compete, and our sole focus is to become the first American's to win Dakar. We finished the race last year, this year we're going there to win.”

gwyllion
26-12-2005, 15:24
www.teamdakarusa.com --> Komt nogaltijd soonDe website is operationeel.

Mr.Dallara
26-12-2005, 18:02
De Volkswagen collone onderweg naar Lisabon is echt wel imposant:
http://www.volkswagen-motorsport.com/web/images/2005//multimedia/fotos/marathon/dakar2006//vw_pub-051220-0657_p.jpg
http://www.volkswagen-motorsport.com/web/images/2005//multimedia/fotos/marathon/dakar2006//vw_pub-051220-0654_p.jpg
http://www.volkswagen-motorsport.com/web/images/2005//multimedia/fotos/marathon/dakar2006//vw_pub-051220-0655_p.jpg
http://www.volkswagen-motorsport.com/web/gallery/index.php?&st=8&lg=e&nr=1&galnr=99

Zonder twijfel imposant!
Maar ook redelijk stom om nu overbodige road kilometers te gaan rijden met het materiaal waarmee je effectief mee moet gaan starten... (of gaan ze nog ff in Portugal al de Race Touareg's voorzien van een frisse motor en transmissie...?)

Enkele weken terug in Valkenswaard met de Nederlandse pré start was Loomans er met z'n twee Bowlers. Zelfs voor die zeer kleine afstand (Limburg - Valkenswaard) reed hij niet met z'n Bowler over de weg en zette hij hem op een remorque. En dan zie je dat VW ff 2500km gaat rijden met hun race wagens over de snelwegen... :eek: :o

Wetende dat je nog meer dan 9000 km moet rijden in Afrika door de duinen, rotsen, ...

Pascal
27-12-2005, 21:35
De start komt korter bij en ik kan me voorstellen dat het bij sommigen al serieus begint te jeuken.

Omdat de interesse in de lage landen reeds jaren op een hoog niveau staat en dit zijn weersalg heeft op het forum, hebben we het voor jullie en de geïnterseerde lezers wat comfortabeler gemaakt.

Eén thread per special. U kan uw commentaar posten in de respectievelijke threads... Te vinden in het Rally-onderdeel uiteraard...

C U

Nadat het "operationeel" was, zagen we dat het niet echt handig was. Vandaar een nagelnieuw subforum : Dakar 2006.

Veel plezier...

C U

FIRE
27-12-2005, 22:11
Op de website van Omroep Brabant staan verschillende filmpjes (5 delen) over de Brabantse deelnemers:

http://www.omroepbrabant.nl/dakar/

ydg
28-12-2005, 16:38
In hun zelfverbouwde Toyota Landcruiser zijn Joris Mattijs en navigator-monteur Ivan Bamps maandagnamiddag vertrokken met bestemming Lac Rose (Dakar - Senegal), waar ze op 15 januari in elk geval de finish willen halen.

Hun aanlooproute naar de start in Lissabon is in drie dagetappes opgedeeld. De eerste overnachting in Blois onthult al meteen... dat Ivan snúrkt.

Dinsdag verplichtten sneeuwgladde wegen tot geconcentreerd rijden naar het Spaanse Burgos. Er wordt feestelijk verbroederd met een Frans team, en gezien Joris en Ivan pas op donderdag om 14.00 uur precies mogen inklokken voor de obligate administratieve en technische nazichten, kunnen de resterende 800 km tot Lissabon, vanaf nu aan een gemoedelijk tempo.

De eigenlijke wedstrijd gaat van start op 31 januari met een verbindingsrit van de Portugese hoofdstad naar het 370 km verderop, in de Algarvestreek gelegen Portimão. Op dat traject ligt een eerste klassementsproef van 83 km tegen de chrono. Joris, Ivan en de hele achterban kijken alvast met véél vertrouwen uit naar het openingsresultaat.

de gegevens :

Joris Mattijs, Berlaar, advocaat, 48 jaar, gehuwd, derde deelname
Ivan Bamps, Geetbets, monteur, 49 jaar, gehuwd, tweede deelname

Toyota Landcruiser HFJ80, zelfverbouwd.

http://www.dealsforwheels.org/dakar.htm
http://www.joris2dakar.blogspot.com en 1x klikken op 'refresh'

ydg
29-12-2005, 22:53
Joris Mattijs en Ivan Bamps zijn geslaagd voor de eerste test. De intensieve technische keuring in Lissabon duurde meer dan vier uur, maar dank zij de uiterst zorgvuldige voorbereiding van Ivan waren ze bij de weinige amateurteams die zonder veel gezeur het fiat van de controleurs meekregen. Meerdere racewagens werden afgekeurd of moeten nog flink omgebouwd worden.

