View Full Version : Euro GT's 2006, the comeback!
Zoals jullie wellicht hebben gezien is er een banner actief van de Euro GT's op ons forum. Waarvoor onze dank aan de organisatie van de Euro GT's. Het laatste seizoen van deze serie was 2003, in 2004 kwam deze klasse eenmaal in actie tijdens de Marlboro Masters.
2006 gaat het jaar worden van de comeback van deze klasse.
The most common reaction is, that teams and drivers see a need for a Europe-wide GT competition which emphasizes a wide collection of GT cars, reasonable cost, and a good atmosphere. Many people remember the Euro GT Series which offered a package based on the above mentioned characteristics. This gives us the motivation to explore a new Euro GT Series season for 2006.
Voor teams die eens aan de andere kant van de tafel willen zitten is dit een goede mogelijkheid:
Elite Member
The Elite Member will be offered the following:
• participation in the Calendar Committee
• participation in the Race Format/Regulations Committee
• priority with paddock location
• En nog een hele rits andere dingen ;)
Hopenlijk pikken ze een race mee op Spa of Zolder, er zit altijd wel een exotische deelnemer tussen die je niet vaak ziet.
Aan de quotes te zien van enkele teams die interesse tonen zitten er ook enkele Belgen tussen ;)
Meer info => http://www.eurogtseries.com
Frank 490
20-12-2005, 00:39
Je mag je afvragen of Nederland niet eens toe is aan een "eigen" GT-kampioenschap, met wat races over de landsgrenzen heen. Die Porsche Cup gaat niet echt lukken (understatement) en de aangekondigde uitbreiding met oudere Porsches zal niet brengen wat nodig is. Gooi de boel dan maar helemaal open en laat ook wat spannender auto's toe, oftewel, maak er een Nederlands GT-kampioenschap van. Het zal wel weer niet kunnen (alles kan, als je maar wil!) vanwege 'Zandvoortse belangen'. Dient men nu eigenlijk de autosport of slechts de eigen kas?
Jawaddeman
20-12-2005, 11:38
Als ze de regelementen nog een beetje soepel laten, en er kunnen veel teams zich niet vinden in de nieuwe belcar regeling....... mooie toekomst voor de euro GT...
Je mag je afvragen of Nederland niet eens toe is aan een "eigen" GT-kampioenschap, met wat races over de landsgrenzen heen. Die Porsche Cup gaat niet echt lukken (understatement) en de aangekondigde uitbreiding met oudere Porsches zal niet brengen wat nodig is. Gooi de boel dan maar helemaal open en laat ook wat spannender auto's toe, oftewel, maak er een Nederlands GT-kampioenschap van. Het zal wel weer niet kunnen (alles kan, als je maar wil!) vanwege 'Zandvoortse belangen'. Dient men nu eigenlijk de autosport of slechts de eigen kas?
DSC...
DSC...
Nou, dat is een beetje appels met peren vergelijken. Het DSC is een echte mix van "lichte" GT's en Toerismewagens. De Euro GT's mikken toch op de "zwaardere" GT's.
Op 04-02 zal er meer bekend worden over de Euro GT's. Via een aantal Duitse sites is te lezen dat de Euro GT's in Pierre van Mentlen (Swissracing ) een solide partner hebben gevonden.
Volgens de berichten staan er 7 weekends op het programma. De dikke jongens uit de Divinol-cup vertonen veel interesse in de Euro GT's. Lijkt erop dat het een verzameling dikke GT's gaat worden die een generatie ouder zijn.
Niet snel genoeg meer voor FIA GT, LMES e.d. kampioenschappen of die daarvoor geen homologatie hebben. De wagens zijn nog springlevend en de bijbehorende coureurs hebben nog geen zin ;) in een nieuwe wagen.
http://www.zandbak.net/2004/divinol/001.jpg
Van Mentlen in actie op Zolder tijdens de Divinolcup 2004
Denk dat voor zo een programma zeker veel belangstelling gaat zijn, zelfs van enkele belcar-teams... Hopelijk worden het geen sprintraces ...
Hopelijk worden het geen sprintraces ...
Gezien het verleden van de Euro GT's en de Divinolcup mag je dat eigenlijk wel verwachten. Max 60 minuten, geen tank- of bandenstops. Op die manier blijven de kosten beperkt.........
Hopelijk worden het geen sprintraces ...
