De Paddock
- Direct Access -
De Paddock Modelbouw Forum
De Paddock Autosport Forum

Go Back   De Paddock > Autosport > Formule 1
Home FAQ Members List Calendar F1 Prono Today's Posts Links

Reply
 
Thread Tools Rate Thread
  #1  
Old 12-02-2002, 20:42
Werner333's Avatar
Werner333 Werner333 is offline
Captain Paddock
 
Join Date: May 2001
Location: St. Kat. Waver
Posts: 5,490
Toch geen concurerend kampioenschap?

De constructeurs willen hun eigen kampioenschap omdat Kirch de F1 op de betaalzenders wil.
Maar wat gebeurt er nu:
Quote:
We hebben hier al eerder gewezen op de precaire situatie van de Kirch Gruppe. En het wordt met de dag erger. De schuldeisende banken grijpen in. Ze gaan hun vorderingen omzetten in aandelen en krijgen zo de controle over Kirch. De Gruppe wordt wel gedwongen activa te verkopen, ondermeer de aandelen in de SLEC-holding.

SLEC beheert de wereldwijde rechten van de Formule 1. Kirch heeft 75% van SLEC, Bernie Ecclestone 25%. Kirch betaalde destijds 2 miljard euro voor 58,3% van SLEC, dat belang werd later verhoogd tot 75%.

Intussen heeft Kirch een schuld van ongeveer 6 miljard euro. De banken zien niet langer toe. Ze proberen Kirch over te nemen en zo uit buitenlandse handen te houden, onder druk van de Duitse regering. Ook zou Leo Kirch opzij worden gezet, officieel wegens gezondheidsredenen.

Kirch zou nu een deel van SLEC verkopen, wellicht aan de vereniging van constructeurs die er nog altijd mee dreigt in 2008 met een eigen serie te starten. Zonder de steun van de constructeurs is de huidige F1 niks waard.

Bron: http://www.kanaal2.be/pitstop/
__________________

WWW.WERNER333.COM
Reply With Quote
  #2  
Old 14-02-2002, 21:23
Werner333's Avatar
Werner333 Werner333 is offline
Captain Paddock
 
Join Date: May 2001
Location: St. Kat. Waver
Posts: 5,490
The saga continues:
Quote:
13 feb - De Duitse mediagroep Kirch lijkt het onderspit te delven in de strijd om de Formule 1-rechten. Volgens de Wall Street Journal heeft financier Deutsche Bank voorgesteld om de rechten voor Formule 1 weer te verkopen. De bank zou hebben geadviseerd om die te verkopen aan de Grand Prix-organisatie van de gezamenlijke autofabrikanten.

Het mediaconcern Kirch heeft een belang van 75 procent verworven in de holding van Bernie Ecclestone die de rechten van Formule 1 beheert. De Brit bezit zelf altijd nog het resterende kwart. De autofabrikanten hebben zich altijd verzet tegen een verkoop van de rechten aan Kirch. Ze vreesden niet alleen dat die de sport achter de decoder wilde brengen, maar ze vinden ook dat de teams meer moeten profiteren van de mediarevenuen van de sport.

De aanbeveling van Deutsche Bank wil nog niet zeggen dat Kirch overstag is. Andere crediteuren zouden een belang in het mediaconcern Springer willen verkopen. De Beierse Hypovereinsbank zou belangstelling hebben getoond voor de veertig procent van de aandelen in het concern van Axel Springer.

Deutsche Bank heeft een haat-liefdeverhouding met Formule 1. De financiële instelling maakte een megawinst door een belang in de holding van Ecclestone te verkopen. Maar nu loopt de bank het risico om dat geld via zijn financieringstak weer te verliezen. De top van de bank wil ook af van zijn belang in Arrows. Dochter Morgen Greenfell deed een kapitaalsinjectie in de renstal waardoor Arrows in 2000 goed beslagen ten ijs kon komen. Veelbelovende wintertests leverden meteen een aantal kapitaalkrachtige sponsors op. Maar nu die contracten aflopen, dreigt ook Arrows weer in het gedrang te komen.
Bron: http://www.formule1.nl/
__________________

WWW.WERNER333.COM
Reply With Quote
  #3  
Old 14-02-2002, 21:25
Werner333's Avatar
Werner333 Werner333 is offline
Captain Paddock
 
Join Date: May 2001
Location: St. Kat. Waver
Posts: 5,490
Hier komt Bernie!!!
Quote:
14 feb - Bernie Ecclestone wil de televisierechten voor Formule 1 terugkopen van het mediaconcern Kirch. De Brit zou bereid zijn om 800 miljoen euro neer te tellen voor het belang van 75 procent in de houdstermaatschappij. Dat schrijft de Süddeutsche Zeitung. Een woordvoerder van Ecclestone wilde het bericht niet bevestigen.

Ecclestone verkocht vorig jaar 58 procent van de holding die de mediarechten van Formule 1 exploiteert aan Kirch. Volgens de Süddeutsche Zeitung financierde de Duitse onderneming die aankoop voornamelijk met een lening van Bayerische Landesbank Girozentrale. Door een investering in het mediabedrijf EMTV verwierf Kirch zeggenschap over driekwart van de aandelen in de Formule 1-holding. Inmiddels is Kirch echter in ernstige financiële problemen geraakt. Het bedrijf probeert zijn positie te verbeteren door vijf miljoen van zijn schulden te saneren.

Gisteren dook het bericht op dat een andere Duitse bank die Kirch leningen heeft verstrekt heeft aangedrongen op de verkoop van de belangen in Formule 1. De Deutsche Bank zou hebben voorgesteld om de rechten te verkopen aan de autofabrikanten die al maanden dreigen een alternatief Grand Prix-kampioenschap op te richten. Volgens het bericht van gisteren zou een derde financier, de Beierse Hypovereinsbank, aansturen op de belangen van Kirch in de houdstermaatschappij van de uitgeefgigant Axel Springer.
Bron: http://www.formule1.nl/
__________________

WWW.WERNER333.COM
Reply With Quote
  #4  
Old 14-02-2002, 22:37
airco's Avatar
airco airco is offline
You'll never walk alone
 
Join Date: May 2001
Location: Hoboken (Antwerpen)
Posts: 6,845
mja

zo troebel als mijne koffie noem ik die verhalen zene. Eerst zien wat er gebeurt, dan geloven.

airco
__________________
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.