De Paddock
- Direct Access -
De Paddock Modelbouw Forum
De Paddock Autosport Forum

Go Back   De Paddock > Autosport > Formule 1
Home FAQ Members List Calendar F1 Prono Today's Posts Links

Reply
 
Thread Tools Rate Thread
  #1  
Old 06-02-2002, 23:27
TiBo's Avatar
TiBo TiBo is offline
De Paddock Regular
 
Join Date: May 2001
Location: De Metropool
Posts: 1,609
F2002 nader bekeken

Blijkbaar heeft Ferrari het ideale compromis gevonden tussen de eigen uitlaten boven op het boddywork en de schoorstenen van McLaren. Uitlaat en koeling onder één aerodynamisch gevormd dak.



De voorwielophanging van Ferrari en McLaren zijn aerodynamisch gevormd. Dit zorgt voor minder overbodige weerstand en meer druk op de voorwielen.
Op het principe van McLaren is reeds de nodige kritiek gekomen. Ferrari lost het eenvoudiger op door de wishbone en de stuurstang zo dicht bij elkaar te plaatsen dat ze een vleugel vormen, maar toch nog twee afzonderlijke componenten zijn.



Ferrari kiest duidelijk voor weinig afscherming van de achtertrein, daar waar McLaren veel aerodynamische truukjes blijkt toe te passen. Heeft dit bij Ferrari te maken met de nieuwe motor-versnellingsbak combinatie?



Zowel de sidepods als de airbox bij de Ferrari gaan stijl achteruit. Minder materiaal en een betere aerodynamica? De McLaren houdt het eerder traditioneel wat betreft de sidepods en heeft een toch wat onconventionele airbox. Door de lange vorm van deze laatste is de engine-cover minder stijl dan deze van de Ferrari.



Het verschil in V-hoek tussen de Ferrari V10 en het gedurfde ontwerp van Renault (111°!)

__________________
Reply With Quote
  #2  
Old 06-02-2002, 23:57
airco's Avatar
airco airco is offline
You'll never walk alone
 
Join Date: May 2001
Location: Hoboken (Antwerpen)
Posts: 6,845
Impressive
__________________
Reply With Quote
  #3  
Old 07-02-2002, 11:20
HHugo's Avatar
HHugo HHugo is offline
Moderator
 
Join Date: Jan 2002
Location: Dadizele
Posts: 1,588
Volgens mij volgt het hele design uit het nieuwe motorconcept. Doordat hun versnellingsbak en motor geïntegreerd zijn, wordt dat geheel een stuk korter. Bovendien leiden ze hun uitlaten direct naar boven. Doordat ze zoveel ruimte besparen, kunnen ze die sidepods mooi naar binnen laten lopen, en wordt de lucht tussen de achterwielen door naar de diffuser geleid.
Bij Mclaren zit je nog met het oude concept. Zij kunnen geen zo'n wespetaille maken omdat hun versnellingsbak en uitlaten enz in de weg zitten. Ze kunnen dus niet anders dan aerodynamische trukjes toepassen en een deel van de lucht over de achterwielen te leiden.
kBen onder de indruk van Ferrari, en ik vrees voor Mclaren
Reply With Quote
  #4  
Old 07-02-2002, 11:38
airco's Avatar
airco airco is offline
You'll never walk alone
 
Join Date: May 2001
Location: Hoboken (Antwerpen)
Posts: 6,845
Volgens mij gaat het nieuwe motor-concept Ferrari idd een hoop snelheidswinst opleveren. Meer dan al de andere teams vermoedelijk.

De keerzijde van de medaille zal betrouwbaarheid zijn. Al hebben ze daar natuurlijk wel de optie van de F1-2001 achter de hand, waar je ook in 2002 nog wat punten zou kunnen sprokkelen tot de nieuwe betrouwbaar is.

airco
__________________
Reply With Quote
  #5  
Old 07-02-2002, 11:51
HHugo's Avatar
HHugo HHugo is offline
Moderator
 
Join Date: Jan 2002
Location: Dadizele
Posts: 1,588
Betrouwbaarheid valt inderdaad af te wachten, maar daar kunnen de andere topteams evenveel problemen mee hebben. Williams en Mclaren hebben ook nieuwe motoren.
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.