![]() |
|
#46
|
||||
|
||||
Eindelijk nog eens wat tijd gehad om nog wat te modelbouwen. Daarom heb ik de body van deze kit eens verder onder handen genomen. Eerst heb ik de body behandeld met Tamiya-compound, waarna er nog een waxbeurtje aan te pas kwam.
Daarna heb ik namelijk de raamrubbers,het lipje op de achterspoiler en het gedeelte onder de voorspoiler zijdeglans-zwart geverfd. Ook de panellines heb ik zwart gemaakt. Op foto 3 zie je een foutje in de lak ![]() Tot zover deze kleine update. ![]()
__________________
Mvg Johny When people rob banks, they go to jail When banks rob people, they get a bonus. |
#47
|
||||
|
||||
Ziet er prachtig uit amaii
![]() |
#48
|
||||
|
||||
En blinken dat het model doet
![]() |
#49
|
||||
|
||||
Nog een topic dat ik heb terug gevonden.
Het word eens tijd dat deze kit verder wordt afgewerkt. Vandaag heb ik de spiegeltjes maar eens onderhanden genomen; eerst mooi glad geschuurd, ontvet en daarna een laagje primer erover gespoten. Een paar uur later heb ik dan de eerste laklaag gespoten. Morgen nog een laagje en dan kan er weldra de decalletjes op aangebracht worden om ze daarna af te werken met een paar laagjes vernis.
__________________
Mvg Johny When people rob banks, they go to jail When banks rob people, they get a bonus. |
#50
|
||||
|
||||
De decals werden op de spiegeltjes aangebracht evenals de eerste vernislaag.
Tot zover deze zéér kleine update ![]()
__________________
Mvg Johny When people rob banks, they go to jail When banks rob people, they get a bonus. |
#51
|
||||
|
||||
Deze update is inderdaad zeer klein, maar desalnieteplus, euhrm, desalnietemin, zien ze er toch goed uit.
![]() |
#52
|
||||
|
||||
Mooi geplakt mooi gelakt
![]() |
#53
|
|||
|
|||
zo mooi ik zou hier nooit het geduld voor hebben
![]() |
#54
|
||||
|
||||
Ik ging vandaag mijne verlof eens nuttig gebruiken, daarom heb ik aan deze kit weer wat verder gewerkt.
Ik ging de ramen afplakken met de afplakmalletjes die op maat gesneden in de doos zitten. Tevens ging "den deze" weer eens iets nieuws uitproberen door het zwarte gedeelte te spuiten met de spuitbus(TS-29 zijdeglans-zwart), daar waar ik vroeger na het afplakken het zwarte gedeelte gewoon met penseel de x-18 (zijdeglans-zwart) aanbracht. Ikke heb dan de ramen eerst afgeplakt zoals het zou moeten en daarna heb ik de andere kant van de ramen afgeplakt met afplaktape van Tesa. Nadat ik de ramen had voorzien van 2 dunne lagen zijdeglans-zwart en een paar uren droogtijd, ging ik mijn spuitwerk eens controleren. Jawadde, met wat ik daar te zien kreeg, zakte de moed in mijn schoenen. ![]() ![]() ![]() Ik heb diene tape dan maar vewijderd zodat ik kon zien wat de schade was. Er was redelijk wat verf onderin gekropen maar met behulp van wat airbrushcleaner van Revell heb ik de ramen toch nog proper gekregen. Oef !!! Daarna heb ik dan die maskingtape van tamiya ook maar verwijderd om te zien hoe het spuitwerk daar gelukt was. De 2 kleine zijraampjes moesten langs de buitenzijde worden geverfd en bij 1 van de raampjes is het mislukt, ook omdat dit van het gietraam afbrak tijdens het poetsen en ik het op één of andere manier toch moest vasthouden zit er een vingerafdruk in de verf. Ik laat nu de boel maar drogen tot morgen of zo en dan zie ik wel hoe het probleem kan opgelost worden. De andere ramen moesten langs de binnenkant worden geverfd en daar moet ik hier en daar wat bijstippen en langs de binnenkant valt dat niet op. Tot zover mijn geknoei van vandaag, volgende keer verf ik mijn ramen terug op de ouderwetse manier. ![]()
__________________
Mvg Johny When people rob banks, they go to jail When banks rob people, they get a bonus. Last edited by Nismo; 05-04-2007 at 22:41. |
#55
|
||||
|
||||
Da's wel sneu natuurlijk. Hopelijk komt het nog goed.
|
#56
|
||||
|
||||
Nismo, Nismo, Nismo toch!