Joris was overigens erg in de wolken over het nieuw te plaatsen ‘sentinel warning system', dat je waarschuwt voor snellere achterliggers en dat je ook kan gebruiken als je vastzit achter een duin.

Verder kan vanaf nu de briefing voor de volgende etappe ook per radio worden beluisterd.

Nog een nieuwigheid wordt het rijden van klassementsproeven met uitgeschakelde GPS. Het electronisch navigatietoestel toch gebruiken leidt onherroepelijk tot fikse straftijden.

Vrijdag staat er, behalve de pilotenbriefing, niets op het programma. Joris en Ivan zijn, ondanks het miezerige regenweer, in opperbeste stemming, en kijken alvast uit naar de echte start op zaterdagochtend...

Supra
30-12-2005, 17:40
Nog steeds geen nieuws over ad-sport...
Geen nieuws is goed nieuws, althans dat hoop ik toch.

groetjes

Mr.Dallara
30-12-2005, 20:01
Nog steeds geen nieuws over ad-sport...
Geen nieuws is goed nieuws, althans dat hoop ik toch.

groetjes


Op welk nieuws wacht je?

Je wacht toch niet op "mediageile" foto's e.d. van Wauters?
Dan wacht ik eerder op foto's van de wondermooie RAV4 in actie vanaf morgen...

Op de site van AD zijn er trouwens een aantal foto's te vinden van woensdag tot vandaag in Lissabon. ;)

Supra
30-12-2005, 20:41
Op welk nieuws wacht je?

Je wacht toch niet op "mediageile" foto's e.d. van Wauters?
Dan wacht ik eerder op foto's van de wondermooie RAV4 in actie vanaf morgen...

Op de site van AD zijn er trouwens een aantal foto's te vinden van woensdag tot vandaag in Lissabon. ;)


Neen, ik zocht gewoon nieuws waarin stond dat de auto's gekeurd waren...
Dat nieuws is er nu ook.

Het hele ad-sport wagenpark is goedgekeurs.
bron: www.ad-sport.be/dakar

gwyllion
30-12-2005, 21:10
Ik dacht dat het vermogen beperkt was op ongeveer 275 pk door restrictors? De Corvette V8 uit de Hummer Baja levert meer dan 450 pk :confused:
Robby Gordon's specially built, rear-engine, Dakar Hummer H3, a uniquely crafted 450+ horsepower racing truck Gordon designed and built from scratch, within his own racing organization, reflects much of Gordon's own self-taught philosophy about racing design. “Obviously”, says Gordon, “the Europeans build some extremely well thought out racers, but I think some of our empirically developed “Baja Technology” may prove quite interesting after we cross Portugal and Spain and get into fourth and fifth days, down in the toughest part of the race in Africa.”

Bart.Vandecavey
30-12-2005, 21:57
Ik dacht dat het vermogen beperkt was op ongeveer 275 pk door restrictors? De Corvette V8 uit de Hummer Baja levert meer dan 450 pk :confused:


Die Hummer is een buggy...

In feite gaat het om een tweewielaangedreven buggy met een Hummer-body, voorzien van de V8 uit de Corvette C6-R.

Supra
30-12-2005, 22:53
Als die chevy block belcar kan winnen, dan is dakar een eitje :D

Laat de dakar voor mij part maar beginnen :gas:

FIRE
30-12-2005, 22:56
Als die chevy block belcar kan winnen, dan is dakar een eitje :D

Laat de dakar voor mij part maar beginnen :gas:

Die Amerikaanse Baja wagens (bv Protruck) zijn anders volgens mij nog nooit echt succesvol geweest in de Dakar.

Supra
31-12-2005, 12:17
2 Jaar geleden reed er toch eentje in de top 10 (kan niet meer op de naam komen). En ik denk als robby gordon steun heeft van de fabriek, hij best wel een goed product heeft kunnen afleveren... Nu nog die rectervoet controleren...

Heeft iemand al de nieuwe live tracker van dakar.com gezien? Vrij handig en goed te volgen...

groetjes

gwyllion
31-12-2005, 13:11
Heeft iemand al de nieuwe live tracker van dakar.com gezien? Vrij handig en goed te volgen...Wel beperkt tot maar 4 wagens.

Roverke 114
31-12-2005, 13:34
Inderdaad dat is wel spijtig dat ge maar vier autos tegelijk kunt volgen ,en wat ik ook al vreemd vind is dat er al een deel motos vertrokken is en dat depres later is vertrokken.