Twee jaar terug zou ik je 100% gelijk gegeven hebben wat de betrouwbaarheid van de motoren betreft, maar de laatste jaren sta ik toch versteld over hoe betrouwbaar een motor wel kan zijn.
Vroeger ging men er van uit dat een motor gebouwd was om ongeveer 320 Km mee te gaan. Tegenwoordig ondergaan ze een test, een shake-down en een race! Dit wil echter niet zeggen dat Minardi (op Spa zeker en vast Honda) dezelfde opties heeft als Ferrari, maar het geeft wel weer dat veel mogelijk is. Neem daarbij nog eens dat over twee jaar er slechts één motor mag gebruikt worden ... (minder toeren/steviger/...)
Formule 1 is een zéér competitieve sport waar "second place, the first loser" is. Dat is spijtig voor de armere teams als Minardi en Arrows, maar zo gaat het nu eenmaal. De laatste tijd hebben we ontzettend te doen om deze kleine teams (ik ook!), maar het neemt niet weg dat er slechts één kan winnen, ... of dat nu Michael Schumacher of Alex Yoong is.
__________________
|