Thread: Rare spoiler
View Single Post
  #16  
Old 05-12-2002, 21:44
HHugo's Avatar
HHugo HHugo is offline
Moderator
 
Join Date: Jan 2002
Location: Dadizele
Posts: 1,588
Even specifieker dan: met door de diffuser blazen, bedoel ik dat de uitlaten eindigen zo laag mogelijk naar het einde van de diffuser toe (zoals op de tekening).
In elk geval zal die layout de luchtstroom door de diffuser beïnvloeden (zelfs als er bijv enkel turbulenties ontstaan na die uitlaten, dan kan de lucht toch niet zo goed meer doorstromen = afremmen lucht = invloed op stroom door diffuser), niet tegenstaande een diffuser idd bedoelt is om de luchtstroom onder de wagen te versnellen en zo meer neerwaartse druk te genereren. (waarvoor een vrije doorgang noodzakelijk is, zodat de lucht er proper door kan)
Die invloed was er vooral als de piloot van het gas afging, omdat er dan een kleiner debiet uit de uitlaat kwam die de luchtstroom doorheen de diffuser wijzigde, en waardoor de downforce dus ook veranderde. (dit is in strijd met de reglementen van de FIA waarbij de aerodynamica niet mag wijzigen, maar ze konden toch moeilijk alle teams gaan straffen)

Last edited by HHugo; 05-12-2002 at 21:48.
Reply With Quote