Ik vind het niet erg dat het 'sprintraces' gaan zijn. Niet alles moet endurance zijn, soms is close racing over een beperkte tijd ook wel 's fijn om te zien.
http://www.autosport.at/article-1589--0-0.html Denk dat de v8 stars ergens anders naartoe zullen gaan
http://www.autosport.at/article-1589--0-0.html Denk dat de v8 stars ergens anders naartoe zullen gaan
leuk duimzuigverhaaltje. lang geleden dat ik nog zulke goede fictie gelezene heb :D
Zolang er ook maar iets van Mercedes Benz te bespeuren valt in de DTM zul je nooit iets van een V8Star daarin terug zien. Volgens mij is de schrijver van dat stukje niet helemaal op de hoogte van de geschiedenis van de V8Star. De beste man plakt zelfs merknamen onder de V8Stars op de foto's :rolleyes: Dat durfde de V8Star-organisatie niet eens te doen.
Reglement Euro GT's 2006 (http://www.eurogtseries.com/RegulationsEGTS_2006v1.doc) V8Stars kunnen daar gewoon terecht in 2006.
Tja, relatiemarketing & Pierre van Mentlen => Filmpje! (http://www.swissracing.com/film/Kurzfilm_6.8.05_SR.mpeg) ;)
Race-format Euro GT's 2006
In der Euro GT Series werden 2006 an sieben Rennwochenenden spannende Wertungsläufe ausgetragen. Freie Trainings, zwei Qualifikationstrainings und zwei Rennen á 40 Minuten sind Grundlage für Highspeed-Rennsport, Punkte und Meisterschaft.
www.swissracing.com
Een jaartje knallen bij de Euro GT's in het team van Swissracing kost overigens 120.000 Euro ;)
Blijkt dat Pierre von/van Mentlen ook actief is in forumland. Op het forum van www.gt-eins.de doet hij enkele prettige uitspraken onder de nickname pvm. Er zelfs interesse van Italiaanse en Franse GT deelnemers:eek:
Kalender, 5 van de mogelijk 7 wedstrijden:
14.-16. april – Nürburgring (GTP)
12.-14. mei – Spa (LMS)
07.-09. juli – Zolder Super Prix (DSC, Britcar)
21.-23. juli – Eurospeedway (Belcar)
15.-17. september – Dijon (GTP)
Reglement ligt in de lijn van de FIA GT1, GT2 en GT3-klassen met her en der uitzonderingen om GT-wagens van een vorige generatie toe te laten. Of wagens die wel geschikt voor een van de GT-klassen maar niet beschikken over een FIA-homologatie.
Als die reglementen bijna 1 op 1 uitwisselbaar zijn ben ik benieuwd of we op de Lausitzring sommige wagens aan zowel Euro GT's en Belcar zien deelnemen. Piloot 1&2 in de Belcar...........en piloot 3 en/of 4 van de 24 uur van Zolder in als test in de Euro GT's.
Thomaske
05-02-2006, 19:06
Twee races in België. Dit zou wel mooi zijn.
Laten we hopen!
Mvg...
De presentatie van de Euro GT Series 2006 in het Duitse Burg Wegberg trok 150 belangstellenden.
....
De Euro GT Series telt drie klassen: EGT1, EGT2 en (jawel) EGT3. Reglementair leunen deze klassen tegen de FIA-standaard, al zijn er enkele uitzonderingen. In de snelste klasse EGT1 wordt bijvoorbeeld niet met luchtinlaatrestrictors gewerkt. Organisator Hein Hartman verwacht dat de krachtigste auto’s over 700 pk beschikken. Auto’s zonder homologatie, zoals de Ultima, zijn ook welkom.
....
Elk weekeinde bestaat in principe uit twee races van 40 minuten elk. Volgens medeorganisator Anja Hartman hebben zich inmiddels al achttien rijders aangemeld.
De organisatie van de klasse is nog in onderhandeling over tv-uitzendingen. De races worden in ieder geval wel live op internet uitgezonden.
Volledig artikel: http://www.autosport.nl/actueel/news.php?keuze=bericht&rubriek=28&bericht=2372
Thomaske
11-02-2006, 09:04
Kurt Thiim met V8STAR in Euro GT Series!
Meer info: www.autosport.nl / www.auto-sport.nu / www.swissracing.com
Mvg...