Probeer dit eens volgende keer ... Kleef inderdaad het spuitmasker aan de binnenzijde, kleef tesa carrosserietape aan de buitenzijde en druk hem goed aan zodat de boorden ook bedekt zijn. Ik spuit dan de raamboorden altijd met verdunde matt zwarte enemal verf met de airbrush. Dit kan je erg dun spuiten en je krijgt geen lakophoping aan de rand. Doordat de enemal zeer zeer snel droog is als je hem in meerdere dunne lagen aanbrengt (30 seconden droogtijd per laag) kan hij ook niet achter de tape trekken. Misschien eens iets om te proberen ... Trouwens, dat airbrush cleaner geen ramen aantast wist ik niet. Goede tip! |
#57
|
||||
|
||||
Met die Tesa tape heb ik nog nooit problemen gehad. Of toch niet van deze aard... Toch neem ik de Tamiya voor sinds ik die ken...
Jij lijkt de laatste tijd wel Murphy aan te trekken he Nismo? Allez, laat ons hopen dat je hem kan buitenjagen richting Nederland of zo... HAve fun met je verlof, doe ik ook ![]() ![]()
__________________
Werkbank: On hold: Citroën DS3 WRC (Loeb) - Mack-trailer (Cars) - BMW 323 E21 Rally (Vermeulen) Diepvries: Maxi Mégane (Munster) - Mégane 1600 (B.Pyck) - Mini (F.Pyck) |
#58
|
||||
|
||||
@ Gulfie; Niks Tesa en aanverwanten, ik gebruik de volgende keer terug die van Tamiya.
@ Loeten; Ik heb soms het gevoel dat deze kit behekst is. Ik ga namiddag alles eens controleren en terug in orde brengen.
__________________
Mvg Johny When people rob banks, they go to jail When banks rob people, they get a bonus. |
#59
|
||||
|
||||
Quote:
Eerst het linkerzijruitje; deze was het die van het gietraam was losgekomen en waar mijn vingerafdruk in de verf stond. Ik heb deze dan helemaal proper gemaakt met airbrushcleaner en ging ze ongeverfd in de karrosserie plaatsen. Geloof het of niet, maar daar liep het mis ![]() Dan het rechterzijruitje; dit was wel goed gespoten en kon dus zo op zijn plaats gemonteerd worden. Lap, ook hier ging het mis bij het passen. Ook al was ik zo voorzichtig mogelijk, dit raampje paste ook niet en er ontstond een barstje ![]()
__________________
Mvg Johny When people rob banks, they go to jail When banks rob people, they get a bonus. |
#60
|
||||
|
||||
Na een halve namiddag liggen vloeken en
![]() De achterruit moest alleen wat worden bijgestipt aan de binnenkant en kon daarna geplaatst worden. Voorzichtig wou ik ze op haar plaats klikken maar het bovenste lipje werkte niet mee. Niks forceren dacht ik en verwijderde dat bovenste lipje. Als ze er niet wil inklikken dan lijmen we ze maar op haar plaats. Omdat de achterruit aan de bovenkant slecht aansloot heb ik ze met een zelfgemaakt lipje aan de binnenzijde aan het dak vastgelijmd en zit ze nu mooi op haar plaats. (foto1) OEF De voorruit met de zijruiten moet aan de binnenkant worden bijgeverfd omdat het gespoten gedeelte hier en daar wat doorschijnt. Bij een dry-fit kwam ik tot de conclusie dat ze ook niet al te best past en heb ik ze maar opzij gelegd tot morgen of zo. Dan ben ik maar begonnen aan de achterlichten, ik heb ze van een eerste laagje clear-red en clear-orange voorzien. De achtergrond van de achterlichten moest normaal met chrome-silver worden geverfd, maar ik heb ze bekeed met BMF, wat toch een beter effect geeft. (foto2) De zwarte vlekken die je in de voorgaande reeks foto's ziet, zijn intussen al verwijderd. Tot zover deze update van dit behekste model ![]()
__________________
Mvg Johny When people rob banks, they go to jail When banks rob people, they get a bonus. Last edited by Nismo; 06-04-2007 at 23:58. |
![]() |
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
|
|