Nascar play-offs, kampioenschap nieuwe stijl
In 2004 zal de uitslag van het Nascar kampioenschap anders bepaald worden dan in voorgaande jaren. Zoals het in elk kampioenschap gebruikelijk is, is diegene die de beste prestaties neerzet over het gehele seizoen de kampioen. In het geval van Nascar is de kampioen de man die beste gemiddelde prestatie neerzet over 36 wedstrijden.
Dit jaar zal de kampioen in Nascar anders bepaald worden, na 26 wedstrijden zal de top 10 worden opgemaakt. Deze 10 rijders gaan door naar een soort Play-offs tijdens de laatste 10 wedstrijden, alleen deze rijders kunnen aanspraak maken op de titel. De overige 30/35 coureurs blijven overigens gewoon meeracen tijdens deze 10 races...........eigenlijk voor de kat zijn viool, prijzengeld is mooi meegnomen. Ze kunnen geen punten pakken voor het kampioenschap.
Volgens organisator France moet deze Play-offs formule voor spektakel gaan zorgen in het kampioenschap. Kan ik me wel iets bij voorstellen, een coureur die buiten de top 10 valt kan natuurlijk wel han- en spandiensten voor de zijn teamcollega die wel in de top 10 staat. Het aantal tikjes en beukjes kon weleens toenemen op deze manier.
Zelf ben ik geen echte Nascar-freak maar deze gekunstelde formule kan ik toch niet echt pruimen. Wellicht ben ik op dat punt een ouderwetse en conservatieve zak...........maar een kampioenschap gaat over een heel seizoen en niet de laatse 10.
De reden voor de verandering? TV !! In de VS zijn er 4 grote sporten........en die eindigen hun kampioenschap allemaal met een play-offs. De familie France wil graag (en dat is hun goed recht) dat men in de toekomst spreekt over de 5 grote sporten in de VS. Groot verschil met die 4 andere play-offs is dat daar geen teams aan meedoen die kansloos zijn voor de titel. Anders gezegd........de kanslozen kunnen de uitslag daar niet meer bepalen en dat is in het huidige Nascar concept wel mogelijk.
Way vinden de Nascar specialisten hiervan?
__________________
Confidentiality Notice: This communication and any accompanying attachments contain confidential information intended for a specific individual and purpose. This communication is private and protected by law. If you are not the intended recipient, you are hereby respectfully notified that any disclosures, copying, forwarding or distribution, or the taking of any action based on the contents of this communication is strictly prohibited.
|