Naar het schijnt wil Swiss Racing met 4 V8Stars aan de start komen........en er circuleren nog enkele V8Stars boven de voorlopige Euro GT deelnemerslijst. Krijgen we een laatste V8Star revival?
Naar het schijnt wil Swiss Racing met 4 V8Stars aan de start komen........en er circuleren nog enkele V8Stars boven de voorlopige Euro GT deelnemerslijst. Krijgen we een laatste V8Star revival?
Niet de laatste, want in Engeland gaan ze er dit jaar ook nog mee rijden in het nieuwe V8 kampioenschap wat met de Britcars op tour gaat.
Nieuwe kalender:
April 14 - 16 Nürburgring (D)
GTP
May 12 – 14 Spa – Francorchamps (B)
Le Mans Endurance Series
June 2 – 4 Albacete (E)
GP Camión de las Naciones – Truck GP
July 7 – 9 Zolder (B)
Super Prix
July 21 – 23 Eurospeedway Lausitz (D)
Belcar
September 15 – 17 Dijon (F)
GTP
September 29 – Jarama (E)
October 01 GP Camión de España – Truck GP
De stand per 20-02 is dat er reeds 20 vaste inschrijvingen voor het gehele seizoen zijn. Dat gaat dus een heel leuk jaar worden :) Merendeel van de wagens komt uit in de klasse EGT1. Her en der nog wat gasten, als herstart van de serie geen slecht begin.
Even vermelden dat ik voor Racingfanatics.com de Euro GT series zal coveren
;)
Even vermelden dat ik voor Racingfanatics.com de Euro GT series zal coveren
;)
Dan zul je niet veel werk hebben ;) Vanaf vandaag ben je verslaggever voor de Rhino's GT Series :)
After five years of use the FIA has requested the Euro GT Series to change its name. The title might suggest that it concerns an FIA-controlled competition. The Series is re-badged into Rhino’s GT Series.
persbericht Rhino's GT Series
Goh, dat is toch wel een snelle interventie van de FIA na 5 jaar:rolleyes: Is er niet zoiets als een gewoonte-recht. Dit is weer een typisch staaltje miereneuken van de FIA.
Hoe zit het dan met de F3 Euro Series? Of is dat wel een FIA kampioenschap?
Hoe zit het dan met de F3 Euro Series? Of is dat wel een FIA kampioenschap?
F3 Euroseries is een onderdeel van de ITR. De DTM is een "FIA sanctioned Event"........dan zal het met de F3 Euroseries ook wel in orde zijn. Via de DMSB / FFSA zal dat wel geregeld zijn.
Viper GTS-R***
13-04-2006, 17:02
Entry list werd bekendgemaakt voor de 1se manche op de Nurbürgring van de Rhino GT.
EGT 1
2. SwissRacing CH SuperV8Star
Pierre von Mentlen
3. CC Racing Lib. Porsche Evo
Chaouki Chikhani
5. Dutch Racing Promotions NL Ferrari F40
Hans Willem te Pas
6. Rob Knook Racing NL Stealth B6
Rob Knook
7. André Wilke D Porsche 993 GT2
8. Wieth Racing D Ferrari 550GTS
9. Wieth Racing D Ferrari 550GTS
10. Klaus Horn D Porsche 993 GT2
11. Probst Motorsport D Porsche 993 GT2
Norbert Pauels/Thomas Probst
EGT 2
31. SwissRacing CH V8Star
Kurt Thim
32. Dutch Racing Promotions NL Marcos Mantis
34. MIS Sport Promotion D V8Star
Klaus Panchyrz/t.b.a.
35. Team Braincard NL Marcos Mantis
Peter van der Kolk
36. Porsche-Zentrum-Willich D Porsche GT3 RS Heinz - Bert Wolters
EGT 3
61. Team Lammertink NL Porsche GT3 Cup
Dirk Schulz
62. Team Lueg Sportivo D Ferrari 430 Challenge
Tony Ring
JPMontoya
13-04-2006, 17:09
Oei zeer mager...
Viper GTS-R***
13-04-2006, 17:23
Oei zeer mager...
Jep maar 16wagens, had ook iets groter veld verwacht..
Viper GTS-R***
15-04-2006, 22:32
Uitslag 1ste race in Nürburgring:
Pl. Fahrer Fahrzeug Kl. Runden Abstand
1 Wolfgang Kaufmann Ferrari 550 EGT1 25 -
2 Thomas Probst / Norbert Pauels Porsche 993 GT2 EGT1 25 19,434
3 Heinz-Bert Wolters Porsche 996 GT3-RS EGT2 25 27,897
4 Andre Wilke Porsche 993 GT2 EGT1 25 37,204
5 Robert Wallendorn Porsche 996 GT2-MR EGT1 25 56,026
6 Martin Dechent Porsche 996 GT3-Cup EGT3 25 56,062
7 Arkin Aka Porsche 997 Cup EGT3 25 1.04,369
8 Dietmar Haggenmüller Porsche 997 Cup EGT3 25 1.12,200
9 Peter van der Kolk Marcos Mantis EGT2 24 1 Runde
10 Tony Ring Ferrari 430 Challenge EGT3 24 1 Runde
11 Holger Harmsen Ferrari 360 Challenge EGT3 24 1 Runde
12 Dirk Schulz Porsche 996 GT3-Cup EGT3 23 2 Runden
13 Bernd Schomann Porsche 996 GT3-Cup EGT3 23 2 Runden
14 Sven Heyrowski Porsche 996 GT3-Cup EGT3 23 2 Runden
15 Bernd Kleinbach Porsche 996 GT3-Cup EGT3 20 5 Runden
A Rob Knook Stealth B6 GT EGT1 16 Aufhängung
A Chaouki Chikhani Porsche 993 GT2 EGT1 15 Motor
A Jürgen Bender Porsche 993 GT2 EGT1 13 -
A Kurt Thim V8STAR EGT2 3 Motor
A Pierre von Mentlen SuperV8STAR EGT1 0 Unfall
http://www.project-lemans.de/
Hi,
some pictures from endurance-fans.de (no pictures from the party, pierre van mentelen was not very amused about some guys, so we will not upload partypictures for the public):
http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4918&g2_serialNumber=2
http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4960&g2_serialNumber=2
http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4984&g2_serialNumber=2
http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4990&g2_serialNumber=2
full gallery @
http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_itemId=4911
Potdikke, die Wieth 550 ziet er stukken beter uit in't zwart.
Potdikke, die Wieth 550 ziet er stukken beter uit in't zwart.
Dat vind ik eerlijk gezegd ook. :)
Strange rear-wing: http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4948&g2_serialNumber=2&
Een van de wagens die er helaas niet bij is: http://www.grasser-racing.com/Dsc02366.jpg .............die wil ik weleens zien de volgende maand tijdens de LMS in Spa.
Strange rear-wing: http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4948&g2_serialNumber=2&
Zo'n rare achtervleugel is dat niet. De Manthey Porsche (in VLN) rijdt daar toch al mee sinds vorig seizoen.
Zo'n rare achtervleugel is dat niet. De Manthey Porsche (in VLN) rijdt daar toch al mee sinds vorig seizoen.
Idd, in VLN zie je verschillende Porsches met zo'n type achtervleugel. Er is nog een kleine discussie over geweest bij de thread "VLN 2006"...
Greets, Dr. Jozz
Bart.Vandecavey
16-04-2006, 17:00
mja in de Belcar mag dat niet. Volgens mij heeft die wel een beter downforce dan een "gewone" vleugel
Mark, it's just an old Manthey Porsche now with some extraair ;)
Now has an amazing turbo pop off sound. I hope i can get a example video for you
After approval from Pierre van Mentelen here some pictures from the party :D
was pretty nice there
http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_itemId=5076
http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5089&g2_serialNumber=2
http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5104&g2_serialNumber=2
http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5173&g2_serialNumber=2
http://www.endurance-fans.de/gallerie/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5167&g2_serialNumber=2
Reeds problemen voor Rhino's GT Serie. Vanwege gebrek aan deelnemers is de 3e ronde afgelast:
Aufgrund mangelnden Teilnehmerinteresses entschloss sich die Serienorganisation, die dritte Veranstaltung der Rhino´s GT Serie in Albacete abzusagen.
http://www.projectlemans.de/content/view/2040/53/
De voorgaande races gaven mij al geen positief gevoel.
Viper GTS-R***
01-06-2006, 21:34
Reeds problemen voor Rhino's GT Serie. Vanwege gebrek aan deelnemers is de 3e ronde afgelast:
Moest Rhino's GT ermee ophouden kan Belcar miss eens die teams die er reden een uitnodiging sturen om in Belcar te komen rijden:)
2 Wieth Ferrari's, 1 Chrysler Viper van Odallf (ex oreca), enkele Porsches (RS'n) etc zou ons veld mooi aanvullen;)
MichelRacing
01-06-2006, 23:15
Viper GTS-R, heel mooi idee, hoop dat ze 't ook doen, maar denk dat de realiteit anders is, vanwege de 'zeer' aangename Belcar-Reglementen mbt Vipers en Porsches.:S
1 Chrysler Viper van Odallf (ex oreca)
Da's de voormalig #9 Zwaans Racing Viper. En da's nog steeds een oreca Viper :p
Viper GTS-R***
02-06-2006, 17:07
Da's de voormalig #9 Zwaans Racing Viper. En da's nog steeds een oreca Viper :p
Ik had het over een 'Ex-Oreca Viper' hé;)
Maar merci goed om te weten dat die de zwaans racing viper was van 2004. Chassis C14 dus? waarme Autoracing Bratislava vorig jaar mee czjechis gt mee reed? Ik maak namelijk een Viper GTS-R stamboom op van alle uitgebrachte wagens aan de hand van hun Chassis nr. Bramzel als je deze eens wilt bekijken stuur me dan een PM met je mail zodat ik je kan doormailen. Wie weet kun je hem nog bijanvullen want ik vind niet alle gegevens terug...
Ik had het over een 'Ex-Oreca Viper' hé;)
Maar merci goed om te weten dat die de zwaans racing viper was van 2004. Chassis C14 dus? waarme Autoracing Bratislava vorig jaar mee czjechis gt mee reed? Ik maak namelijk een Viper GTS-R stamboom op van alle uitgebrachte wagens aan de hand van hun Chassis nr. Bramzel als je deze eens wilt bekijken stuur me dan een PM met je mail zodat ik je kan doormailen. Wie weet kun je hem nog bijanvullen want ik vind niet alle gegevens terug...
Nee, de C16. De C14 was de ex-Roos Viper, die is naar ARC Bratislava gegaan.
Viper GTS-R***
02-06-2006, 22:54
Nee, de C16. De C14 was de ex-Roos Viper, die is naar ARC Bratislava gegaan.
Check PM Bramzel...
Ik maak namelijk een Viper GTS-R stamboom op van alle uitgebrachte wagens aan de hand van hun Chassis nr.
wanneer online? :drewl:
Viper GTS-R***
02-06-2006, 23:35
wanneer online? :drewl:
Wou hem al lang online zetten in een aparte threat zodat anderen mij kunnen helpen door reply's te zetten als ze er iets van weten. Maar hoe zet ik een bestand online??
Maar hoe zet ik een bestand online??
Lid worden van VZW De Paddock ;)
Anders, start een thread.......en mail het bestand door naar mij. Dan frutselen we dat er wel tussen ;) Zie het als een eenmalige aanbieding :D
Viper GTS-R***
02-06-2006, 23:52
Lid worden van VZW De Paddock ;)
Anders, start een thread.......en mail het bestand door naar mij. Dan frutselen we dat er wel tussen ;) Zie het als een eenmalige aanbieding :D
Komt in orde ik aanvaard deze 'eenmalige aanbieding' zonder te aarzelen :p;)
Bedankt ik zal zometeen een Thread ervoor openen en mail je het bestand door.
Viper GTS-R***
10-09-2006, 23:05
Het is dan toch geen succes geworden, het Rhino GT....
Zo erg zelfs dat het al over and out is met het kampioenschap!
Nach dem Rennen der rhino's GT Series auf dem EuroSpeedway, an dem sich im Juli nur sechs Fahrzeuge beteiligten und dem sich anbahnenden Fiasko für das Rennen in Dijon, zog Swissracing Motorsport Konsequenzen.
http://www.projectlemans.de/content/view/2356/53/
Was te verwachten eerlijk gezegd...
Waarom zou het nu lukken met zo'n kampioenschap als het enkele jaren geleden ook al niet lukte? :confused:
Jammer, maar helaas.
Mark, zou je die Euro GT banner niet eens van depaddock verwijderen :p
JPMontoya
27-11-2006, 17:34
Mark, zou je die Euro GT banner niet eens van depaddock verwijderen :p
I second that request ;)
vBulletin® v3.8.2, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.